Żelbeton – zaproszenie

Dla wszystkich tych, którzy i które kochają Polskę, ale im niewygodnie w patriotyzmie o odcieniu brunatnym; dla wszystkich tych, które i których martwią przejawy niebezpiecznego nacjonalizmu w codzienności; dla wszystkich tych, którzy i które chcą pokazać sprzeciw wobec faszyzmu, środowiska okołoqueerowe, które włączyły się w inicjatywę „Faszyzm nie przejdzie” mają zaproszenie:

* * *
Żelbeton przeciwko faszyzmowi!
11.11.2010

*Queerowo-feministyczny, różowo-fioletowy blok Żelbeton* zaprasza do udziału w pokojowej blokadzie marszu organizacji faszystowskich i nacjonalistycznych, organizowanej przez Porozumienie 11 Listopada. Przyjdź – wesprze nas papierowa Armia Wymoczków Włoskowatych*!

Żelbeton spajają poglądy antyfaszystowskie, antyseksistowskie i antyhomofobiczne. Jeśli według ciebie kobiety nie określają jedynie macierzyństwo i poświęcenie dla rodziny, a mężczyzna nie musi być silnym macho, jeśli uważasz, że osobom nieheteronormatywnym należą się takie same prawa, jak każdemu, jeśli chcesz samodzielnie decydować o tym, kim jesteś – 11 listopada dołącz do nas.

Marsz organizacji nacjonalistycznych i faszystowskich jest legalny. Jednak nie zawsze to, co zgodne z prawem, jest etyczne i sprawiedliwe. Wystarczy wspomnieć kilka faktów: obozy koncentracyjne były legalne, podobnie jak apartheid w RPA. Sto lat temu kobiety nie miały praw wyborczych. Dziś w Iranie zgodnie z prawem osoby homoseksualne skazuje sie na śmierć. Marszu faszystów, którzy nawołują do nienawiści wobec wszelkiej odmienności, nie sposób uznać za etyczny i sprawiedliwy. Dlatego przeciw niemu protestujemy – happeningami, hasłami i jak najliczniejszą obecnością na blokadzie.
Pokażmy, że sprzeciw wobec faszyzmu przyjmuje różne formy i nie może być sprowadzony do walki subkultur lub skrajnych ruchów politycznych. Powiedzmy głośno, że poglądy faszystowskie nie maja dziś racji bytu i nie są w Polsce akceptowane!

Wstąp do papierowej armii, uzbrój się pokojowo w róż lub fiolet. Rozpoznamy się po kolorze. Do zobaczenia na blokadzie!
Więcej informacji: http://www.11listopada.org

* Wymoczki włoskowate były przedmiotem rozprawy doktorskiej Romana Dmowskiego, nacjonalisty i antysemity, idola polskich ruchów faszystowskich. Ponieważ Dmowski nie jest ani naszym, ani ich bohaterem, wymoczki postanowiły czynnie przyłączyć się do blokady. Ich armia stosuje wyłącznie bierny opór i odżegnuje się od przemocy, ponieważ liczy na to, że sam jej kolor – intensywny róż – odstraszy brunatne koszule!

22 komentarzeŻelbeton – zaproszenie

 • idlxdb

  [Re: Żelbeton – zaproszenie]

  To często spotykane hasło o nieprzechodzeniu faszystów/faszyzmu podejrzane mi się wydaje 😉 W końcu wtedy przeszli. Faszyzm przeszedł też w późniejszych czasach w innych miejscach, w których też sięgano po to hasło (można usłyszeć w niektórych starych nagraniach). Przywoływanie symbolu klęski jako symbolu zwycięstwa. To jak powtarzanie zaklęcia, które ileś razy wywołało efekt przeciwny do zamierzeń 😉

 • krzsz1986@tlen.pl

  [Re: Żelbeton – zaproszenie]

  Kolejny przykład na to jak feminizm próbuje rujnować język polski: „wszystkich tych, którzy i które”.

 • Jakbyco

  [Re: Żelbeton – zaproszenie]

  Weszłam na właściwą stronę, czyli 11listopada.org
  Inicjatywa cenna, ale materiały poradnikowe pt. jak uciekać przez policją – takie dziecinne anarchizowanie (chyba nie mam zrozumienia dla anarchistów – może potrzebuję doedukowania?)

 • krzsz1986@tlen.pl

  [Re: Żelbeton – zaproszenie]

  Nie potrzebujesz.

 • Jakbyco

  [Re: Żelbeton – zaproszenie]

  Bardzo dziękuję za pozwoleństwo

 • Peter Pan

  [Re: Żelbeton – zaproszenie]

  @ Jakbyco

  Anarchizm to przede wszystkim wielki, istotny i bardzo ciekawy dział filozofii politycznej (Bakunin, Proudhon,Stirner, Emma Goldman, Chomsky itd.)

  Jeśli chodzi o ruchy w rodzaju Antifa (bo pewnie o nie tu chodzi) to sprawa jest skomplikowana. Niby przemoc zawsze jest zła, ale czasem tak się zastanawiam, jaki jest inny sposób na zatrzymanie ludzi, którzy są gotowi pobić (lub nawet zabić) kogoś kto ma inny kolor skóry czy inną orientację seksualną… ?
  Nie usprawiedliwiam, ale też nie potępiam antyfaszystowskich bojówkarzy … .

 • zewsząd i znikąd

  [Re: Żelbeton – zaproszenie]

  A tak swoją drogą, co to są właściwie te wymoczki włoskowate??? Dobra, stworzenie z doktoratu Dmowskiego, ale jakiego rodzaju to stworzenie?

 • krzsz1986@tlen.pl

  [Re: Żelbeton – zaproszenie]

  Tutaj chyba nie ma przyrodników, a prawie sami humaniści. Będę zgadywał: pewnie to jakiś robaczek z fauny i flory pochwy. 😉 Inaczej feministki nie zainteresowałyby się tym tematem. 🙂

 • krzsz1986@tlen.pl

  [Re: Żelbeton – zaproszenie]

  Poważnie, gdy pierwszy raz dowiedziałem się, że Dmowski pisał doktorat o wymoczkach włoskowatych, pomyślałem, że to takie obraźliwe określenie Żydów.

 • zewsząd i znikąd

  [Re: Żelbeton – zaproszenie]

  Chłopcze, czy Ty masz jakąś obsesję na punkcie feministek? Weź sobie „zaeksperymentuj” z jakąś babką, to może Ci przejdzie to sensacyjne podejście do kobiet. 😉

 • krzsz1986@tlen.pl

  [Re: Żelbeton – zaproszenie]

  Nieeeeeee. Po prostu żartowałem 😉

 • Jakbyco

  [Re: Żelbeton – zaproszenie]

  @Z&Z
  Szkoda, że to nie facebook, bo zapragnęłam „polubić” Twój komentarz :)))))))

 • krzsz1986@tlen.pl

  [Re: Żelbeton – zaproszenie]

  Gdzie z łapami!!? 😛

 • eurypides77

  [Re: Żelbeton – zaproszenie]

  Ale dlaczego nie jest to organizowane jako kontrmanifestacja? Na to bym przyszedl ale na fizyczne blokowanie/napierdalanke z policja nie mam ochoty.

  Nasze srodowiska niepotrzebnie angazuja sie w akcje ktora nosi podobienstwa do ekcesow wszechpolakow podczas parad rownosci – fakt, ze „mamy racje” nie powinien byc wymowka do lamania prawa.

 • ogłoszenie

  [Re: Żelbeton – zaproszenie]

  4 listopada 2010, czwartek; godz.19:00

  “Plan B” Plac Zbawiciela; Warszawa-Śródmieście

  Spotkanie, prezentacja, film, dyskusja

  xxx

  NO PASARAN!

  Blokada marszu faszystowskiego w Dreźnie jako uniwersalny przykład skutecznego kolektywnego protestu przeciwko przejmowaniu przestrzeni społecznej przez ugrupowania faszyzujące.

  Blokada przemarszu faszystów. Łatwo do niej wezwać, o wiele ciężej faktycznie dokonać. Czy jest to w ogóle możliwe w sytuacji, gdy ugrupowania faszyzujące mogą liczyć na legitymowanie ich przemarszów przez władze miasta i próby forsowania ich przez policję? Gdy głoszenie ksenofobii, rasizmu i homofobii mieni się być wolnością słowa?

  Okazuje się, że tak. Przykładem udanej interwencji była masowa blokada w Dreźnie w lutym tego roku. Zjednoczone wokół antyfaszyzmu ruchy społeczne odebrały faszystom możliwość przejęcia przestrzeni publicznej do głoszenia swoich idei. Policjanci i “legalizujace” faszyzm prawo musiały się ugiąć pod ciężarem oddolnej, społecznej interwencji, kolektywnego aktu obywatelskiego nieposłuszeństwa, będących zarazem wyrazem oddolnej i bezpośredniej demokracji.

  Zapraszamy na spotkanie z uczestnikami i organizatorami tej przełomowej “drezdeńskiej” blokady. W ramach spotkania: informacje o charakterze tej mobilizacji, przebiegu akcji oraz wnioskach jakie z niej wyciągnięto; dyskusja oraz krótki film.

  Spotkanie odbędzie się w ramach Tygodnia Antyfaszyzmu poprzedzającego antyfaszstowską blokadę 11.11.2010.

  Na spotkanie zaprasza Koalicja Antyfaszystowska “Porozumienie 11 listopada”

 • Rchcz

  [Re: Żelbeton – zaproszenie]

  pamietam jedna akcje antify- pobili staruszkow na cmentarzu w warszawie podczas pogrzebu przedwojennego dzialacza endecji … no tak, ale to bylo sluszne antyfaszystowskie pobicie … jak to pp napisal – nie mozna pochwalic ale i zganic …

 • Rchcz

  [Re: Żelbeton – zaproszenie]

  a co do blokady 11 XI … oni obstawiali homoparade czemu sie nie zrewanzowac ?? tylko ten wyswiechtany ‚faszyzm’ … przeciez to nic nie znaczy … i ten przyklad z drezna- moze i przyblokowali,ale ze wschodnie landy obsadzone radnymi z npd to juz inna sprawa …

 • Rchcz

  [Re: Żelbeton – zaproszenie]

  krzysz, ty sie tak latwo nie dawaj … kazda feministka co drugie slowo to ‚patriarchat’ ‚tlusty biskup’ co im wolno sie zafiksowac a innym nie???

 • Peter Pan

  [Re: Żelbeton – zaproszenie]

  @ Rchcz

  Bicie staruszków nigdy nie jest uzasadnione.
  Danie w mordę łysemu kolesiowi w glanach, który krzyczy ,,pedryle do gazu”- jak najbardziej.
  Chyba że jesteś jedną z tych ciotek, którymi staje jak ci dziarscy chłopcy tak niezwykle ,,męsko” wykrzykują takie hasła ze swych młodych gardeł.

  P.S. Drezno też jest we wschodnim landzie. Marsz faszystów przyblokowali obywatele, których zdecydowana większość jest przeciwna NPD … . Żadne wschodnie landy nie są ,,obsadzone” radnymi z NPD. Owszem kilka osób dostało się do parlamentu. Nigdzie nie są jednak u władzy, nigdzie też nie są poważną opozycją zagrażającą pozycji aktualnie rządzących.

 • Peter Pan

  [Re: Żelbeton – zaproszenie]

  Co do Drezna- to jest w ogóle fałszywa symetria, którą ktoś tu próbuje budować.

  Władze miasta zezwoliły na przemarsz, ponieważ w oparciu o niemieckie prawo, trudno jest tego komuś zabronić.
  Ale jednocześnie w dużych miastach Niemiec absolutnie nie ma takiej sytuacji, że zabrania się organizowania Marszów Równości a pozwala się na przemarsz faszystom. To jest polska specyfika. Jak również to, że publiczne media i część prywatnych stacji relacjonuje te wydarzenia jako zetknięcie: ,,z jednej strony chuliganów, z drugiej zboczeńców” … .

 • Tomek

  [Re: Żelbeton – zaproszenie]

  [już wystarczy. detr.]

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa