”Prawie nic” w Klubie Filmowym Lambdy

Klub Filmowy Lambdy w Warszawie zaprasza 2 kwietnia na film belgijsko-francuski pt. „Prawie nic” z 2000 roku w reżyserii Sébastiena Lifshitza.

Mathieu (Jérémie Elkaim) ma 18 lat.  Jest zamknięty w sobie, osamotniony i przytłoczony życiem rodzinnym.  Od października pójdzie na studia, ale teraz ma jeszcze wakacje, które spędza z pogrążoną w depresji matką, nadpobudliwą ciotką oraz siostrą, która przechodzi trudny okres dojrzewania.  Wakacje te okażą się dla niego czasem pożegnania z dzieciństwem i wkraczaniem w dorosłe życie.  Mathieu spotka bowiem chłopaka o imieniu Cédric.

„Prawie nic” (Presque rien) to melancholijny i piękny film o dojrzewaniu, odnajdywaniu siebie, swojej seksualności oraz godzeniu się z nią.  Historię Cedrica i Mathieu poznajemy bardzo powoli, stopniowo, ponieważ film ten ma kilka przenikających się wzajemnie płaszczyzn czasowych.  Opowiada o pierwszej miłości, o odkrywaniu siebie, znajdywaniu swojego miejsca na Ziemi oraz o tym, że czasem niewiele może znaczyć dla nas bardzo dużo.  Robi to momentami w bardzo dosłowny i bezpośredni sposób (fizyczne zbliżenia bohaterów) ale o dziwo pozostawia bardzo dużo niedomówień, tajemnic, pokazując nam (albo i nie) sytuacje, sceny, których znaczenia musimy się potem sami domyśleć…

(z recenzji na portalu reviews.blox.pl)

Na film i rozmowę o filmie zapraszają Mariusz Bieńko, Marcin Miksza i Krzysztof Zabłocki.

Projekcja odbędzie się w sobotę, 2 kwietnia o godz. 18.00 w siedzibie Lambdy Warszawa, ul. Żurawia 24 A, lok. 4 (domofon).

Zapraszamy!


 

14 komentarzy”Prawie nic” w Klubie Filmowym Lambdy

 • tassiandgay

  [Re: ”Prawie nic” w Klubie Filmowym Lambdy]

  dobrze że to ogłoszenie jest tak wcześnie. może uda się przyjść 🙂

 • muzz

  [Re: ”Prawie nic” w Klubie Filmowym Lambdy]

  Ciekawy film, godny polecenia 🙂

 • Michał Zor

  [Dla nastolatków]

  Film dobry dla (homo)nastolatków może. Kolejne z lekka ckliwe love story, tyle tylko że z gejami w rolach głownych. Nie dla miłośników ambitniejszego kina w każdym razie.

 • d_biskupa

  [Re: ”Prawie nic” w Klubie Filmowym Lambdy]

  Nie pamiętam, czy widziałam ten film. Niewykluczone.

  Michał Zor ma na pewno rację pisząc, że to kolejna ckliwa historia, jakie produkuje się taśmowo. Co nie zmienia faktu, że ja takie nieambitne kino akurat lubię. Tylko nie przyznałabym się pod nazwiskiem 😉

 • krzsz1986

  [Re: ”Prawie nic” w Klubie Filmowym Lambdy]

  Na domową randkę, na samotny wieczór, na bezsenną noc polecam wszystkim gejowską komedię z 2006 roku „Another Gay Movie”. Ci którzy nie mają poczucia humoru, będę mieli okazję trochę się podszkolić.

 • Darek

  [Re: ”Prawie nic” w Klubie Filmowym Lambdy]

  Gejowskie komedie, śmiech na sali 😛 A ja polecam normalne filmy.

 • krzsz1986

  [Re: ”Prawie nic” w Klubie Filmowym Lambdy]

  @ Darek

  Normalne filmy – OK, ale gejowskie – od święta. 😉

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa