ONZ jednak potępia penalizację homoseksualizmu

Zgromadzenie Ogólne ONZ potępiło egzekucje dokonywane na homoseksualistach. Przyjęta we wtorek uchwała uzupełnia rezolucję przeciwko karze śmierci z 18 listopada br., z której w ostatniej chwili wykreślono słowa potępiające egzekucje homoseksualistów w niektórych krajach muzułmańskich. Zmian dokonano wówczas na wniosek Mali i Maroka.

Temat penalizacji homoseksualizmu wrócił na forum ONZ z inicjatywy amerykańskiej posłanki Susan Rice. Delegacja ze Stanów Zjednoczonych w ostatnich dniach aktywnie zabiegała o poparcie dla uchwały uzupełniającej listopadową rezolucję przeciwko karze śmierci.

Za przyjęciem poprawki głosowały 93 kraje, 55 były przeciw, a 27 delegacji wstrzymało się od głosu. Za opowiedziała się większość państw Europy i obu Ameryk. Najwięcej przeciwników uchwała miała wśród państw azjatyckich i afrykańskich – głównie muzułmańskich.

3 komentarzeONZ jednak potępia penalizację homoseksualizmu

 • zewsząd i znikąd

  [Re: ONZ jednak potępia penalizację homoseksualizmu]

  To jest w gruncie rzeczy nawet logiczne. Jeżeli potępiamy karę śmierci – to potępiamy bez wyjątków. Niewspomnienie o straceniach osób homoseksualnych to właśnie czynienie wyjątku. I już droga otwarta: jeżeli uchwała czyni taki wyjątek, to czyż bardzo wielu ludzi nie popiera kolejnego wyjątku dla najcięższych przestępstw? To może jeszcze wyjątek dla przestępstw gospodarczych? [p. „afera mięsna” w PRL-u] Może kolejny wyjątek dla przestępstw z grupy i tak mającej status szczególnie groźnych, tj. przestępstw narkotykowych? Może jeszcze wyjąteczek dla bezpieczeństwa państwa?
  Albo ludzkie życie liczy się zawsze, albo jego ochrona w ogóle nie istnieje.

 • Jerzyk

  [Re: ONZ jednak potępia penalizację homoseksualizmu]

  Podzielam zdanie „zewsząd i znikąd”. Albo potępia się karę śmierci w ogóle, albo lepiej dać sobie spokój… W Polsce mamy do czynienia z tak zabawną sytuacją, że największymi zwolennikami kary śmierci są najwięksi zwolennicy tzw. „obrony życia”.

 • Stefan

  [Re: ONZ jednak potępia penalizację homoseksualizmu]

  w mPolsce nie ma kary smierci dl a homoseksualistw

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa