- homiki.pl - https://homiki.pl -

”Prawie nic” w Klubie Filmowym Lambdy

Klub Filmowy Lambdy w Warszawie zaprasza 2 kwietnia na film belgijsko-francuski pt. „Prawie nic” z 2000 roku w reżyserii Sébastiena Lifshitza.

[1]Mathieu (Jérémie Elkaim) ma 18 lat.  Jest zamknięty w sobie, osamotniony i przytłoczony życiem rodzinnym.  Od października pójdzie na studia, ale teraz ma jeszcze wakacje, które spędza z pogrążoną w depresji matką, nadpobudliwą ciotką oraz siostrą, która przechodzi trudny okres dojrzewania.  Wakacje te okażą się dla niego czasem pożegnania z dzieciństwem i wkraczaniem w dorosłe życie.  Mathieu spotka bowiem chłopaka o imieniu Cédric.

„Prawie nic” (Presque rien) to melancholijny i piękny film o dojrzewaniu, odnajdywaniu siebie, swojej seksualności oraz godzeniu się z nią.  Historię Cedrica i Mathieu poznajemy bardzo powoli, stopniowo, ponieważ film ten ma kilka przenikających się wzajemnie płaszczyzn czasowych.  Opowiada o pierwszej miłości, o odkrywaniu siebie, znajdywaniu swojego miejsca na Ziemi oraz o tym, że czasem niewiele może znaczyć dla nas bardzo dużo.  Robi to momentami w bardzo dosłowny i bezpośredni sposób (fizyczne zbliżenia bohaterów) ale o dziwo pozostawia bardzo dużo niedomówień, tajemnic, pokazując nam (albo i nie) sytuacje, sceny, których znaczenia musimy się potem sami domyśleć…

(z recenzji na portalu reviews.blox.pl)

Na film i rozmowę o filmie zapraszają Mariusz Bieńko, Marcin Miksza i Krzysztof Zabłocki.

Projekcja odbędzie się w sobotę, 2 kwietnia o godz. 18.00 w siedzibie Lambdy Warszawa, ul. Żurawia 24 A, lok. 4 (domofon).

Zapraszamy!