Europejskie Badanie LGBT

Wszystkie media LGBTQ w całej Europie zachęcają do udziału w niezwykle ważnym badaniu na temat naszej społeczności. My również prosimy – weźcie w nim udział!

EUROPEJSKIE BADANIE LGBT ZAINICJOWANE PRZEZ FRA

Poza sporadycznymi doniesieniami prasowymi na temat dyskryminacji lesbijek, gejów, osób biseksualnych i trans (LGBT), istnieje bardzo mało porównywalnych danych zebranych w całej UE o codziennych doświadczeniach osób LGBT w kwestii dyskryminacji. W odpowiedzi na tę sytuację, Agencja Praw Podstawowych Unii Europejskiej (FRA) uruchomiła pierwsze w historii ogólnoeuropejskie badanie online w celu ustalenia dokładnego obrazu życia lesbijek, gejów, osób biseksualnych i trans (w wieku lat 18 i więcej), które będzie starało się uchwycić ich doświadczenia. Badanie obejmuje 27 państw członkowskich UE (w tym Polskę) oraz Chorwację.

Jako pierwsze ogólnoeuropejskie badanie tego rodzaju, wyniki będą wspierać rozwój polityk równego traktowania osób LGBT w Unii Europejskiej i powinny ustawić program na nadchodzące lat. Na podstawie wyników badań, krajowych i europejskich decydenci polityczni, a także organizacje pozarządowe, będą mogły lepiej kierować swoje strategie poparcia oraz działania w celu wspierania społeczności LGBT, aby żyły i swobodnie wyrażały siebie w środowisku pozbawionym dyskryminacji.

Ankieta jest całkowicie anonimowa (żadne dane na temat uczestników i ich sesji nie są w żaden sposób zapisywane). Ankieta jest obsługiwana przez Gallup, profesjonalną firmę badawczą i konsultingową.
W celu nadania wagi wynikom, europejskie badanie LGBT liczy na uczestnictwo dużej i zróżnicowanej grupy lesbijek, gejów, osób biseksualnych i trans z każdego kraju. Z tego powodu niezwykle ważne dla powodzenia badania jest to, żeby trafiło do szerokiej grupy docelowej poprzez wysyłanie e-mailowo badania przez uczestników, dzieląc się nim w mediach społecznościowych lub po prostu zapraszając przyjaciół i znajomych LGBT do udziału.

ANKIETA (w menu po prawej trzeba wybrać język)

5 komentarzyEuropejskie Badanie LGBT

 • d_biskupa

  [Re: Europejskie Badanie LGBT]

  Takie internetowe ankietki to strata czasu przecież. Nic z nich nie wynika. Ktoś tam w UE musiał chyba pilnie wydać jakąś nadwyżkę. A można było dać Szotowi na ksero…

  I mała uwaga do mojej ulubionej redakcji: o ile mi wiadomo, po polsku mówi się Instytut Gallupa.

 • Uschi

  [Re: Europejskie Badanie LGBT]

  Gwoli informacji, FRA jest największą unijną instytucją zajmującą się m.in. prawami osób LGBTQ. Oczywiście ocena jej działalności pozostaje kwestią otwartą, warto się jednak najpierw z nią zapoznać.
  http://fra.europa.eu/fraWebsite/lgbt-rights/lgbt-rights_en.htm

  Format ogłoszenia jest taki sam dla wszystkich mediów w każdym kraju UE i Chorwacji.

 • Soniasonia

  [Re: Europejskie Badanie LGBT]

  Negatywna odpowiedź na pytanie „Czy kiedykolwiek byłeś dyskryminowany za niezgodne ze stereotypami płci zachowanie?” powoduje automatyczne zablokowanie możliwości dalszego wypełniania ankiety 🙁

 • d_biskupa

  [Re: Europejskie Badanie LGBT]

  Dzięki, Uschi, za linka. Chętnie zapoznam się w wolnej chwili z działalnością FRA. Natomiast złego zdania o internetowych ankietach nie zmienię. Nawet tych prowadzonych przez Instytut Gallupa!

  Lubiłam za to wasze ankietki na homikach, zanim się zepsuły… 🙁

 • Paweł Bieńkowski

  [Re: Europejskie Badanie LGBT]

  Próbowałem ją dwukrotnie wypełnić, ale po 30 procentach pytań traktowano mnie jak… osobę transpłciową, a za drugim podejściem, podziękowano po kilku pytaniach za udział w ankiecie.

  Tym razem, strata czasu. Podwójna.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa