- homiki.pl - https://homiki.pl -

Żelbeton – zaproszenie

Dla wszystkich tych, którzy i które kochają Polskę, ale im niewygodnie w patriotyzmie o odcieniu brunatnym; dla wszystkich tych, które i których martwią przejawy niebezpiecznego nacjonalizmu w codzienności; dla wszystkich tych, którzy i które chcą pokazać sprzeciw wobec faszyzmu, środowiska okołoqueerowe, które włączyły się w inicjatywę „Faszyzm nie przejdzie” mają zaproszenie:

* * *
Żelbeton przeciwko faszyzmowi!
11.11.2010

*Queerowo-feministyczny, różowo-fioletowy blok Żelbeton* zaprasza do udziału w pokojowej blokadzie marszu organizacji faszystowskich i nacjonalistycznych, organizowanej przez Porozumienie 11 Listopada. Przyjdź – wesprze nas papierowa Armia Wymoczków Włoskowatych*!

Żelbeton spajają poglądy antyfaszystowskie, antyseksistowskie i antyhomofobiczne. Jeśli według ciebie kobiety nie określają jedynie macierzyństwo i poświęcenie dla rodziny, a mężczyzna nie musi być silnym macho, jeśli uważasz, że osobom nieheteronormatywnym należą się takie same prawa, jak każdemu, jeśli chcesz samodzielnie decydować o tym, kim jesteś – 11 listopada dołącz do nas.

Marsz organizacji nacjonalistycznych i faszystowskich jest legalny. Jednak nie zawsze to, co zgodne z prawem, jest etyczne i sprawiedliwe. Wystarczy wspomnieć kilka faktów: obozy koncentracyjne były legalne, podobnie jak apartheid w RPA. Sto lat temu kobiety nie miały praw wyborczych. Dziś w Iranie zgodnie z prawem osoby homoseksualne skazuje sie na śmierć. Marszu faszystów, którzy nawołują do nienawiści wobec wszelkiej odmienności, nie sposób uznać za etyczny i sprawiedliwy. Dlatego przeciw niemu protestujemy – happeningami, hasłami i jak najliczniejszą obecnością na blokadzie.
Pokażmy, że sprzeciw wobec faszyzmu przyjmuje różne formy i nie może być sprowadzony do walki subkultur lub skrajnych ruchów politycznych. Powiedzmy głośno, że poglądy faszystowskie nie maja dziś racji bytu i nie są w Polsce akceptowane!

Wstąp do papierowej armii, uzbrój się pokojowo w róż lub fiolet. Rozpoznamy się po kolorze. Do zobaczenia na blokadzie!
Więcej informacji: http://www.11listopada.org [1]

* Wymoczki włoskowate były przedmiotem rozprawy doktorskiej Romana Dmowskiego, nacjonalisty i antysemity, idola polskich ruchów faszystowskich. Ponieważ Dmowski nie jest ani naszym, ani ich bohaterem, wymoczki postanowiły czynnie przyłączyć się do blokady. Ich armia stosuje wyłącznie bierny opór i odżegnuje się od przemocy, ponieważ liczy na to, że sam jej kolor – intensywny róż – odstraszy brunatne koszule!