Decyzja opolskiego PO

Z dziennikarskiego obowiązku (bo naprawdę, czasami szkoda uwagi poświęcać pewnym żałosnym popisom polskiej „elity” politycznej) odnotowujemy, że poseł Robert Węgrzyn został wykluczony przez sąd koleżeński opolskiego PO z partii.

Poseł Węgrzyn zasłynął wypowiedziami na forum publicznym o swoich fantazjach erotycznych i stosunku do gejów, a wcześniej m.in. zachęcaniem posłanki PiS, by zatańczyła na rurze. Od decyzji sądu koleżeńskiego zamierza się odwołać.

W świetle zbliżającego się terminu wyborów parlamentarnych nie możemy oprzeć się wrażeniu, że pozbycie się posła Wegrzyna z partii akurat po tym, a nie po żadnym wcześniejszym wybryku jest zagraniem wizerunkowym – ale może nie należy się czepiać? Może jakość życia politycznego podniesie się o jakiś promil czy dwa…

[Źródło: Tok.fm]

[sass]

11 komentarzyDecyzja opolskiego PO

 • Peter Pan

  [Re: Decyzja opolskiego PO]

  Gdyby PO nie wywaliła Węgrzyna, mielibyśmy tu teksty o jej homofobii lub przynajmniej przyzwoleniu na nią.
  A jak PO, Węgrzyna wywala to musimy zwrócić uwagę, że niedługo wybory.
  Tylko moment. Z tego co pamiętam, jeszcze parę lat temu, fakt zbliżania się wyborów skłaniał polityków do prześcigania się w homofobicznych wypowiedziach. I bynajmniej nie chodziło tylko o PiS.
  Także Platforma miała swojego Niesiołowskiego, który się publicznie zwierzał z tego, co go w gejach obrzydza oraz Rokitę, który powiedział o lesbijkach coś podobnego do fantazji Węgrzyna.
  Jeżeli po kilku latach w Polsce, zagraniem przedwyborczym jest sprzeciw wobec homofobii, to myślę, że mamy się z czego cieszyć.

  Co do samego Węgrzyna: uważam, że jego wypowiedź, była zwyczajnie plebejska. Natomiast nie była tak straszna, żeby go aż wyrzucać z partii. Choć z drugiej strony, jest to potrzebne jako przykład na przyszłość.
  Mimo wszystko trochę mi żal Węgrzyna. Za homofobię powinien wylecieć Niesiołowski.

 • krzsz1986

  [Re: Decyzja opolskiego PO]

  Ta decyzja naprawdę mnie zaskoczyła. Też uważam, że to bardzo surowa kara. Moim zdaniem, w tym przypadku nie chodzi tylko o ukaranie za niestosowną wypowiedź na temat osób homoseksualnych, ale przede wszystkim o to, by pozbyć się faceta, który ma skłonność do opowiadania głupot przed kamerami. Jest rok wyborczy, a PO ma wielu kandydatów ubiegających się o miejsca na listach. Władze partii mogą sobie pozwolić na odrzucenie tych, którzy opowiadają bzdury. Niesiołowski jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych członków PO, dlatego nie mogliby łatwo pozbyć się go bez urządzania szkodliwej dla nich samych burdy medialnej.

 • Jakbyco

  [Re: Decyzja opolskiego PO]

  Zgadzam się z opinią krzsz – tu nie chodziło o homofobiczność komentarza Węgrzyna, tylko o to, że oni nie mogą sobie pozwolić na zbyt wielu nieprzewidywalnych pajaców wypowiadających się w mediach. I zgadzam się też z uwagą odredakcyjną – czyste zagranie wizerunkowe. PO była, jest i będzie homofobiczna.

 • krzsz1986

  [Re: Decyzja opolskiego PO]

  O ile pamięć mnie nie myli, Węgrzyn dał do zrozumienia, że jego zdaniem:
  – geje nie powinni obnosić się, tylko w domu po kryjomu,
  – na lesbijki chętnie popatrzy.

  Trudno nawet to nazwać homofobią. To po prostu owoc mizerii intelektualnej i braku refleksji połączonych z typową dla wielu heteryków obawą przed posądzeniem o homoseksualizm. Brak refleksji ujawnia się, gdy mówi o obnoszeniu, a wyżej wymieniona obawa – gdy wspomina o lesbijkach. Gdy dołożymy do tego Celine Dion… współczuję. Gdybym chciał być złośliwy, to powiedziałbym, że pewnie ma małego. Tego jednak nie wiem na 100%.

 • Peter Pan

  [Re: Decyzja opolskiego PO]

  @ Jakbyco

  Sorry, ale rozumujesz jak dziecko.
  PO nie jest jednorodną partią. Są tam zarówno byli liberałowie z KLD – partii, która była np. za rozdziałem państwa i kościoła, jak i byli członkowie katolickiego ZChN (Niesiołowski).
  Obecnie zdecydowanie przeważa mentalność tych drugich. I faktycznie: dopóki tak będzie, partia ta nie będzie dobrą propozycją polityczną dla gejów i lesbijek.

  Jednocześnie, następują w społeczeństwie pewne zmiany i działanie PO świadczy o tym, że zaczyna sobie z tego zdawać sprawę. To dlatego, w tym durnym programie, w którym Tusk odpowiadał na pytania muzyków, zareagował on negatywnie na głupi żarcik Kukiza. A jestem pewny, że pięć lat temu w najlepszym razie by go przemilczał.

 • krzsz1986

  [Re: Decyzja opolskiego PO]

  Kukiz to prawdziwy homofob!

 • Jakbyco

  [Re: Decyzja opolskiego PO]

  @PP
  Co za „żarcik” wymyślił Kukiz?

 • Peter Pan

  [Re: Decyzja opolskiego PO]

  @ Jakbyco

  Poszukałem nagrania w youtube. Jest niestety słabej jakości :

  http://www.youtube.com/watch?v=pvSmZW2ovyQ

 • krzsz1986

  [Re: Decyzja opolskiego PO]

  Tusk jak zwykle stonowany, ale konkretny. Ładnie odpowiedział.

 • Jakbyco

  [Re: Decyzja opolskiego PO]

  @PP
  Dzięki. Niewiele słychać co powiedział pan Kukiz, ale wypowiedź Tuska kulturalna, choć zabierał się do niej jak pies do jeża 😉

 • mim

  [Re: Decyzja opolskiego PO]

  Środowisko artystyczne jest wściekłe na Tuska&co, bo nałozył 23% vatu na „usługi artystyczne”, np. organizację imprez, koncertów itp. co skutkuje wzrostem cen za bilety w tym samym stosunku a nawet większym. Branża estradowa miała i tak ciężki 2010 rok, teraz będzie jeszcze gorzej.
  Artyści popierali tych karłów, a teraz karły im się odwdzięczyły. Trudno, żeby tego poparcia nie stracili.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa