”Na krawędzi nieba”

WYSPA KOBIET ZAPRASZA

W ramach DKFu „Dwie Panie” pokazany zostanie film

„Na krawędzi nieba” (Auf der anderen Seite)

reżyseria: Fatih Akin
scenariusz: Fatih Akin
produkcja: Niemcy/Turcja 2007
czas trwania: 116 minut
gatunek: dramat

Akcja filmu „Na krawędzi nieba” rozgrywa się w Bremie i w Stambule: śledzimy powiązane ze sobą losy sześciu osób , w tym pary dwóch młodych kobiet. Lotte jest lewicująca studentką uniwersytetu w Bremie, Ayten zaś działa w tureckiej organizacji antyterrorystycznej i kiedy zmuszona do emigracji wyjeżdża do Niemiec, znajduje w Lotcie nie tylko przyjaciółkę i opiekunkę, ale również kochankę. To, jak potoczy się ich związek, będzie mieć wpływ na każdą z czterech pozostałych postaci filmu.

Fatih Akin jest jednym z najważniejszych współczesnych reżyserów europejskich, twórcą miedzy innymi głośnego „Głową w mur” i „Życie jest muzyką. „Na krawędzi nieba” w 2007 zdobyło na festiwalu filmowym w Cannes roku Złota Palmę za najlepszy scenariusz.

Organizatorki zachęcają:

Projekcja jak zwykle w 2czwartek miesiąca (12.04.12) w Clubie Hallo!Cafe, ul. Rybaki 22, zaczynamy o 20.30, WSTĘP WOLNY! I jak zwykle wysłuchamy prelekcji Dwóch Pań.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa