- homiki.pl - https://homiki.pl -

Akcja Miłość nie wyklucza ogłasza swój drugi start

Po drugim spotkaniu organizacyjnym nowej odsłony akcji „Miłość nie wyklucza” organizatorzy i organizatorki przesyłają taki oto komunikat:

* * *
Akcja „Miłość nie wyklucza” ogłasza swój drugi start! Tym razem w zmienionej strukturze i z wieloma nowymi osobami chcemy pracować nad promocją związków partnerskich. Mamy bardzo dużo pomysłów i zapału do działania, ale chcemy być dobrze przygotowani i przygotowane do podjęcia się nowych wyzwań. Zatem ogłaszamy nabór wolontariuszy/wolontariuszek.

Nieważne gdzie mieszkasz (mamy internet), nieważne co robisz (zawsze możesz się nauczyć czegoś nowego), ważne że chcesz „coś” zrobić. Działamy w następującej strukturze:

1. Grupa prawna – mająca za zadanie pomagać przy pracach nad nową ustawą w ramach prac, które prowadzone są pod auspicjami posła Roberta Biedronia. Jest to jedyna grupa stricte ekspercka. Jej zadaniem będzie opiniowanie na kolejnych etapach oraz uczestniczenie w działaniach legislacyjnych. Jeśli jesteś prawnikiem/prawniczką, masz doświadczenie przy pisaniu ustaw, znasz się na prawie dzięki swojej pracy i nabytemu doświadczeniu – zapraszamy!

2. Grupa ds. kampanii – mająca za zadanie opracować pomysł nowej odsłony naszej akcji. Znasz się na reklamie? A może po prostu lubisz oglądać reklamy? Masz pomysły? Napisz do nas – chcemy pracować w jak największym gronie.

3. Grupa ds mediów/fundraisingu/lobbingu – mająca za zadanie wypracowanie dróg dojścia do mediów, sposobów na sprzedanie naszego przekazu. Zadaniem grupy jest również opracowanie sposobów zdobywania funduszy na akcję oraz uzyskanie odpowiedzi na pytanie – w jaki sposób promować związki partnerskie. Znasz mechanizmy medialne, masz „gen żebraczy” i wiesz jak namówić innych do finansowego wsparcia, a może nie znasz się na tym, a poprostu chcesz spróbować i się podszkolić? Zapraszamy!

4. Grupa ds. 100 tysięcy – mająca za zadanie zastanowić się jak zebrać w 3 miesiące 100 tysięcy podpisów pod projektem ustawy. Nie wiemy czy podejmiemy się takiego zadania – jeśli ustawa znajdzie się w Sejmie i będzie to ustawa, która nie będzie budziła większych emocji – będziemy wspierać ustawę sejmową. Jeśli jednak okaże się, że nie ma innego wyjścia – chcemy być na to gotowi i gotowe.

Możecie mieć wpływ na to co i jak robimy. Oddajemy akcję w Wasze ręce.

Napiszcie do naszego koordynatora: wojciech.szot@abiekt.pl, powiedzcie co chcielibyście/chciałybyście robić, na czym się znacie, a może czego chcecie się nauczyć. Oferujemy atrakcyjną współpracę, platformę wymiany doświadczeń oraz niezapomniane wrażenia jak np. zgubienie się na sejmowych korytarzach 😉

Nasza praca polega na wspólnym podejmowaniu decyzji – razem chcemy wypracować najlepsze rozwiązania i jak najatrakcyjniejsze sposoby działania.

Uwaga dla osób spoza Warszawy – też możesz z nami pracować. Odległość nie jest problemem, w końcu mamy internet. A jeśli z Twojej miejscowości chce z nami współpracować więcej osób – będziecie mogli/mogły nam pomóc lokalnie. To Wy znacie najlepiej swoje miasto i jego specyfikę. Zachęcamy do przyłączenia się do akcji.

Piszcie do nas! Zapiszcie się!