Chrześcijanie z grupy Wiara i Tęcza zapraszają

Jesteśmy chrześcijanami tworzącymi grupę Wiara i Tęcza.

Większość z nas należy do Kościoła Rzymskokatolickiego, ale są także wśród nas przedstawiciele Reformowanego Kościoła Katolickiego, Ewangelicko-Metodystycznego, Zielonoświątkowego, Zjednoczonego Kościoła Chrześcijańskiego i innych kościołów chrześcijańskich. Większość z nas to osoby nieheteroseksualne lub transpłciowe, które łączy wiara w kochającego i rozumiejącego Stwórcę. Wierzymy, że Bóg akceptuje nas takimi jakimi jesteśmy i każdemu bez względu na jego tożsamość płciową bądź orientację seksualną ofiaruje zbawienie. Pragniemy żyć zgodnie ze swoją naturą i Pismem Świętym.

Stworzyliśmy grupę mającą na celu niesienie wsparcia w wierze i zmaganiu się z brakiem akceptacji ze strony otoczenia. Dzielimy się swoimi przeżyciami, rozterkami i radościami. Są wśród nas wspaniałe pary jednopłciowe żyjące wiernie we wzajemnej miłości, jak również samotni poszukujący ukochanej osoby. Są wśród nas osoby po ciężkich doświadczeniach w „Odwadze”, byli zakonnicy, teologowie oraz zaprzyjaźnione osoby duchowne różnych wyznań chrześcijańskich.

Organizujemy spotykania mające charakter dyskusji bądź modlitwy. Tworzymy prywatną grupę na portalu społecznościowym Facebook. Współpracujemy z Europejskim Forum Chrześcijan LGBTQ, które skupia około czterdzieści organizacji o podobnym do naszej grupy charakterze. Swoją działalnością chcemy zwrócić uwagę na obecność osób LGBTQ w Kościele. Żyjąc zgodnie ze swoją naturą chcemy pokazać, że jesteśmy zaangażowanymi w życie Kościoła, zdolnymi do przyjmowania wszystkich sakramentów jego członkami. Pragniemy zrozumienia i uznania, że pary jednopłciowe mogą stanowić we wspólnotach kościelnych świadectwo miłości i wierności dla innych.

Stanowiska kościołów chrześcijańskich piętnujące przejawy ekspresji płciowości czy orientacji psychoseksualnej traktujemy jako błędne. Każdy został odkupiony przez Zbawiciela Jezusa Chrystusa, który nie ma względu na osoby. Duch Boży mieszka w każdym człowieku bez względu na jego stan. W oparciu o Pisma Święte Starego i Nowego Testamentu (czytane z uwzględnieniem kultury, epoki i języków w których zostały napisane) uważamy, że monogamiczne związki jednopłciowe oparte na miłości i wierności mogą podobać się Bogu i służyć Jego chwale.

Dlatego też w różnych formach apelujemy o nową teologiczną dyskusję, która doprowadzi wszystkie kościoły chrześcijańskie do akceptacji powyższych poglądów.

Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu osób przyjście do naszej grupy może nie być łatwe ze względu na dotychczasowe życiowe doświadczenia (m.in. wykluczenia mające miejsce w różnych wspólnotach). Tym bardziej jednak zapraszamy każdego, dla kogo wiara i tęcza są naturalnym środowiskiem życia.

Dawid Filipkowski

http://www.wiara-tecza.pl/

11 komentarzyChrześcijanie z grupy Wiara i Tęcza zapraszają

 • d_biskupa

  [Re: Chrześcijanie z grupy Wiara i Tęcza zapraszają]

  No ładnie, ładnie. Grzesznicy podnoszą głowę.

 • Peter Pan

  [Re: Chrześcijanie z grupy Wiara i Tęcza zapraszają]

  W Europie istnieje wiele organizacji katolików protestujących przeciwko nauce Watykanu w kwestiach seksualności. Ich myśl przewodnia jest prosta : istotą chrześcijańskiego podejścia do seksualności, jest szacunek do drugiego człowieka, jego ciała i uczuć. A nie to, kto co gdzie wsadza, czy zakłada gumkę na penisa i w jakiej pozycji „to” robi.

  Oczywiście, ludzie z Wiary i Tęczy, mają zapewne więcej szacunku dla kościoła niż ja i nie wyraziliby tego w ten sposób.
  Ale ja powiedziałbym, że ta i podobne organizacje (których w Polsce nie ma niestety wiele), obnażają prymitywizm i psychoseksualny niedorozwój kleru i ja im kibicuję. Bo jak taki klecha widzi dwóch facetów, którzy się kochają, nie zdradzają, żyją wzorowo po katolicku, to co on im może w istocie powiedzieć ? Że wszystko dobrze, tylko problemem jest penis i pupa ? Dokładnie tak samo, jak z tymi katolikami w Niemczech czy we Włoszech, którzy chcą używać prezerwatyw. Można snuć abstrakcyjne opowieści o zepsuciu świata przez kawałek latexu, ale co można powiedzieć praktykującej i głęboko wierzącej parze, która twierdzi, że może sama decydować, czy w jej szczęśliwym pożyciu mogą się pojawić kondomy ? Że ich, poza tym bardzo katolicka miłość, staje się grzeszna w momencie gdy do sypialni przedostaje się intruz z kawałka gumy ?

 • Peter Pan

  [Re: Chrześcijanie z grupy Wiara i Tęcza zapraszają]

  A poza tym, chciałem powiedzieć, że trzeba bardzo uważać z „chrześcijańskimi organizacjami” LGBT. Poczytałem stronę Wiary i Tęczy i myślę, że jest O.K.
  Jednocześnie, w necie jest dużo „chrześcijańskich grup wsparcia”. Ich wsparcie polega na udzielaniu pomocy osobom LGBT, tak by „zdały sobie sprawę” z tego, że są „zboczone” oraz, żeby w wieku 20, 30 lat zaczęły się przygotowywać do życia „zgodnego z nauką kościoła” i „obrania drogi czystości”. Czyli do spędzenia reszty życia w samotności.
  Wydaje mi się, że walka z takimi fanatykami jest w Polsce priorytetem a raport KPH na ten temat miałby więcej sensu niż ten, w którym próbowano udowodnić,iż miejscem homofobicznej opresji jest Uniwersytet Warszawski.

 • Miłosz

  [Re: Chrześcijanie z grupy Wiara i Tęcza zapraszają]

  Peter, ci „fanatycy” maja takie samo prawo żyć i mysleć po swojemu, ba, i głosić te swoje przemyślenia, ja Ty i każdy inny. Można odnieśc wrażenie, że wielu gejów boi się takich organizacji. Po prostu się boi. A czemu? Nie wiem, może [podświadomie] uważają, że oni maja trochę racji?
  W każdym razie namawianie do WALKI z nimi jest tak samo paskudne, jak namowy „narodowców”, by „bić pedała”.

 • bohater dickensowski

  [Re: Chrześcijanie z grupy Wiara i Tęcza zapraszają]

  Amen, bracie. „Piotruś Pan” (wraz z większością stałych komentatorów portalu) powinien w końcu dorosnąć i nauczyć się szanować ludzi o odmiennych poglądach.

 • Peter Pan

  [Re: Chrześcijanie z grupy Wiara i Tęcza zapraszają]

  @ Miłosz (i bohater dickensowski)

  Bzdury !
  To raczej ty tworzysz tu symetrię, zgodnie z którą powiedzenie „bić pedała” jest tak samo uprawnione jak powiedzenie „tolerancja dla gejów” a narodowcy mają takie samo prawo „żyć i myśleć po swojemu”, jak organizacje broniące praw człowieka.
  Czy boję się organizacji, o których piszę ? Tak. Potwornie się ich boję. Tylko nie siebie mam na myśli, gdyż jestem poza ich zasięgiem. Nie jestem i nigdy nie byłem katolikiem.

  Organizacje, o których tu mowa, posługują się fantazmatycznym dyskursem i pogłębiają nim problemy tożsamościowe osób, które nie akceptują swojego homoseksualizmu.
  Kiedyś ktoś tutaj podał link do forum dyskusyjnego takich osób. Po jego lekturze byłem w szoku. Tu naprawdę nie chodzi o to, że ktoś np. wybiera celibat/ abstynencję a ja, libertyn, nie umiem tego zrozumieć.
  Ci ludzie pisali o myślach samobójczych, bezsennych nocach, nieskutecznych „terapiach”, niemożności pogodzenia się z tym, kim się jest, o poczuciu winy, nienawiści do siebie samego. I to znów nie jest moja interpretacja. Oni to pisali explicite.
  Jeżeli ktoś sobie sam wybiera samotność to spoko. Jeśli natomiast jest to decyzja, okupiona tym, co tu wymieniam, to jakoś w wolny wybór tych osób nie wierzę. A tych, którzy ten wybór wymuszają, uważam za niebezpiecznych.

 • Dawid

  [Re: Chrześcijanie z grupy Wiara i Tęcza zapraszają]

  Nie ma naukowych metod leczenia z jakiejkolwiek orientacji seksualnej. Ludzie, którzy podejmują się takich działań łamią zasady etyczne psychologa. Żaden psycholog mający rekomendację jakiegokolwiek towarzystwa naukowego nie podejmuje się czegoś takiego jak zmiana orientacji. Próby zmiany orientacji prowadzone w różnych „katolickich” grupach prowadzą do myśli samobójczych, wrogości skierowanej do samego siebie, zaburzeń osobowości, poczucia winy. Uważam, że osoby/instytucje prowadzące takie grupy powinny ponosić odpowiedzialność karną za taką działalność. Podobnie jak naganne było/jest podwiązywanie i krępowanie lewej ręki u osób leworęcznych.
  Nauka jest obecnie zdania, że homoseksualna orientacja jest uwarunkowana biologicznie, podobnie jak kolor oczu czy leworęczność.
  Każdy człowiek powinien zaakceptować swoją orientację taką jaka jest i żyć w zgodzie ze swoim sumieniem. Takie podejście mamy właśnie w WiT. Powołanie do celibatu występuje zarówno u osób hetero- jak i homoseksualnych. Podobnie ludzie, bez względu na orientację powołani są do życia razem w związkach. Osoby homoseksualne mają swój krzyż, często ciężki. Oprócz krzyża odrzucenia przez rodzinę, niemożności zawierania związków w świetle prawa, wyzwisk, bicia, tortur (kraje afrykańskie), Kościół nakłada kolejne ciężary w postaci wmawiania posiadania „słabości”, wewnętrznego nieuporządkowania, odtrącenia od Eucharystii w przypadku życia w zgodzie ze swoją naturą. Nakłada się dodatkowe ciężary w myśl proroczych słów Jezusa o nakładaniu na barki bliźniego ciężarów nie do uniesienia.
  Uważam w końcu, że wobec przejawów poniżania i dyskredytowania osób LGBTQ i „grup leczenia” trzeba podejmować zdecydowane środki.

 • Peter Pan

  [Re: Chrześcijanie z grupy Wiara i Tęcza zapraszają]

  Wczorajszy research dotyczący Wiary i Tęczy, zaprowadził mnie na bloga Tezeusza i do twórczości tego kolesia, który wyjechał do Kanady.
  Kolo opowiada, że zaczął chodzić do siłowni. I w ogóle uprawiać sport oraz rozmawiać o nim. Okazało się bowiem, że Kanadyjczycy nie przyjmują żadnych alibi. Pedał, nie-pedał sport lubić trzeba.
  Wcześniej autor bloga w siłowniach nie bywał. Wyznaje, że się ich bał. Bo w siłowniach grasuje niebezpieczny gatunek – samce ! Nic dziwnego, że koleżka miał stracha. Też bym się przestraszył !!!

 • d_biskupa

  [Re: Chrześcijanie z grupy Wiara i Tęcza zapraszają]

  Tezeusz? Fajnie ma na imię ten twój koleżka 🙂
  A w siłowniach właśnie najfajniejsze jest to, że grasują tam samce. Ich obecność dostarcza mi zawsze dreszczyku emocji. Nie ma to, jak się troszkę pobać!

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa