Oko Saurona czuwa!

Tęczowe Oko Saurona to zlokalizowana na Facebooku inicjatywa aktywnego sprzeciwu dla homofobii, rasizmu i ksenofobii.
http://www.facebook.com/oko.saurona

Działania Tęczowego Oko Saurona polegają na walce z nienawiścią. Użytkownicy zgłaszają materiały, które naruszają regulamin danego serwisu i polskie prawo. Strona ma koncepcję społecznościową, jeśli dzieje się coś niepokojącego związanego z szerzeniem nienawiści, członkowie społeczności zamieszczają o tym informacje i wzajemnie pomagają sobie w zgłaszaniu zabronionych treści.

Działania przynoszą pozytywne skutki, nienawiść jest usuwana. Dotychczas obejmowały Facebook i YouTube (które zakazują dyskryminacji ze względu na orientacje seksualną, tożsamość płciową, rasę i narodowość/grupę etniczną), polskie serwisy prasowe (zgłaszanie komentarzy pod artykułami) i wspólne wysyłanie skarg do Rady Etyki Mediów na wypowiedzi p. Terlikowskiego zamieszczone na fronda.pl.

Obecna akcja wychodzi już zupełnie do realnego świata. Lokalizujemy homofobiczne plakaty masowo porozklejane po Warszawie, pomagamy zbierać materiał dowodowy (zdjęcia) a stowarzyszenie SPR zajmuje się dalszymi krokami prawnymi.

Po dołączeniu do inicjatywy można ją od razu wspomóc zgłaszając strony łamiące regulamin zamieszczane na specjalnej liście. Można też umieścić na tablicy link do nienawistnych treści z prośbą o pomoc w zgłaszaniu lub poinformować o innym przypadku mowy nienawiści.

[na podst. mat. organizatora]

3 komentarzeOko Saurona czuwa!

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa