Galliano, czyli zła i głupia moda?

Zachodnimi mediami wstrząsnęła sprawa brytyjskiego projektanta mody Galliano, który stanie przed sądem oskarżony o szerzenie faszyzmu.

50-letni kreator jest oskarżony o antysemickie zachowania w restauracji w paryskiej homiczej dzielnicy Marais. Galliano oprócz obrażania współbiesiadników w restauracji ponoć publicznie zapewniał że „kocha Hitlera”.

Nie byłoby w tej informacji nic ciekawego dla nas, gdyby nie fakt, że Galliano jest gejem, a na dodatek gejem romskiego pochodzenia…

Skutki „złego zachowania” Galliano poniesie nie tylko sądowe. Również firma Dior zerwała z nim kontrakt oraz usunęła jego produkty z Paris Fasion Week.

Redakcja ma nadzieję, że pan Galliano przestanie robić nam, homikom, wstyd. Z drugiej strony widać, że coraz częstsze stają odwołania do faszyzmu i fascynacje Hitlerem na blogach, tumbrlach i innych produktach masowej cyberkultury, także na zagranicznych blogach osób LGBT. Czy to brak znajomości historii, a może stępienie uczuć w cyberświecie, w którym emocje panują nad zdrowym rozsądkiem?

[pb]

źródło: http://www.pinknews.co.uk/2011/03/04/dior-catwalk-show-goes-ahead-without-disgraced-british-designer-galliano/

9 komentarzyGalliano, czyli zła i głupia moda?

 • Stefan

  [Re: Galliano, czyli zła i głupia moda?]

  Czekam kiedy Michnik (Adam) stanie przed sadem za szerzenie marksizmu?

 • Soniasonia

  [Re: Galliano, czyli zła i głupia moda?]

  Niestety dla ciebie, szerzenie idei marksistowskich ani nawet anarchistycznych nie jest prawnie zakazane – zapis o zakazanych ideologiach obejmuje jedynie nazizm, faszym (co jest nieco absurdalne, ponieważ represje w faszystowskich Włoszech były przed wojną porównywalne do tych w sanacyjnej Polsce) oraz nawoływanie do przemocy wobec jakichkolwiek grup ludności. Podaj linka do wypowiedzi Michnika, która mogłaby podpaśc pod któryś z tych paragrafów.
  Co do Galliano, to jego wypowiedź jest efektem procesu odejmowania treści w systemie edukacji na całym świecie. Szkoda słów.

 • imię

  [Re: Galliano, czyli zła i głupia moda?]

  @Sonia

  Polecam lekturę Konstytucji RP.

  Art. 13.

  Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu….

 • Soniasonia

  [Re: Galliano, czyli zła i głupia moda?]

  Ok. Kto pisze wniosek do sądu? 😉

 • krzsz1986

  [Re: Galliano, czyli zła i głupia moda?]

  Oj, ludzie, chodzi tylko o totalitarne metody i praktyki tych ideologii. Proponuję udać się do Wiki pod hasło „totalitaryzm”. W Polsce działa Komunistyczna Partia Polski i jest pewne, że została przez odpowiednie służby, organy dokładnie prześwietlona, chociażby przy rejestracji.

 • Syg

  [Re: Galliano, czyli zła i głupia moda?]

  OMG, czy ty dziecko w ogóle wiesz co to jest marksizm? czy tylko wyskoczyłeś z #prawicowymizaburzeniami?

 • krzsz1986

  [Re: Galliano, czyli zła i głupia moda?]

  @ Syg
  O co chodzi?

 • imię jego

  [Re: Galliano, czyli zła i głupia moda?]

  „50-letni kreator jest oskarżony o antysemickie zachowania w restauracji w paryskiej homiczej dzielnicy Marais. Galliano oprócz obrażania współbiesiadników w restauracji ponoć publicznie zapewniał że „kocha Hitlera”. „

  No, tak. Jest za co człowieka zapudłować, oczywiście…

  A tak mówiąc serio, jestem przekonany, że miejscowe ciotki zrobiły (jak zwykle) z igły widły. Facet może zażartował że kocha Adolfa, a może nawet i powiedział, że za Hitlera to to i tamto było dobre, ale jakaś krzyżówka homosemicka, przeczulona na makasa na kilka wybranych słówek od razu poleciała z tym do sądu. Smutne

 • Kryspin

  [Re: Galliano, czyli zła i głupia moda?]

  @Sonia

  „[…]ponieważ represje w faszystowskich Włoszech były przed wojną porównywalne do tych w sanacyjnej Polsce”

  Dziecko, kto Ciebie historii uczył, powiedz? Kim są Twoi rodzice?

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa