- homiki.pl - https://homiki.pl -

Klasa Janusza Palikota

Gowin zachowuje się jak katolicka ciota. To że biskup gwałci dziecko nie ma znaczenia dopóki nikt się o tym nie dowie – tak podsumował na Twitterze Janusz Palikot działania ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina w sprawie więzień CIA w Starych Kiejkutach – tematu rozpalającego debaty w polityce i w mediach w ostatnich dniach.

Podczas konferencji prasowej nie tylko nie odwołał tej wypowiedzi, ale wyjaśnił: To dotyczy wypowiedzi Jarosława Gowina, że mówienie o więzieniu CIA w Starych Kiejkutach przez Palikota jest zaproszeniem Al Kaidy do odwetu […]. To obłudna katolicka mentalność. Póki o czymś nie mówimy, tego nie ma. Tak postępował abp Michalik miesiącami ukrywając pedofila, księdza z Tylawy przed opinią publiczną. To powszechna praktyka w polskim katolicyzmie. Ukrywa się grzechy, za kotarą, zasłoną czy murem klasztoru czy zakonu. Tę moralność wyraża Jarosław Gowin.

Zapytany o to, czy nie obraża w ten sposób osób homoseksualnych z własnej partii Janusz Palikot tłumaczył się: Wśród homoseksualistów są osoby, które są normalnymi homoseksualistami, funkcjonującymi w normalnych związkach, a są osoby które czerpią korzyści, łącząc ze sobą osoby, są ciotami. Szczytem szowinizmu heteroseksualnego jest to, że nie można niczego powiedzieć o świecie wewnątrz homoseksualnym, bo zaraz to jest fobia homoseksualna. Mnie podejrzewać o homofobię to jest dialektyczna zaciekłość[…]. Są różne rodzaje, role, takie jak alfons wśród heteroseksualistów i ciota wśród homoseksualistów. Najlepiej zrozumieć nie przez ogólne definicje ale przez przykłady. Taką ciotą jest Jarosław Gowin.

Takie są fakty. Ocenę pozostawiamy Czytelni(cz)kom – my postanowiliśmy nie załamywać po raz kolejny rąk nad poziomem polskiej polityki, również tej teoretycznie nam przyjaznej.

Warto jeszcze zacytować komentarze – jak by nie było homoseksualnego – posła Roberta Biedronia: Palikot celnie opisał Gowina. Takie zakłamane cioty (typowe panie Dulskie) były u Witkowskiego, ale i w dawnej Polsce, jako demony i wiedźmy (twitter). Janusz nie chciał tym sformułowaniem obrazić homoseksualistów, ale napiętnować obłudę i zakłamanie takich ludzi jak minister Gowin, którzy co innego mówią, a co innego robią. Sam dosadniej bym tego nie ujął[…]. – Sami w klubach gejowskich często w ten sposób [jako „cioty” – przyp.red.] określamy osoby, które charakteryzują się zakłamaniem.

[sass, cytaty za wyborcza.pl, rp.pl i abiekt.blogspot.com]