JEDYNA taka stypa

Przyjaciółki i przyjaciele pragną pożegnać Darię „Jedyną” Chmielewską symboliczną kontynuacją tego, co stworzyła.

* * *
Daria „Jedyna” Chmielewska (1972-2011) – z zawodu fotoedytorka w wielu renomowanych gazetach i magazynach, warszawianka z wyboru, pasjonatka podróży, muzyki i fotografii, od 2005 r. aktywna działaczka na rzecz środowisk LGBT.

Współzałożycielka internetowego portalu lesbijka.net, współorganizatorka jedynych cyklicznych warszawskich imprezy „tylko dla dziewczyn” w latach 2005–2011, które cieszyły się ogromną popularnością. Uczestniczka kampanii KPH „Nienawiść boli” w ramach której pojawiła się na plakatach „Co się gapisz, lesbo?!”.

Po prawie rocznej walce z nowotworem, odeszła od nas w nocy 5 marca.
Pozostanie w naszej pamięci jako osoba otwarta, pełna ciepła, zawsze chętna do pomocy, ale też jako społecznie zaangażowana aktywistka na rzecz emancypacji kobiet nieheteroseksualnych.

O Darii można posłuchać audycji w Tok FM

______________________
„Wszystko zaczęło się jesienią 2005 roku. Zaczęłyśmy od założenia portalu www.lesbijka.net i jego inauguracji, w nieistniejącej już knajpie Wolny Czas. Potem zaliczyłyśmy kilka jednonocnych przygód w różnych miejscach, żeby znaleźć dom najpierw w Le Madame, a później w TombaTomba, gdzie grałyśmy dwa sezony.
Byłyśmy pionierkami, więc ważny był dla nas czytelny przekaz – imprezy nazwałyśmy „Tylko Dla Kobiet”. Po szaleństwach młodości przyszedł czas na dorastanie i zmiany i tak trafiłyśmy do Eternalu, Levelu i wielu innych warszawskich klubów pod nazwą „Chix on Dex”.

Współtworzyłyśmy inicjatywy społeczne, feministyczne i kulturalne, nie zapominając nigdy o dobrej zabawie.

Dzisiejsza noc będzie specjalna, bo pożegnamy Matronkę i współtwórczynię dzieła, Darię Chmielewską „Jedyną”, która po rocznej walce z rakiem opuściła nasze szeregi. My staniemy z szacunkiem, miłością i dumą, robiąc dla Niej miejsce w naszych sercach, żeby była z nami dziś i zawsze.”
Marta Kościuk „Est” (współzałożycielka internetowego portalu lesbijka.net)

Tej nocy ku pamięci Darii Jedynej oraz dla przyjemności wszystkich kobiet zagrają: Ciah, Est, Goga, Heńka, Isnt, Kate Sun, Lazy Daisy, DJ madaM, Pe, 66.6% „szu buce”

1.500m2 do wynajęcia
ul. Solec 18
18.03.2011, od godz. 22.00
wjazd: 15zł (Wpływ z bramki zostanie przeznaczony na tablicę upamiętniającą działalność Darii w Warszawie.)

Bez problemu wchodzą: panie, transki, trasboye, all transgender. Biologiczni mężczyźni wchodzą w asyście koleżanek, najlepiej dwóch.

 

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa