Poniedziałek: Władza wymaga odważnych decyzji

Fot. Andrzej Piasecki, Foksal Web Studio, Foksal.com.pl

Wydaje mi się, że premier nie ma poglądów. Na temat związków partnerskich nigdy nie słyszałem z jego ust niczego. On unika tego jak ognia – mówi Jacek Poniedziałek w wywiadzie dla ostatniego numeru Newsweeka. – Dziwię się, dlaczego dziennikarze nie zadali tego pytania wprost. Czy wy się boicie jego reakcji?

Znany aktor opowiada Tomaszowi Machale o zawiedzionych nadziejach związanych z dojściem do władzy Platformy po okresie „iranizacji Polski” w wydaniu PiS. Zdaniem Poniedziałka premier Tusk mógłby zapisać się w historii jako wielki odnowiciel Polski, który wypuścił z zamknięcia dyskryminowane grupy. Tak się jednak nie stanie, ponieważ premier klęka przed sutanną i uprawia grę obliczoną na utrzymanie się u władzy. Aktor podkreśla, że w przeciwieństwie do leżących odłogiem spraw społecznych i światopoglądowych rządowi udaje się polityka zagraniczna oraz ekonomiczna.

Poniedziałek tłumaczy czytelnikom tygodnika sens rejestracji związków partnerskich: Mówię o rzeczach oczywistych, jak odwiedziny w szpitalu, pożegnanie ze zmarłym bliskim. W Polsce jest 50 tysięcy dzieci w związkach homoseksualnych, które są wynikiem związku heteroseksualnego. (…) Ludzie żyją ze sobą w związkach, dzieci funkcjonują. Chodzi o to, żeby to nie było poddane jakiejś dzikiej, nienaturalnej selekcji. Żeby nie działy się ludzkie tragedie. Aktor podkreśla przy okazji, by nie mylić związków partnerskich z małżeństwem, bo – jak twierdzi – nie mają one ze sobą nic wspólnego.

4 komentarzePoniedziałek: Władza wymaga odważnych decyzji

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa