Mamy nową Miss Trans!

Lukrecja z Poznania jest nową Miss Trans. W sobotę 2 czerwca w warszawskim klubie Le Garage już po raz drugi odbyły się wybory, w których startowały osoby transpłciowe urodzone jako mężczyźni i prezentujące kobiecy wizerunek.

Nowa Miss Trans – Lukrecja

Jury, w którym zasiadali Lalka Podobińska (prezeska Fundacji Trans-Fuzja i przewodnicząca jury), Ryszard Kalisz (poseł na Sejm, SLD), Piotr Pacewicz (dziennikarz, publicysta), Kamil Sipowicz (filozof, artysta, publicysta) i tajemnicza Biała Dama z krakowskiego Rynku, oceniało 16 kandydatek. Zaprezentowały się one w strojach codziennych i wieczorowych. Oprócz strojów, które kandydatki przygotowywały we własnym zakresie, jurorzy oceniali także prezencję, wdzięk i odpowiedzi na pytania. Wybór nie była łatwy, bowiem o tytuł I Wicemiss konieczna była dogrywka pomiędzy dwiema kandydatkami. Ostatecznie Królową Trans została Lukrecja z Poznania. Tytuł I Wicemiss przypadł Cross Holly z Krakowa, a II Wicemiss – Dorocie z Łodzi. Goście klubu Le Garage wybrali swoją faworytkę – Miss Publiczności została Marina z Rybnika.

I Wicemiss – Cross Holly, II Wicemiss – Dorota, Miss Internetu – Nicole, Miss Publiczności – Marina, Miss Trans Look – Artimea

W zakończonym w piątek 1 czerwca głosowaniu internetowym na portalu Naszemiasto.pl wyłoniono Miss Internetu. Została nią Nicole z Warszawy.

Ponadto nagrodę specjalną Anny Grodzkiej (posłanki na Sejm i założycielki Fundacji Trans-Fuzja) oraz tytuł Miss Trans Look otrzymała Artimea z Koszalina.

 

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa