„Beautiful Thing” w Klubie Filmowym LGBT

Przez ostatnie dni tęczowa atmosfera jest tak gęsta od polityki – projekt ustawy o związkach partnerskich już niebawem znów w Sejmie! – że Klub Filmowy LGBT proponuje małą odskocznię od „tu i teraz”. Chociaż czy rzeczywiście film „Beautiful thing” z 1996 r. (reż. Hettie MacDonald) można uznać za odskocznię, to sprawa dyskusyjna, bo ten angielski film ma „niepokojąco” polskie realia. Oto bowiem Jamie i Ste, dwóch nastolatków, mają się ku sobie…albo i nie… Nie bardzo wiadomo, bo gdy się ma naście lat i mieszka w zapyziałym blokowisku, coming out nie jest najłatwiejszą sprawą. Akcja filmu toczy się w Londynie, ale równie dobrze mogłaby toczyć się gdziekolwiek w Polsce.

„Beautiful thing” to telewizyjna produkcja, która odniosła taki sukces, że wprowadzono ją do kin. Dziś, po 15 latach od premiery, powoli przechodzi do kanonu najpiękniejszych – tak! – gejowskich komedii romantycznych.

Film otrzymał Europejską Nagrodę Filmową za najlepszy debiut oraz nagrodę dla Filmu Roku przyznawaną przez GLAAD – amerykańską organizację LGBT. Na opiniotwórczym portalu Rotten Tomatoes „Beautiful thing” ma aż 90% pozytywnych recenzji.

Na seans „Beautiful thing” zapraszamy w poniedziałek, 31 października o godz. 19 do siedziby Krytyki Politycznej w Warszawie, Nowy Wspaniały Świat, ul. Nowy Świat 63 (I piętro).

PO PROJEKCJI ZAPRASZAMY DO ROZMOWY – MARIUSZ KURC I BARTOSZ ŻURAWIECKI.

WSTĘP WOLNY

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa