Starbucks pod homiczą presją

Howard Schultz, dyrektor generalny Starbucksa, odwołał swoje wystąpienie w Willow Creek Church w Illinos. Powodem rezygnacji z uczestnictwa była lawina protestów przesyłana za pomocą strony www.change.org. Willow Creek Church jest kościołem znanym z homofobicznych wystąpień, propagującym szkodliwe dla psychiki terapie „leczenia” gejów i lesbijek.

Starbucks już raz podpadł homiczej społeczności. Jakiś czas temu wybuchł skandal związany z mobbingiem homoseksualnego pracownika w sklepie na słynnej Long Island w Stanach Zjednoczonych. Klient był świadkiem, jak pracownice sklepu przez kwadrans mobbingowały swojego współpracownika. W tej sprawie Stabucks prowadzi obecnie dochodzenie.

Redakcja życzy sobie, by polskie restauracje i sklepy, ze Starbucksem na czele, równie mocno przejmowały się prawami gejów i lesbijek. Wychodzimy z założenia: ciężko zarobione homicze pieniądze zostawiamy w miejscach, które nie szkodzą naszej społeczności. Zachęcamy do akcji konsumenckich. Wytykajmy firmom ich homofobiczność. W niektórych krajach na świecie przynosci to właściwy skutek. My małej czarnej w Starbucksie mówimy nie!

źródło: http://www.pinknews.co.uk/2011/08/12/starbucks-ceo-pulls-out-of-talk-at-anti-gay-mega-church/

[pb]

1 komentarz do: Starbucks pod homiczą presją

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa