Klasa Janusza Palikota

Gowin zachowuje się jak katolicka ciota. To że biskup gwałci dziecko nie ma znaczenia dopóki nikt się o tym nie dowie – tak podsumował na Twitterze Janusz Palikot działania ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina w sprawie więzień CIA w Starych Kiejkutach – tematu rozpalającego debaty w polityce i w mediach w ostatnich dniach.

Podczas konferencji prasowej nie tylko nie odwołał tej wypowiedzi, ale wyjaśnił: To dotyczy wypowiedzi Jarosława Gowina, że mówienie o więzieniu CIA w Starych Kiejkutach przez Palikota jest zaproszeniem Al Kaidy do odwetu […]. To obłudna katolicka mentalność. Póki o czymś nie mówimy, tego nie ma. Tak postępował abp Michalik miesiącami ukrywając pedofila, księdza z Tylawy przed opinią publiczną. To powszechna praktyka w polskim katolicyzmie. Ukrywa się grzechy, za kotarą, zasłoną czy murem klasztoru czy zakonu. Tę moralność wyraża Jarosław Gowin.

Zapytany o to, czy nie obraża w ten sposób osób homoseksualnych z własnej partii Janusz Palikot tłumaczył się: Wśród homoseksualistów są osoby, które są normalnymi homoseksualistami, funkcjonującymi w normalnych związkach, a są osoby które czerpią korzyści, łącząc ze sobą osoby, są ciotami. Szczytem szowinizmu heteroseksualnego jest to, że nie można niczego powiedzieć o świecie wewnątrz homoseksualnym, bo zaraz to jest fobia homoseksualna. Mnie podejrzewać o homofobię to jest dialektyczna zaciekłość[…]. Są różne rodzaje, role, takie jak alfons wśród heteroseksualistów i ciota wśród homoseksualistów. Najlepiej zrozumieć nie przez ogólne definicje ale przez przykłady. Taką ciotą jest Jarosław Gowin.

Takie są fakty. Ocenę pozostawiamy Czytelni(cz)kom – my postanowiliśmy nie załamywać po raz kolejny rąk nad poziomem polskiej polityki, również tej teoretycznie nam przyjaznej.

Warto jeszcze zacytować komentarze – jak by nie było homoseksualnego – posła Roberta Biedronia: Palikot celnie opisał Gowina. Takie zakłamane cioty (typowe panie Dulskie) były u Witkowskiego, ale i w dawnej Polsce, jako demony i wiedźmy (twitter). Janusz nie chciał tym sformułowaniem obrazić homoseksualistów, ale napiętnować obłudę i zakłamanie takich ludzi jak minister Gowin, którzy co innego mówią, a co innego robią. Sam dosadniej bym tego nie ujął[…]. – Sami w klubach gejowskich często w ten sposób [jako „cioty” – przyp.red.] określamy osoby, które charakteryzują się zakłamaniem.

[sass, cytaty za wyborcza.pl, rp.pl i abiekt.blogspot.com]

5 komentarzyKlasa Janusza Palikota

 • Twojeimię

  [Biedroń]

  no, szybko wyszlo szydlo z worka … tzn biedroniowe bida-kalkulacje, posmakowalo poslowanie, co? …. teraz tylko bedzie sie mozna posmiac sie przy tysiacach podobnych wpisow tlumaczen postepowych gejow-blogerow

 • Peter Pan

  [Re: Klasa Janusza Palikota]

  Słowo „ciota” najczęściej słyszałem z ust heteroseksualnych panienek, które określały w ten sposób nie tyle gejów, co „dupowatych” facetów. Cieniasów, kujonów, nudziarzy, nerdów itd.
  Oczywiście wiadomo, jaką to słowo ma genezę. Ale to, że wyraz debil określa pierwotnie upośledzone dziecko, nie oznacza, że jak kogoś tak nazwiemy to chcemy obrażać chorych ludzi.

  Wypowiedź Palikota jest, moim zdaniem, żenująca i wolałbym, żeby takie zagrywki nie niszczyły publicznej debaty. Nigdy zresztą nie byłem zwolennikiem tej żenującej partii, która np. na politykę obronną poświęca w programie jedno zdanie a na kulturę dwa.
  Ale z tą homofobią, to bym raczej nie cudował w tym wypadku.

 • d_biskupa

  [Re: Klasa Janusza Palikota]

  Z jednej strony Palikot twierdzi, że ciota to homoseksualny odpowiednik alfonsa (!), z drugiej Peter pisze, że to synonim kujona i nudziarza. Na rany boga (takie wielkanocne przekleństwo, hihi…), ludzie, czy my mówimy tym samym językiem???

  A Biedroniowi oraz wszystkim lesbijkom i gejom, którzy przytulili się do Palikota, szczerze współczuję.

 • też_ciota

  [Re: Klasa Janusza Palikota]

  Ciota to jest ciota i każdy wie o co i o kogo chodzi.

  Wesołych Świąt! 🙂

 • maxxxx

  [Re: Klasa Janusza Palikota]

  O „klasie” niejakiego Palikota, a takze o „klasie” Biedronia oraz niektorych tu obecnych „dyskutantow” swiadcza najwymowniej ich autorskie wypowiedzi.
  Prymityw….

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa