Homofobiczne plakaty znikają

O sprawie homofobicznych plakatów RHM Wojciecha Korkucia pisaliśmy w dziale „Fakty przegięte”, wychodząc z założenia, że pewnych inicjatyw nie należy traktować poważnie, by nie nadawać im nienależnego znaczenia. Stowarzyszenie Pracownia Różnorodności, fejsbukowa inicjatywa Oko Saurona i InnaStrona uznały jednak, że odpuścić nie można i zorganizowały szybką internetową akcję „śledzenia” miejsc zamieszczenia plakatów. Wynikło z niej, że – wbrew pierwszym wrażeniom – nie zostały one rozklejone legalnie.

Jak informuje SPR, początkowo plakaty wisiały na nośnikach firmy CityPoster m.in. na dworcu Warszawa Śródmieście, szybko jednak zaczęły znikać. Na pytanie Karoliny Malczyk-Rokicińskiej, pełnomocniczki Prezydent m. st. Warszawy ds. równego traktowania, z CityPoster przyszła odpowiedź, że plakaty znalazły się na nośnikach bez wiedzy i zgody firmy oraz że będą usuwane lub zaklejane. W sobotę Pracownia Różnorodności otrzymała bardzo podobną odpowiedź z Warexpo Sp. z o.o. W mejlu do SPR Dawid Niezgoda, kierownik Działu Marketingu i Sprzedaży, napisał m.in.: plakaty te na pewno nie zostały wyklejone przez pracowników Warexpo, ani tym bardziej nie zostały zlecone Spółce przez kogokolwiek do wyklejenia. Jest to więc przypadek tzw. „dzikiego plakatu”, z którym to problemem borykamy się bardzo często.

Ponieważ SPR znana jest z uporu i skuteczności swoich działań, pozostaje nam tylko oczekiwać na rezultat w postaci wyciągnięcia konsekwencji wobec przedstawicieli autora plakatów, czyli nieformalnego Ruchu Higieny Moralnej, łączonego powszechnie z osobą grafika Wojciecha Korkucia. Mamy nadzieję, że twórcy odczują skutki swoich działań, choć być może upewni ich to w przekonaniu, że Polską rządzi homoseksualne lobby (lub w dowolnym innym, równie absurdalnym, poglądzie).

[sass]

8 komentarzyHomofobiczne plakaty znikają

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa