Działacz LGBT skazany w Petersburgu

Jak można się było spodziewać, władze Petersburga postanowiły nie odpuścić działaczom ruchu LGBTQ łamania przyjęte w tym mieście kuriozalnego prawa zakazującego „propagandy”, czyli rozpowszechniania wiedzy o orientacjach seksualnych.

Założyciel GayRussia.ru Nikolay Alekseyev został skazany na karę grzywny (5 tys. rubli) za to, że w połowie kwietnia pojawił się w centrum Petersburga z transparentem informującym, że homoseksualność nie jest zboczeniem. Jak podają media, działacz informował, że celowo chciał wywołać reakcję władz na swoje działanie, by uzyskać wyrok skazujący, który następnie planuje zaskarżyć przed wszelkimi możliwymi instancjami sądowymi, tak aby osiągnąć uchylenie przepisu.

Trudno ocenić szanse na taki rozwój sytuacji jeśli weźmie się pod uwagę sytuację polityczną w Rosji oraz fakt, że – wedle doniesień organizacji zajmujących się w Rosji prawami człowieka – podobne przepisy mogą zostać przyjęte w innych okręgach tego kraju. Tymczasem wyrok skazujący wywołał oczywiście odzew w innych państwach europejskich, szczególnie protesty organizacji prawnoczłowieczych. Czy takimi protestami przejmie się Rosja, w której „koronowano” właśnie na nowo prezydenta Putina – chyba można wątpić.

 

[sass, źródło: BBC, Amnesty.org, http://rt.com. Zdjęcie: http://rt.com]

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa