„Szafy są dla ubrań – nie dla ludzi”

„Szafy są dla ubrań – nie dla ludzi” – z tym hasłem Oddział KPH w Olsztynie, Kino Awangarda oraz Stary Zaułek zapraszają na obchody Dnia Coming Out, znanego również jako Dzień Wychodzenia z Szafy.

Zaczynamy już 8 października o 19.30 – spotkaniem w Starym Zaułku (ul. Rodziewiczówny 8 Stare Miasto) gdzie będziecie mogli zapoznać się z historiami „wyjścia z szafy” członków i członkiń KPH oraz naszych znajomych. Przyjdźcie, posłuchajcie, a jeśli zechcecie podzielcie się także swoją historią.

Będziemy również losować darmowe bilety do kina Awangarda na film „Nić” w reżyserii Mehdi Ben Attia z Claudią Cardinale w roli matki 30-letniego Malika (Antonin Stahly) ukrywającego się geja, który po śmierci ojca wraca do rodzinnej Tunezji. Tam pod wpływem miłości decyduje się na coming out.

Projekcje filmu „Nić” codziennie od 8 do 10 października o godzinie 21.00 w kinie Awangarda (Stare Miasto 23). Patronat nad projekcjami objął Oddział KPH w Olsztynie.

(nj)

2 komentarze„Szafy są dla ubrań – nie dla ludzi”

 • Uschi

  [Re: „Szafy są dla ubrań – nie dla ludzi”]

  dowiedziałam się równiez o innej cennej inicjatywie olsztyńskiej i jestem pod wrażeniem energii, z jaką działa tam społeczeństwo obywatelskie:

  16 września rozpoczęła pracę Rada ds. Równego Traktowania Kobiet i Mężczyzn w Olsztynie, jutro (5.10.br) odbędzie się konferencja dot. powołania Pełnomocniczki ds. Równego Traktowania Kobiet i Mężczyzn.

  Jest to wynik pracy Olsztyńskiej Koalicji na rzecz opracowania i wdrożenia polityk równościowych w Olsztynie, które są obecnie wprowadzane w życie.
  W zakresie zadań ogólnych, Pełnomocniczka powinna:
  • podejmować działania zmierzają…ce do zapewnienia równego traktowania kobiet i mężczyzn, a także ochrony przed dyskryminacją przede wszystkim ze względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, religię, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną.
  • eliminować lub ograniczać skutki już powstałe w wyniku naruszeń zasady równego traktowania;
  • przeciwdziałać dyskryminacji ze szczególnym uwzględnieniem dyskryminacji ze względu na płeć poprzez: organizowanie szkoleń, debat, konferencji, akcji edukacyjnych i informacyjnych oraz propagowanie problematyki równego traktowania;
  • upowszechniać wiedzę z zakresu praw człowieka i przeciwdziałania dyskryminacji wśród urzędników i mieszkańców oraz mieszkanek Olsztyna;
  • monitorować sytuację w zakresie równego traktowania na terenie miasta.*

  *Wyciąg z dokumentu: Zadania i Kompetencje Pełnomocniczki ds. Rwónego Traktowania Kobiet i Mężczyzn

 • Olsztyn

  [Re: „Szafy są dla ubrań – nie dla ludzi”]

  Działamy, działamy – a rada jest podobno ewenementem w naszym kraju nad Wisłą 🙂

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa