Koniec sporu między KPH a Gaylife?

Sąd Apelacyjny w Warszawie wydał ostatnio wyrok w ciągnącym się od lat sporze między portalem a organizacją. Czy zakończy to całą tę nieprzyjemną historię?

W dniu 2 września br. Sąd Apelacyjny w Warszawie uznał za bezzasadne odwołanie portalu gaylife.pl od wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie o naruszenie dobrego imienia Kampanii Przeciw Homofobii przez portal gaylife.pl, który w serii artykułów insynuował nieprawidłowości finansowe w KPH. Wyrok jest prawomocny.

Tym samym Sąd Apelacyjny podtrzymał wyrok Sądu Okręgowego uznający portal za winny. Zgodnie z wyrokiem, portal gaylife.pl powinien umieścić na swojej stronie głównej przeprosiny adresowane do Kampanii Przeciw Homofobii (przez okres 3 miesięcy, pod głównym logo, czcionką 12 pkt).

W 2008 r. na portalu gaylife.pl zamieszczone zostały artykuły zarzucające niegospodarność wydawania środków przez Kampanię Przeciw Homofobii, nieprzestrzeganie prawa w zakresie sprawozdawczości finansowej oraz inne nieprawidłowości w działalności KPH.

W dniu 20 października 2010 r. Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok przeciwko właścicielowi i redaktorowi portalu Gaylife oraz jednemu z jego dziennikarzy o naruszenie dóbr osobistych KPH. W wyroku Sąd orzekł, iż pozwani naruszyli dobra osobiste Kampanii oraz nakazał przeproszenie stowarzyszenia i zaniechanie naruszeń w przyszłości.

Na ogłoszeniu wyroku Sądu Apelacyjnego stawił się Tomasz Szypuła, prezes KPH. Pozwani nie stawili się.

[źródło: komunikat KPH]

3 komentarzeKoniec sporu między KPH a Gaylife?

 • filo

  [Re: Koniec sporu między KPH a Gaylife?]

  Ciekawe w jaki sposob kto i co naruszyl. Informacje na ten temat sa zdumiewajaco nieprecyzyjne.
  To naruszenie musialo byc male, skoro sad nie zasadzil kph nawet zlotowki, chociaz domagali sie az 10 tys. …

 • Marysia

  [Re: Koniec sporu między KPH a Gaylife?]

  3 lata KPH procesowało się z portalem gejowskim, głównie dlatego, że ten publikował ich na wpół tajne raporty finansowe. No cóż, zapewne prokuraturze pójdzie znacznie szybciej z procesem Biedronia oskarżonego o napaść na policjanta.

 • teddy

  [Re: Koniec sporu między KPH a Gaylife?]

  Drogi fanie/naczelny/redaktorze (do wyboru) Gaylife powielający swoje takie same wpisy na wszystkich możliwych portalach LGBT:

  Radziłbym uważać od teraz na swoje teksty, w tym komentarze, bo sformułowanie pt „półtajne raporty finansowe” może być kolejną podstawą do pociągnięcia cię do odpowiedzialności. Pamiętaj, sąd ZAKAZAŁ ci pisania nieprawdy o tej organizacji i dla twojego dobra, lepiej się tego trzymaj

  miłego dnia i życzę żebyś potrafił swoją energię przeznaczyć na coś bardziej konstruktywnego

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa