II Ogólnopolskie Wybory Miss Trans

Polska Miss Trans zostanie wybrana po raz drugi w historii. Po sukcesie ubiegłorocznych wyborów, Fundacja Trans-Fuzja i klub Le Garage organizują II Ogólnopolskie Wybory Miss Trans. Impreza odbędzie się 2 czerwca
w klubie Le Garage przy ul. Burakowskiej 12 w Warszawie.

 

O tytuł Miss Trans ubiegać się będą kandydatki, które urodziły się jako mężczyźni i reprezentują kobiecy wizerunek. Są to osoby transpłciowe: transseksualistki, osoby transgenderowe i transwestyci podwójnej roli. Kandydatki zaprezentują się publiczności w dwóch wyjściach – w strojach codziennych i w strojach wieczorowych. Podczas prezentacji kandydatki będą musiały powiedzieć kilka słów o sobie oraz odpowiedzieć na pytania zadawane przez jury, które wybierze pięć finalistek. Pokażą się one w kolejnej odsłonie – tym razem
w strojach dowolnych. Spośród nich wyłoniona zostanie Miss Trans oraz I i II Wicemiss Trans. Obecni na imprezie goście klubu Le Garage wybiorą również swoją faworytkę – Miss Publiczności, a internauci, głosujący za pośrednictwem portalu Naszemiasto.pl, zdecydują, komu przypadnie tytuł Miss Internetu.

W jury tegorocznej edycji konkursu zasiądą same znakomitości: poseł na Sejm RP Ryszard Kalisz, dziennikarz i publicysta Piotr Pacewicz, filozof, artysta, publicysta i producent muzyczny Kamil Sipowicz, tajemnicza osoba z Krakowa, z Placu Mariackiego, artystka, Biała Niespodzianka, która do momentu rozpoczęcia imprezy chce pozostać tajemnicza oraz prezeska Fundacji Trans-Fuzja Lalka Podobińska. Wśród osób oceniających kandydatki znajdzie się również posłanka na Sejm RP Anna Grodzka, która wybierze Miss Trans Look.

 

Gospodynią wieczoru w klubie Le Garage, który rozpocznie się 2 czerwca o godz. 21:00 (przewidywane zakończenie wyborów – ok. godz. 0:00–0:30), będzie Kim Lee, gwiazda polskiej sceny drag queen. Gości klubu bawić będzie także swoimi piosenkami Layna.

 

Idea zorganizowania polskiego konkursu Miss Trans zrodziła się w ubiegłym roku. Fundacja Trans-Fuzja wraz z klubem Le Garage zorganizowali pierwsze wybory Miss Trans 25 czerwca 2011 r. Są one wzorowane na podobnych imprezach odbywających się w wielu krajach świata (m.in. Tajlandia, Brazylia, Stany Zjednoczone, Włochy, Hiszpania, Wenezuela). Zainteresowanie imprezą ze strony publiczności oraz środowiska osób transpłciowych przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Pierwszą polską Miss Trans została osoba o pseudonimie Vicky – na co dzień Dawid, który sam siebie określa jako wyemancypowanego mężczyznę. Jak mówi, obyczajowe i kulturowe granice między tym, co kobiece a męskie, dla niego nie istnieją.

 

Wybory Miss Trans są jednym z elementów oswajania społeczeństwa ze zjawiskiem transpłciowości – mówi Lalka Podobińska, prezeska Fundacji Trans-Fuzja.Organizujemy je po to, by osoby transpłciowe przełamały swoje bariery i obawy przed publicznym zaistnieniem. Chcemy także, by społeczeństwo dowiedziało się w ten sposób więcej o zjawisku transpłciowości, które wciąż jest mylnie interpretowane. Chcemy, by społeczeństwo zauważyło w osobach trans normalnych ludzi, którzy mają prawo do samorealizacji w życiu, podobnie jak inni. I że są naprawdę wspaniałymi, wesołymi osobami, które potrafią się bawić – dodaje.

 

Wśród osób, które poparły ideę konkursu Miss Trans znaleźli się: piosenkarka Olga Jackowska „Kora”, aktorka Ewa Kasprzyk, prezenterka Paulina Młynarska i aktor Jacek Poniedziałek.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa