- homiki.pl - https://homiki.pl -

Zapraszamy na spotkanie o homorodzicielstwie i pokaz filmu

Zapraszamy serdecznie na pokaz filmu i debatę o temacie, który w naszej społeczności ma wymiar szczególny – o homorodzicielstwie. Mówi się o tym w kontekście ustawy o związkach partnerskich, przemian światopoglądowych, ale również bardzo konkretnych problemów życiowych takich rodzin.

Mamy nadzieję, że na spotkaniu pojawią się również takie właśnie rodziny – coming out jest trudny, wszelkie decyzje podszyte strachem, ale liczymy na głos najbardziej zainteresowanych.

Dyskusję poprowadzi Wojtek Szot, gośćmi będą Daniel Bąk – psycholog i psychoterapeuta,prowadzący program pomocy psychologicznej oraz rozwoju osobistego dla osób homo- i biseksualnych – ‚Tęczówka’ oraz Agnieszka Strugacz – socjolożka i psychoterapeutka pracująca jako terapeutka m.in. w domu dziecka.

A przed debatą – film: „Wyczekiwane” przybliża trzy historie adopcji, na które zdecydowały się lesbijki w Afryce Południowej – wbrew dyskryminacji rasowej i wbrew homofobii.

Pip i Lee są białymi matkami adopcyjnymi dla swych dwóch czarnoskórych córek. Obie cenią swój tryb życia w Afryce jako przedstawicielki wyższej klasy średniej, pomimo niepewności politycznej, która coraz częściej skłania białych profesjonalistów do opuszczania tych rejonów. Pip jest z Nowej Zelandii i finalnie chciałaby tam wrócić, jednak Lee utrzymuje, że dziewczynki powinny dorastać w Afryce.
45-letnia Paula to była narkomanka, która prowadzi firmę budowlaną i wychowuje 2-letniego Matteo w wielorasowym środowisku. Obawia się, że Matteo wyrośnie na „kokosa” – tak w Afryce określa się czarnoskórą osobę, która – wskutek wychowania w białym środowisku – będzie czarna „na zewnątrz”, ale biała „w środku”.
Dzięki ostatniej historii – Kelly i Leigh-Ann – możemy doświadczyć całego procesu adopcyjnego: od zarejestrowania się w ośrodku adopcyjnym po odebranie dziecka.

Zwiastun filmu: http://www.waitedfor.com/ [1]

Organizatorzy: Rainbow Collection (Mayfly), Krytyka Polityczna, Lambda

21 listopada godz. 19.00 – pokaz filmu, godz. 20 – dyskusja.
Nowy Wspaniały Świat. ul. Nowy Świat 63, Warszawa

[źródło: mat.org]