Dziś Dzień Biseksualności

Wikipedia informuje nas, że 23 września to Dzień Biseksualności – przynajmniej w Ameryce Północnej. Święto to obchodzone jest od 1999 r., a zapoczątkowali je amerykańscy aktywiści walczący o większą widoczność osób biseksualnych w społeczności LGBTQ, a także w społeczeństwie. Dzień Biseksualności wykorzystywany jest również do przypominania kwestii bifobii – niechęci i uprzedzeń wobec osób biseksualnych zarówno wśród homoseksualistów, jak i większości hetero.

Jak donosi Bisexual Resource Center ( www.biresource.net ), Dzień Biseksualności obchodzony jest hucznie w wielu miejscach w Stanach, w Nowym Jorku i Bostonie zapowiadają się nawet małe imprezy uliczne. W Polsce na takie ekstrawagancje przyjdzie zapewne jeszcze poczekać, tymczasem cała redakcja portalu, ze zdecydowanie biseksualną Redaktorką Naczelną na czele (nomen omen) życzy wszystkim biseksom – wszystkiego najlepszego!

 

8 komentarzyDziś Dzień Biseksualności

 • Krzysztof Zabłocki

  [Re: Dziś Dzień Biseksualności]

  biseksualnośc to jakby kondycja queer… czyli jednym słowem nieheteronormatywnośc…

  zresztą ważny jest konkretny casus: myslę, że niejeden gej mając do wyboru pewnego znanego polityka, co lubi mruczące zwierzęta (za to jedynie mu chwała!) i na przykład pewną aktorkę, której nazwisko to ulubiony mój owoc, wybrałby jako potencjany (i „ciemny” – a la Bunuel :-))obiekt pożądania ów słodki polski owoc właśnie…

  nic nie jest proste i „z jednej bryły wyciosane” na tym naszym Bożym (który czy aby jest?) świecie…

 • Peter Pan

  [Re: Dziś Dzień Biseksualności]

  @ KZ

  „biseksualność to jakby kondycja queer”

  Ale w jakim sensie ? Pomijając już nawet meandry dyskursu zwanego „queer theory”, także samo słowo „queer” rozumiem jednak, jako akt niezgody na pewne kategorie tożsamościowe.
  Tymczasem osobiście, jeśli chodzi o poglądy na temat płci, jestem zdecydowanie zwolennikiem „modelu włoskiego” i przeciwnikiem płciowej urowniłowki.
  Dlaczego więc moja, jako biseksualisty, kondycja miałaby być kondycją queerową ?
  Wypraszam sobie 🙂

  P.S. Chciałem też obalić pewien mit. Otóż facet, który uznaje, że prezes PiS jest brzydszy od jakiejś aktorki nie jest biseksualistą. Facet, który ulega fascynacji podstarzałymi, pudrowanymi divami i ich koturnową kobiecością też nim jest. Przeciwnie: jest gejem jak stąd do Moskwy ;))
  Jedyne kryterium różnicy pomiędzy gejem a biseksualistą jest takie, że ten drugi, przepraszam za dosadność (wybaczycie mi ją w dzień mojego święta) ma ostre ciśnienie na szparkę.

 • zewsząd i znikąd

  [Re: Dziś Dzień Biseksualności]

  Ja bym powiedziała, że gej wybierający aktorkę zamiast owego polityka o zepsutych zębach nie jest zaraz biseksualistą – to zwykły heteroseksualizm zastępczy. 😉

 • Srulek Zylbersztajn

  [Re: Dziś Dzień Biseksualności]

  Ale macie dylematy. Po pierwsze pojebało Was, że śmiejecie się starych ludzi. Sami będzie starzy i nikt wam szklanki wody nawet nie poda, ani was nie podetrze. A po drugie, jest zawsze trzecia opcja (poza Kaczorem i zastępczą aktorką) – własna ręka/ To sprawdza się lepiej.

 • Andrew

  [Re: Dziś Dzień Biseksualności]

  To Wy głosujecie na zęby?

 • Srulek Zylbersztajn

  [Re: Dziś Dzień Biseksualności]

  Ja głosuję na PO.

 • d. biskupa

  [Re: Dziś Dzień Biseksualności]

  A to PO to ma zęby ładne aby?

 • Srulek Zylbersztajn

  [Re: Dziś Dzień Biseksualności]

  Nie wiem, ale nie głosuję na zęby.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa