Rocznica ślubu w chmurach – benefit na MNW

W akcji Miłość Nie Wyklucza garść nowości. Złożone z nowych i starych wolontariuszy grupy – prawna, tłumaczeniowa, ds. kampanii, ds mediów/fundraisingu/lobbingu i ds. 100 tysięcy – intensywnie pracują. Powstał blog akcji http://miloscniewyklucza.blogspot.com/, pełniący rolę centrum informacji prasowych, tuby propagandowej i źródła informacji wszelakich. Opublikowano rozliczenie dotychczasowego etapu działalności.

Planowany jest również benefit, związany z pewną miłą rocznicą. Oddajemy głos organizatorkom:

* * *
Rocznica ślubu w chmurach – impreza benefitowa

Już blisko rok temu powiedziałyśmy sobie z Gosią „Tak” 11 tysięcy metrów nad ziemią, na pokładzie samolotu lecącego ze Sztokholmu do Nowego Jorku. I choć ów lot i sama podróż po Stanach były magicznymi wydarzeniami, to i teraz, niemal w przeddzień naszej rocznicy, mogę powtórzyć to, co w czasie trwania konkursu powtarzałyśmy wielokrotnie – że najwspanialszą rzeczą, jaka się w związku z akcją „Love is in the Air” wydarzyła, było wsparcie, które wówczas otrzymałyśmy. Wspierali nas wszyscy – przyjaciele, znajomi i zupełnie nieznane nam wówczas osoby, nasze portale i media ogólnopolskie, nasi sąsiedzi, rodziny i przypadkowo spotykani na ulicach czy w sklepie ludzie. Przekonałyśmy się, że choć w naszym kraju nadal nie możemy sformalizować naszego związku, żyje w nim bardzo wiele osób, które są nam życzliwe i chętnie wesprą nasze dążenia. Oraz że, choć na co dzień w wielu kwestiach się nie zgadzamy, również my, osoby nieheteroseksualne, potrafimy mówić jednym głosem, gdy chodzi o tak ważną rzecz dla wielu osób jak możliwość zawierania ślubów/związków partnerskich. To było piękne doświadczenie i nadal dodaje nam sił do działania.

Nasz udział w konkursie „Love is in the Air” zbiegł się w czasie z początkiem akcji „Miłość nie wyklucza”. Dla nas o tyle ważniejszej, że skupiającej się nie tylko na promocji naszych spraw, ale też mającej na celu wypracowanie konkretnych rozwiązań i w końcu wywalczenie ustawy o związkach partnerskich.

Konkurs się skończył, akcja trwa – znowuż, podobnie jak on – dzięki wsparciu i zaangażowaniu bardzo wielu osób. Gdyby nie oni, gdyby nie Wy, prawdopodobnie zakończyłoby się na powieszeniu plakatów w kilku miastach. To dzięki Wam „Miłość nie wyklucza” trwa do dziś i gromadzi już nie kilka, jak na początku, a kilkadziesiąt osób działających w aż pięciu grupach i kilkanaście tysięcy sympatyzujących z nią i wspierających ją słowem, dobrą radą czy, co bardzo ważne, finansowo.

Przy takim zaangażowaniu po prostu musimy wywalczyć sobie naszą ustawę. Wierzę, że wkrótce to się stanie.

A póki co Gosia i ja zapraszamy Was na imprezę benefitową z okazji pierwszej rocznicy naszego ślubu w chmurach. Benefit odbędzie się 10 grudnia w kawiarni „Pardon, To Tu”, pl. Grzybowski 12/16.

Wystąpią: Maryja Furyja Konopnicka, Martin Lechowicz, Da Boyz & the Drag Kids, Betty Q & Crew.

Zagra: Kolektyw Ladyboy

Wstęp: cegiełki od 15 zł.

Cały dochód z imprezy zostanie przekazany na akcję społeczną „Miłość nie wyklucza”.

Ewa Tomaszewicz

5 komentarzyRocznica ślubu w chmurach – benefit na MNW

 • eN Zet

  [Re: Rocznica ślubu w chmurach – benefit na MNW]

  Ogromnie żałuję, że mnie tam nie będzie…

 • Peter Pan

  [Re: Rocznica ślubu w chmurach – benefit na MNW]

  A co to jest „benefit”?

 • clone a willy

  [Re: Rocznica ślubu w chmurach – benefit na MNW]

  OK, ktos kto zrobil ten afisz pomylil benefit z benefisem, ale ze ten sam blad powiela redakcja Homiki.pl – to juz jest niedobrze.

 • Peter Pan

  [Re: Rocznica ślubu w chmurach – benefit na MNW]

  A jeszcze gorzej, że nasze wypowiedzi zaraz znikną, bo redakcja tak się wstydzi tego błędu, że już wycięła kilkanaście różnych postów na ten temat.

 • Jakbyco

  [Re: Rocznica ślubu w chmurach – benefit na MNW]

  http://sjp.pwn.pl/szukaj/benefis

  Coś się chyba panom pomieszało. Widziałam te wcześniejsze wpisy i zastanawiałam się, czy może to ja jestem niedouczona, ale najwyraźniej nie.

  Dla tych, co nie lubią linków:

  „benefis «koncert, przedstawienie teatralne organizowane w celu uczczenia długoletniej pracy jakiegoś artysty, zespołu; też: koncert, przedstawienie teatralne, z którego dochód przeznaczony jest dla jednego z artystów» „

  Nawet jeśli bardzo by się próbować uprzeć, to dochód z imprezy nijak nie jest przeznaczony dla artystów. Więc chyba jednak musicie wyluzować.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa