Po prostu Walentynki!

Z Walentynkami jest tak, że albo je się lubi, albo nie. Można również zupełnie ich nie zauważać lub… przyłączyć się do wielu tęczowych wydarzeń, które będą organizowane w całej Polsce. To okazja, aby odczarować obraz zakochanej – jedynie heteroseksualnej – pary i dobrze się przy tym bawić. Przy okazji można – jak za chwilę przeczytacie – pisać listy, kartki do naszych polityków i polityczek przypominając, że istniejmy i potrafimy kochać, tak samo jak oni, a po takim wysiłku czekają pokazy filmowe, bale kotylionowe! Kto, wie ile singli i singielek znajdzie swoją drugą połówkę! 🙂

Olsztyn
Happening KPH Olsztyn z okazji Walentynek.

W poniedziałek olsztyńska starówka zamieni się w miejsce magiczne, pełne dobrej energii, kolorowych balonów i uśmiechniętych ludzi. To wszystko z okazji święta zakochanych organizowanego przez grupę lokalną Kampanii Przeciw Homofobii. Hasło tegorocznego happeningu brzmi: „Miłość jest najważniejsza”. KPH zaprasza wszystkich chętnych do wspólnej zabawy. Zachętą niech będzie fakt, iż przygotowujemy z okazji poniedziałkowego święta przygotował szereg atrakcji.

Gdzie: Olsztyn, Most Jana (Starówka)
Kiedy: 14 lutego 2011, godz. 16.00

Łódź
Walentynkowe pisanie listów i zamalowywanie homofobii!

Z okazji Walentynek KPH grupa lokalna w Łodzi zamierza pomóc wszystkim kochającym się parom jednopłciowym, które pragną zalegalizowania swojego związku! Spotykamy się wieczorem w celu pisania listów do władz państwowych, w których będziemy się domagać wejścia w życie ustawy o związkach partnerskich.

W razie chwilowego braku weny twórczej, będziemy mieć wzory listów. Jeśli jednak termin bardzo Ci nie odpowiada, możesz napisać list alternatywną drogą: http://www.kprm.gov.pl/premier/napisz_do_premiera/

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się przyczynić do równego traktowania osób nieheteroseksualnych!

Gdzie: Łódź, Narraganset Pub, ul. Gdańska 129
Kiedy: 14 lutego 2011, godz. 20.00 – 23.00

14 lutego – w dzień kojarzący się z miłością i okazywaną wzajemnie serdecznością, Kampania Przeciw Homofobii Łódź zaprasza wszystkich do symbolicznego zamalowania homofobii.
Happening odbędzie się na Rynku w Manufakturze, między godziną 12:00, a 14:30.
W trakcie happeningu, który będzie trwał dwie godziny, od godziny 12:00, wolontariusze KPH oraz przechodnie będą zamalowywać słowo „homofobia” umieszczone na bannerze. Każdy będzie mógł narysować serce, napisać życzenia lub dedykacje. Tym samym wspólnie zamalujemy homofobię!
Akcja ma charakter symboliczny. Każde serce, pod którym znikać będą słowa nietolerancji, będzie znakiem sprzeciwu wobec niezrozumienia, niechęci, niewiedzy – wobec wszystkiego, z czym wiąże się homofobia.
Działaczy KPH wspierać będą wolontariusze Fundacji na Rzecz Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego JASKÓŁKA. Celem ich działań będzie zbieranie poparcia dla edukacji seksualnej w szkołach.

Zielona Góra
„Miłość na kłódkę”

Spędź walentynki w tym roku nie tylko na różowo, pokaż swojej ukochanej, ukochanemu, partnerowi, partnerce, chłopakowi, dziewczynie, mężowi, żonie lub przyjacielowi, rodzinie, że miłość ma wiele kolorów, jest nie tylko różowa, ale występuje we wszystkich kolorach tęczy. Pokaż w ten sposób, że każdy ma prawo do miłości nieważne, kogo i w jaki sposób kocha.

14 lutego o godzinie 14:00 zapraszamy Was na zielonogórski deptak, tam znajdziecie naszych wolontariuszy i wolontariuszki, którzy w ten dzień każdemu wręczą nietypową kartkę walentynkową.

Od godziny 14:14 rozpoczynamy maraton pisania listów do włodarzy RP z apelem o przyjęcie ustawy o rejestrowanych związkach partnerskich! Przyjdź i wyraź swoje poparcie!
Czekamy na Ciebie w Zielonej Jadłodajni (ul. Kupiecka 5).

O godzinie 16:00 zapraszamy Was na symboliczną akcję „Miłość na kłódkę”. Spotykamy się pod pomnikiem chłopca z koniem przy Palmiarni. Zabierzcie ze sobą kłódki! Każdy z Was będzie mógł zakłódkować swoją Miłość na jedynej różowej ławeczce w Zielonej Górze!

Warszawa
Festiwal Równe Prawa do Miłości

W dniach 9 – 15 lutego Kampania Przeciw Homofobii zaprasza na V edycję Festiwalu Równe Prawa do Miłości! Ucieknij od lutowych mrozów i przyjdź do gorącego Nowego Wspaniałego Światu, Och-Teatru, oraz Galerii Schody, aby obejrzeć najciekawsze filmy, uczestniczyć w debatach, podziwiać najbardziej zakręcone eventy, koncerty, performance'y!

Wszystkie szczegóły (a jest ich nie mało!) są tutaj:
http://festiwal.kph.org.pl/?page_id=4

Sopot
Maraton pisania listów do władz RP z apelem o przyjęcie ustawy o związkach partnerskich

„Miłość jest najważniejsza” to hasło, które przyświeca tegorocznym tęczowym walentynkom organizowanym przez Kampanię Przeciw Homofobii w całej Polsce.

W Łodzi, Wrocławiu, Szczecinie, Zielonej Górze, Rzeszowie, Poznaniu i Sopocie zorganizowany będzie maraton pisania listów do władz RP z apelem o przyjęcie ustawy o związkach partnerskich.

14 lutego Trójmiejska grupa lokalna KPH zaprasza do klubu Elton na godz. 18.30. Przygotowane są gotowe szablony, ale organizatorzy i organizatorki liczą również na listy bardziej osobiste. Poza tym listy będą dostępne na stronie internetowej www.lodz.kph.org.pl – jeśli komuś zabraknie inwencji twórczej lub nie będzie mógł przyjść na spotkanie.

14 lutego, godz. 18:30
Klub Elton

I wreszcie młodsza siostra portalu homiki.pl, czyli projekt OF Akademia Stowarzyszenia Otwarte Forum:

Kapitalne Walentynki
MiPasi w Time Cafe!

Zbliża się 14 lutego – czas corocznych dylematów. Celebrować czy bojkotować? Solo, w parze czy z przyjaciółmi? Impreza czy kolacja we dwoje? Klasyczne świece i róże czy misie i serduszka? Odpowiedź jest prosta: Kapitalne Walentynki w TIME Cafe.

Czeka na Was koncert zespołu MiPasi, miłe dla ucha dźwięki przed i po, świece, słodkości oraz retro gra we flirt towarzyski. Czego chcieć więcej? Nie siedź sam. Przyjdź, z kim chcesz. Gwarantujemy kapitalny wieczór.

Uczestnicząc w imprezie wspierasz projekt OF Akademia – budujemy kapitał społeczny. Więcej na www.OFAkademia.pl

Miejsce: Time Cafe, ul. Smolna 40
Czas: 14 lutego, start: 19:00
Bilety: 10 zł

(nj)

2 komentarzePo prostu Walentynki!

 • smiley :)

  [Re: Po prostu Walentynki!]

  Jutro St. Valentine’s Day, a ja już dzisiaj życzę wszystkim homiczkom i homikom miłego spędzenia czasu ze swoją połówką (i nie brać tego zbyt dosłownie – połówka na twarz to trochę dużo 🙂

  Pamiętaj i kup jakiąś duperelę, może praliny lub tort w kształcie serca, albo dlaczego nie (wreszcie) platynową obrączkę zaręczynową. Wieczorem zaś zaserwuj jakąś dobrą kolację przy winie i świecach. No i nie zapomnij zapalić świecy w jakiś oryginalny sposób.
  http://jesper.nu/video/9092
  Zrób wszystko by było miło i romantycznie.
  Życzę udanego dnia 🙂

 • krzsz1986

  [Re: Po prostu Walentynki!]

  @ smiley 🙂

  Kupowanie duperel? Zapalanie świec w oryginalny sposób? Co to za bazarowy styl? Aha, nie zapomnij o depilacji i zabezpiecz się.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa