- homiki.pl - https://homiki.pl -

Queer UW zaprasza na zajęcia na Uniwersytecie Otwartym UW

Queer UW, koło naukowe Uniwersytetu Warszawskiego, chce wyjść z wiedzą o płci, genderze i kwestiach z tym związanych do szerszego grona odbiorców. Dlatego też zorganizowano na ten temat kurs na Uniwersytecie Otwartym Uniwersytetu Warszawskiego – jednostce oferującej odpłatne, ale niedrogie zajęcia w formie trymestralnych kursów dla każdej osoby powyżej 16 roku życia, niezależnie od wykształcenia. Kursy UOUW cieszą się ogromnym zainteresowaniem, mamy nadzieję, że i „Płeć i gender” przyciągnie wielu chętnych, którzy będą skorzy do refleksji nad tym zagadnieniem. Poniżej ogłoszenie.

* * *
Skąd się wzięła płeć? Co oznacza bycie kobietą a co bycie mężczyzną? Czy mężczyźni są dziś zniewieściali? Skąd się bierze transseksualizm?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznacie na zajęciach „Płeć i gender. Interdyscyplinarne wprowadzenie” na Uniwersytecie Otwartym UW. Zapisy trwają do końca stycznia. 30-godzinny kurs potrwa do 21 maja. W ramach zajęć przewidziane są tematy, które mówić będą o płci w kontekście medycznym, psychoanalitycznym, społecznym, antropologicznym i historycznym. Uczestnicy i uczestniczki dowiedzą się czym się różni płeć od gender, skąd się wzięły te dwa pojęcia i jak wpłynęły na rozwój nauki. Zajęcia będą poruszały też tematykę etyki, władzy i miłości w perspektywie kobiecości i męskości.
Jeśli kiedykolwiek miałaś/miałeś wątpliwości co do tego, co w zasadzie oznaczają słowa płeć biologiczna i płeć psychologiczna – kurs rozwieje je na pewno. Zapraszamy!

Na zajęcia Uniwersytetu Otwartego UW zapisać może się każda osoba, która ukończyła 16 lat. Kurs „Płeć i gender” odbywać się będzie w poniedziałki o 18:00. Zajęcia poprowadzi Prezesa Queer UW – Jej Perfekcyjność.

Więcej informacji i zapisy na stronie http://www.uo.uw.edu.pl/kursy/czlowiek_i_spoleczenstwo/plec_gender [1].