Zapraszamy na spotkanie o homorodzicielstwie i pokaz filmu

Zapraszamy serdecznie na pokaz filmu i debatę o temacie, który w naszej społeczności ma wymiar szczególny – o homorodzicielstwie. Mówi się o tym w kontekście ustawy o związkach partnerskich, przemian światopoglądowych, ale również bardzo konkretnych problemów życiowych takich rodzin.

Mamy nadzieję, że na spotkaniu pojawią się również takie właśnie rodziny – coming out jest trudny, wszelkie decyzje podszyte strachem, ale liczymy na głos najbardziej zainteresowanych.

Dyskusję poprowadzi Wojtek Szot, gośćmi będą Daniel Bąk – psycholog i psychoterapeuta,prowadzący program pomocy psychologicznej oraz rozwoju osobistego dla osób homo- i biseksualnych – ‚Tęczówka’ oraz Agnieszka Strugacz – socjolożka i psychoterapeutka pracująca jako terapeutka m.in. w domu dziecka.

A przed debatą – film: „Wyczekiwane” przybliża trzy historie adopcji, na które zdecydowały się lesbijki w Afryce Południowej – wbrew dyskryminacji rasowej i wbrew homofobii.

Pip i Lee są białymi matkami adopcyjnymi dla swych dwóch czarnoskórych córek. Obie cenią swój tryb życia w Afryce jako przedstawicielki wyższej klasy średniej, pomimo niepewności politycznej, która coraz częściej skłania białych profesjonalistów do opuszczania tych rejonów. Pip jest z Nowej Zelandii i finalnie chciałaby tam wrócić, jednak Lee utrzymuje, że dziewczynki powinny dorastać w Afryce.
45-letnia Paula to była narkomanka, która prowadzi firmę budowlaną i wychowuje 2-letniego Matteo w wielorasowym środowisku. Obawia się, że Matteo wyrośnie na „kokosa” – tak w Afryce określa się czarnoskórą osobę, która – wskutek wychowania w białym środowisku – będzie czarna „na zewnątrz”, ale biała „w środku”.
Dzięki ostatniej historii – Kelly i Leigh-Ann – możemy doświadczyć całego procesu adopcyjnego: od zarejestrowania się w ośrodku adopcyjnym po odebranie dziecka.

Zwiastun filmu: http://www.waitedfor.com/

Organizatorzy: Rainbow Collection (Mayfly), Krytyka Polityczna, Lambda

21 listopada godz. 19.00 – pokaz filmu, godz. 20 – dyskusja.
Nowy Wspaniały Świat. ul. Nowy Świat 63, Warszawa

[źródło: mat.org]

2 komentarzeZapraszamy na spotkanie o homorodzicielstwie i pokaz filmu

  • KaFor

    [Re: Zapraszamy na spotkanie o homorodzicielstwie i pokaz filmu]

    Potrzebna jest edycja tekstu (sporo blędów).

    Podajcie także datę spotkania. 🙂

    [poprawione, dziękujemy za czujność :). kor.]

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa