Transylwania w kolorach tęczy podczas Majówki z Gender Lviv

Zamczyska z Drakulą, secesyjne pałace, cerkwie i kąpieliska termalne – to tylko niektóre z atrakcji, które przeżyliśmy w Rumunii. Nasza wyprawa rozpoczęła się o godz. 17 przy Dworcu Wschodnim, skąd pojechaliśmy autokarem do Oradei, dawnego rzymskiego miasta, położonego w pobliżu granicy z Węgrami. Po całym dniu zwiedzania miasta, w którym zachwycały m. in. pałace, wille i mroczna katedra prawosławna, nocowaliśmy w Klużu-Napoce.

Trzeciego dnia dotarliśmy do Sighisoary; jej górująca nad miastem starówka to największa w Europie zamieszkała cytadelą z domem legendarnego Drakuli. Wrażenie zrobiła też na nas wieża zegarowa a także dawny ratusz, z którego oglądaliśmy panoramę miasta. Wieczorem zawitaliśmy do Braszowa z niezwykłym Czarnym Kościołem i ratuszem; czekał tam już na nas nocleg.

Braszów

Czwarty dzień to monastery Sinaia, zamek Peles, Targoviste – dwór z wieżą zachodzącego słońca, monaster Stelea, Campina – straszny dom z mroczną salą, XIX-wieczne wille i pałace, a całość zakończona noclegiem w Braszowie.

Sinaia

Dnia piątego odwiedziliśmy Bran – zamczysko z Drakulą oraz Sybin, miasto artystów, gdzie nocowaliśmy po całym dniu zwiedzania.

Średniowieczne zamczysko w Hunedoarze oraz cerkiew zbudowaną z kamiennych bloków rzymskiego miasta Ulpia Traiana w Densus zobaczyliśmy przedostatniego dnia pobytu, a dzień później byliśmy już w Warszawie.

 

 

Serdecznie zapraszamy na projekcję filmów z podróży do Transylwanii oraz na Krym i w Karpaty Wschodnie współorganizowanych przez grupę Gender Lviv.

Pokaz odbędzie się w środę 23 maja o godz. 20.00 w Znośnej Lekkości Bytu, na ul. Lubelskiej 30/32 w Warszawie. Na miejscu można podzielić się wrażeniami z uczestnikami wypraw a także porozmawiać z naszą pilotką. Prezentacji towarzyszyć będzie poczęstunek – potrawy z przedstawianych regionów. Wstęp – 5 zł

Autorzy:

zdjęcie Gender Lviv

Gender Lviv

autor zmigrowany z php-nuke – ID: 331; nazwa: Gender Lviv

6 komentarzyTransylwania w kolorach tęczy podczas Majówki z Gender Lviv

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa