Dwa zaproszenia na poniedziałek

W najbliższy poniedziałek warszawiacy mogą wybierać między dwoma niezwykle ciekawymi wydarzeniami.

Fundacja Transfuzja zaprasza na projekcję filmu o jej prezesce, Annie Grodzkiej. Film miał swoją premierę na HBO, jednakże Fundacja zdecydowała, że z racji wąskiej dostępności HBO dla ogółu społeczeństwa film zostanie wyświetlony na pokazie publicznym. Oto zaproszenie:

Na ostatnie w tym roku filmowo-dyskusyjne trans-spotkanie zapraszamy 13 grudnia, czyli jak zwykle w drugi poniedziałek miesiąca, o godz. 19.00 do siedziby Kampanii Przeciw Homofobii w Warszawie, przy ul. Żelaznej 68 (I piętro).

Mamy dla Was niespodziankę: ponieważ otrzymujemy mnóstwo głosów od osób, które nie mają dostępu do kanału HBO, a chciałyby obejrzeć dokument „Trans-akcja”, dlatego spełnimy wasze prośby – w ten poniedziałk…owy wieczór obejrzymy właśnie ten film.

„Trans-akcja” w reżyserii zdobywcy nagrody Emmy, Sławomira Grünberga , to najnowszy dokument wyprodukowany przez HBO Central Europe. Historia korekty płci Anny Grodzkiej, transseksualistki i prezeski fundacji Trans-Fuzja, jest opowieścią o odwadze i determinacji w walce o siebie, o własną tożsamość.

Dokument przedstawia historię Anny Grodzkiej, która urodziła się w męskim ciele i przez kilkadziesiąt lat próbowała w nim żyć.

Ekipa filmowa towarzyszy Annie zarówno w momentach najważniejszych – na sali sądowej, w klinice w Bangkoku, gdzie przechodzi operację, jak również w codziennych sytuacjach – gdy rozmawia z synem, odwiedza fryzjera, pracuje w fundacji.

A po filmie będzie okazja, by zadać pytania bohaterce.

Siedziba KPH ul. Żelazna 68, godz. 19

* * *

Tymczasem w siedzibie Krytyki Politycznej debata współorganizowana z Kampanią przeciw Homofobii – „Jaka tęczowa Warszawa?”:

Dyskutanci poszukają odpowiedzi na pytania: co czyni z miasta przestrzeń LGBT-friendly? Jak władze miejskie mogą wpływać na kreowanie atmosfery bezpieczeństwa i poszanowania różnorodności oraz walki z dyskryminacją osób LGBT? Jak czują się w Warszawie geje, lesbijki, osoby bi- i transseksualne? Czy prezydent miasta powinna uczestniczyć w Paradzie Równości?

Udział wezmą:

– Krystian Legierski, nowowybrany radny Warszawy, pierwsza jawna osoba homoseksualna wybrana na publiczne stanowisko w Polsce;
– Karolina Malczyk-Rokicińska, pełnomocniczka prezydent Warszawy ds. równego traktowania;
– Seweryn Blumsztajn, redaktor naczelny „Gazety Stołecznej”;

oraz warszawscy kandydaci z tegorocznych wyborów samorządowych – jawne osoby LGBT: Wiktor Dynarski (wiceprzewodniczący Fundacji Trans-Fuzja), Yga Kostrzewa (rzeczniczka Lambdy Warszawa), Bartłomiej Kozek (Zieloni 2004), Tomasz Szypuła (prezes Kampanii Przeciw Homofobii).

Prowadzenie: Robert Biedroń.

Nowy Wspaniały Świat, warszawska siedziba Krytyki Politycznej na Nowym Świecie 63, godz. 19.

2 komentarzeDwa zaproszenia na poniedziałek

  • DK

    [Re: Dwa zaproszenia na poniedziałek]

    A co z tymi co nie mają HBO i cholernie daleko im do Warszawy?

  • zewsząd i znikąd

    [Re: Dwa zaproszenia na poniedziałek]

    Jak ja nie lubię, kiedy pokrywają się dwa wydarzenia… Swoją drogą Wiktor zaproszony do dyskusji – to mogłoby pomóc zzauważyć, że jednocześnie jest spotkanie filmowe Trans-Fuzji.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa