- homiki.pl - https://homiki.pl -

Grodzka i Biedroń w Sejmie!

[1]

Wygląda na to, że jesteśmy świadkami historycznej chwili w polskim parlamentaryzmie. Wszystko wskazuje na to, że w ławach sejmowych zasiądzie pierwsza osoba transseksualna (i obecnie jedyna na świecie z tytułem posła) oraz jawny gej i aktywista.
Anna Grodzka otrzymała 19 337 głosów i mandat poselski.
Robert Biedroń otrzymał 16 919 głosów i także mandat poselski.

Choć Państwowa Komisja Wyborcza dopiero jutro potwierdzi wyników wyborów, to my już teraz gratulujemy naszym homiczym zwycięzcom.

Pozostali kandydaci dostali:
Anka Zawadzka – 2175 głosów,
Katarzyna Bienias – 1896 głosów,
Krystian Legierski – 1750 głosów,
Sandra Ejsymont – 1546 głosów,
Paweł Jasiński – 1290 głosów,
Tomasz Szypuła – 864 głosy,
Janusz Boguszewicz – 395 głosów,
Karolina Skowron – 262 głosy,
Joanna Kasprowicz – 221 głosów.

Redakcja gratuluje zwycięzcom, nowym parlamentarzystom, a także wszystkim, którzy wspierali „nasze” postulaty w kampanii wyborczej. Proszę państwa, na naszych oczach rozgrywa się historia. Po raz pierwszy w historii Polski osoba transseksualna i jawny gej weszli do Sejmu. Co więcej, Anna Grodzka jest jedyną osobą transseksualną w parlamencie na świecie.

Co to dla nas oznacza? Wiele, gdyż wybór osób LGBT na reprezentantów naszego narodu to wyjście z szafy naszego środowiska. Przestajemy być obywatelami trzeciej kategorii, o których mówi się jako o niebytach. Anna Grodzka i Robert Biedroń zrobili najbardziej udaną reedycję akcji „Niech nas zobaczą!” Teraz powinniśmy dodać: „Niech nas zobaczą, wysłuchają, zaakceptują i uszanują.”

[pb]