Nowy plakat Ruchu Higieny Moralnej

Na ulicach Warszawy (Metro Politechnika, Dworzec Śródmieście) pojawiły się takie oto plakaty:


foto: Ewa Tomaszewicz

Jakie budzą w Was odczucia?

Czy wpadlibyście na to, że twórcy chcieli zwrócić uwagę na problem dworcowej prostytucji?

Na autorstwo dzieła wskazuje logo Ruchu Higieny Moralnej – powiązanej ze znanym plakacistą Wojtkiem Korkuciem grupy, która kilka lat temu wsławiła się plakatem zbliżonej klasy dotyczącym feministek.

Dziennikarce InnejStrony Ruch napisał, że obecny plakat ma zwrócić uwagę na problem dziecięcej prostytucji w okolicach dworców, miejscowościach przygranicznych czy poprzez internet, zasugerował przy tym, że my jako społeczność LGBTQ możemy mieć problem ze zrozumieniem tego, albowiem trzeba być PRAWDZIWYM ojcem lub matką, a z tym w środowiskach homoseksualnych raczej słabo. I żadna adopcja tego nie spowoduje… (za profilem IS na FB).

Redakcji homików niestety nie udało się uzyskać od pana Korkucia nic ponad sugestie, że my sami i nasi znajomi płacimy nieletnim za seks, a pedofilię uznajemy za banalną. Jeśli autor zaszczyci nas bardziej treściwym komentarzem do swego dzieła, nie omieszkamy podzielić się nim z Czytelniczkami i Czytelnikami.

[sass, za: trzyczesciowygarnitur.blogspot.com]

13 komentarzyNowy plakat Ruchu Higieny Moralnej

 • blendingcolours

  [Re: Nowy plakat Ruchu Higieny Moralnej]

  Plakat masakra.

 • Jakbyco

  [Re: Nowy plakat Ruchu Higieny Moralnej]

  Dno. I jakoś zupełnie nie budzi moich skojarzeń z prostytucją nieletnich, nawet po doczytaniu tego co drobnym drukiem.

  Czy ktoś to gdzieś zgłosił, jakaś Straż Miejska? Policja? To sie chyba kwalifikuje do zerwania w majestacie prawa.

 • Srulek Zylbersztajn

  [Re: Nowy plakat Ruchu Higieny Moralnej]

  Przesłanie na pierwszy rzut oka wydaje się słuszne: nie korzystaj z seksu za pieniądze oferowanego przez nieletnich. Niestety hasło na plakacie:
  1. nie odnosi się do heteryków korzystających z usług np. galerianek,
  2. odnosi się do każdego seksu z osobą nieletnią (np. 17letnią), a nie tylko seksu za pieniądze podczas, gdy nieletni też mogą być homo i wcale nie trzeba ich spedalać 🙂
  Biorąc pod uwagę pkt. 1 i 2, od razu można stwierdzić, że nie chodziło o troskę o młodzież, a jedynie o przywalenie pedałom.

  Ale mi się podoba: „Jesteś homo – OK!” W dodatku z wykrzyknikiem. Widać w tym jakiś postęp, choć brak konsekwencji. Wszak wiadomo, że nim dorosły stał się homo, był nieletnim pedałem. 🙂

  Lesbijki znów mogą się czuć pominięte.

 • zewsząd i znikąd

  [Re: Nowy plakat Ruchu Higieny Moralnej]

  Dla mnie to hasło jest dość bulwersujące, bo brzmi, jakby troską autora była nie tyle sama prostytucja nieletnich, a już na pewno nie warunki, które ich do tego popychają – tylko to, żeby nieletni broń Boże sam nie stał się homo. Czyli niech sobie będą, ale bycie osobą homoseksualną samo w sobie jest czymś złym, przed czym należy innych chronić. Takie myślenie już nie w kategoriach „leczenia”, ale zapewne autor przyklasnąłby pomysłom „zapobiegania homoseksualizmowi”.
  Pomijam już, że słowo „spedalać” jest zwyczajnie dziwaczne – zrozumiałe, ale osobliwe i do tego silnie negatywnie nacechowane.
  A plakat obrzydliwy. Bez związku z hasłem, wyraża raczej jakieś dziwne obsesje.

 • Srulek Zylbersztajn

  [Re: Nowy plakat Ruchu Higieny Moralnej]

  No tak. Rysunek wyjątkowo dobrze wpisuje się w patriarchat. 😉 Gdyby ktoś narysował dwie ocierające się o siebie cipcie, żaden heteryk nie protestowałby. 😉 I od razu widać, że autor plakatu lubi penisy. W dodatku zupełnie za darmo!

 • spedalony

  [Re: Nowy plakat Ruchu Higieny Moralnej]

  Przecież to oczywiste (statystycznie potwierdzone), że ok. 50% przypadków homoseksualizmu jest nabyte (najczęściej w wyniku kontaktu homoseksualnego w wieku dojrzewania lub nawet wcześniej). Nie ma się więc czym bulwersować, drodzy państwo.

 • d_biskupa

  [Re: Nowy plakat Ruchu Higieny Moralnej]

  Najczęściej? A w pozostałych przypadkach to pewnie drogą kropelkową?

  Tak czy siak, grunt żeby geje używali gumek. Będą wtedy mogli pykać młodzież bez zarażania jej pedalstwem. I wszyscy będą zadowoleni 🙂

 • zewsząd i znikąd

  [Re: Nowy plakat Ruchu Higieny Moralnej]

  „spedalony” – hmmm… czyli ty właśnie nabyłeś pedalstwo (w promocji), tak? Oj bidaku, kto cię spedalił?

 • sirK

  [inicjatywa dobra]

  z wykonaniem trochę gorzej

 • Katarzyna

  [Re: Nowy plakat Ruchu Higieny Moralnej]

  Te plakaty są autorstwa utalentowanej, myślącej, niezwykle wrażliwej osoby. W naszym kraju nie ma wolnego słowa, dlatego autor/autorzy muszą pozostać anonimowi. Podziwiam odwagę i gratuluję.

 • @

  [Re: Nowy plakat Ruchu Higieny Moralnej]

  @katarzyna

  Co to za odwaga, jeżeli pozostaje się anonimowym?
  To jest tchórzostwo i nie ma czego gratulować. Autor przy całej jego wrażliwości zachował się jak cienias. A cieniasów nie ma za co podziwiać, bo nie różnią się niczym od anonimowej masy

 • Jakbyco

  [Re: Nowy plakat Ruchu Higieny Moralnej]

  Te plakaty to przede wszystkim są średnio anonimowe – wystarczy nieco poguglac i już wiadomo, że Ruch Higieny Moralnej (co za debilna nazwa) to znany plakacista Wojciech Korkuć.
  Nawet GW na to nie wpadła http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,10081904,Mowa_nienawisci_w_Warszawie__Rozwiesili_plakaty__Nie.html
  (chyba, że boją się oskarżeń o pomówienie).

  Plakat jest żenujący. Takie płytkie, durne stereotypy, to naprawdę tylko ktoś ograniczony umysłowo może zastosować. Może choć trochę wyrafinowania?

  Ciekawe, czy będzie z tego Nasza Sprawa 3 😉

 • zewsząd i znikąd

  [Re: Nowy plakat Ruchu Higieny Moralnej]

  Moim zdaniem nie ma potrzeby. Autor wystarczająco się ośmieszył. Choćby tym, że czy homoseksualność, czy prawdziwy problem, jakim jest prostytucja nieletnich – zaraz mu się kojarzą z „interesem”.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa