Na blogu pani Eli

Po upadku w 2007 roku rządu PiS – LPR – Samoobrona nie sądziliśmy, że przyjdzie nam kiedykolwiek jeszcze raz napisać takie słowa: mamy homofobiczny rząd. Wielu westchnie – ale byliśmy naiwni!…

Pełnomocnikiem Rządu ds. Równego Traktowania pozostaje Elżbieta Radziszewska – pomimo wszystkiego, co wydarzyło się przez ostatnie tygodnie. Pełnomocnik jest jedyną instytucją w administracji, która zajmuję się tematyką LGBTQ. Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 22 kwietnia 2008 r. mówi, że „do zadań Pełnomocnika należy realizowanie polityki rządu w zakresie równego traktowania, w tym przeciwdziałania dyskryminacji w szczególności ze względu na płeć, rasę, pochodzenie etniczne, narodowość, religię lub wyznanie, poglądy polityczne, wiek, orientację seksualną, stan cywilny oraz rodzinny”.

Jak Elżbieta Radziszwska realizuje to zadanie? Ostatnio z wielkim entuzjazmem zapewniła katolicki tygodnik, że szkoły katolickie mogą pozbyć się homoseksualnych nauczycieli. Jak jest naprawdę? „Wyjątki” dla instytucji religijnych rzeczywiście istnieją, ale dotyczą religii a nie orientacji seksualnej. Następnie w telewizji „ujawniła informację nt. orientacji seksualnej danej osoby bez jej zgody (np. celem wywołania jej niepokoju)” – to cytat ze strony pani minister, gdzie wyraźnie zaznaczono, że to właśnie przykład dyskryminacji.

Naszym zdaniem najgorsze stało się jednak jeszcze później. Minister Radziszewska na stronie swojego urzędu opublikowała szereg tekstów. Bardzo dziwnych tekstów. Naszym zdaniem zupełnie nie pasujących do orła białego, który symbolizuje dumę i powagę urzędu. Już je przytaczaliśmy na naszych łamach. To nie „uchybienie” czy „wymsknięcie się”. To absolutny skandal, politykierskie miotanie się w imieniu obrony politycznego interesu – wbrew zasadom interesu publicznego. To zasygnalizowanie, że Radziszewska uważa nierówny status osób niehetero za słuszny. Znajdziemy tam nawet obelgi, słowa, jak „elyta” czy homoseksualne lobby”.

Przytoczmy tylko nasze „ulubione” słowa: sprawa p. Radziszewskiej jest przełomowa. Pani minister nie jest żadną przedstawicielką konserwatyzmu czy Prawicy, a mimo to stała się atakiem ze strony lewicowo-liberalnej „elyty”. (…) Homoseksualne lobby poczuło się tak mocne, że uderza nie tylko w Kościół katolicki i organizacje prawicowe czy katolickie, ale nawet w ministrów z Platformy Obywatelskiej, próbując „przywołać ich do porządku” i zmusić do przyjęcia języka charakterystyczna dla „homoseksualizmu politycznego”. Lobby pozostające w ścisłym sojuszu z SLD. W związku z tym zwracamy się do Czytelników o wsparcie akcji poparcia dla Minister Radziszewskiej, nawet jeśli nie podzielamy wielu poglądów Pani Minister w różnych sprawach (źródło tu). Ponad dwadzieścia (!) tekstów opublikowanych na stronie rownetraktowanie.gov.pl budzi nasze zdumienie i zażenowanie.


Kliknij, aby powiększyć

Elyty i homoseksualne lobby – na rządowej, oficjalnej stronie internetowej. Takiej z orłem.

„Katolicka szkoła ma prawo odmówić zatrudnienia czynnemu homoseksualiście.” Co to jest czynny homoseksualista? Czy na pewno ma prawo odmówić? „Z perspektywy prawnej lewica i środowiska gejowskie krytykując min. Radziszewską są absolutnie w błędzie” – głosi artykuł na rządowej stronie. Na pewno?

Aby uzyskać odpowiedź na powyższe pytanie sięgamy do iście obłędnej ekspertyzy prawnej opublikowanej na rownetraktowanie.gov.pl. Memorandum wyjaśniające – skądinąd ważne, awansuje do miana prawa powszechnie obowiązującego. Pal licho, że tekst Rady Europy, będący jedynie zaleceniem (!), jak wół wskazuje, że jednak dyskryminować nie wolno.

Jak już informowaliśmy, nasz wydawca Stowarzyszenie Otwarte Forum zwróciło się na piśmie do premiera Donalda Tuska, szefa KPRM Tomasza Arabskiego i Rzecznik Praw Obywatelskich Ireny Lipowicz w sprawie tego, jak używana jest strona Pełnomocnika.

Uważamy, że publikacja niemal dwudziestu artykułów na stronie rządu jest zdecydowanie niezgodna z podstawowymi zasadami jakimi kieruję się administracja publiczna. Czy na stronie rządu jest miejsce na określenia takie, jak „elyty”? A „homoseksualne lobby”? Czy takie jest stanowisko rządu? Czy rząd uważa, że atakowany jest przez „elyty” i homoseksualny spisek? U licha – czy to blog pani Eli czy może poważna strona poważnego rządu w poważnej Europie?

***
29 września premier ogłosił, że pozostawia Elżbietę Radziszewską na stanowisku. Nie mamy nadal informacji jak odnosi się do treści opublikowanych na stronie internetowej rządu. Rząd dyskryminuje osoby LGBT – publikując ohydne pamflety na nas na własnej stronie internetowej – na stronie urzędu, który ma przeciwstawiać się dyskryminacji – a sam dyskryminuje. Nie zgadzamy się na to!

Sam zadaj pytanie do rządu: kontakt@kprm.gov.pl

… pani minister Radziszewskiej możesz złożyć gratulacje i życzyć dalszej pomyślnej pracy na rzecz równego traktowania, także elyty i lobby homoseksualnego: bprt@kprm.gov.pl

…a Rzecznik Praw Obywatelskich chętnie przyjmie Twój mail: rzecznik@rpo.gov.pl

15 komentarzyNa blogu pani Eli

 • antoś

  [Re: Na blogu pani Eli]

  jest jeszcze „lepiej” – gdy kliknęło się na widoczny na waszym zrzucie ekranu link „konserwatyzm.pl” lądowało się na stronie o następującej treści:

  Robert Winnicki: „Zoofilia jest na czasie!”
  Robert Winnicki – Prezes Młodzieży Wszechpolskiej relacjonuje dla konserwatyzm.pl przebieg wrocławskiego „Marszu Równości”.

  serio! to już ze strony Radziszewskiej zniknęło, ale ślady pozostały! na facebooku wiele osób zauważyło i o tym pisze.

 • Arc-en-terre

  [Re: Na blogu pani Eli]

  Ech, rzeczywiście nieciekawe się rzeczy dzieją. Aż szkoda słów…

 • Peter Pan

  [Re: Na blogu pani Eli]

  Podobał mi się ostatni wywiad Tomasza Lisa z premierem. Ostro go przycisnął w kwestii Radziszewskiej 😉

  Za tydzień powinien zaprosić ją osobiście.
  Bardzo mnie ciekawi co ta genialna specjalistka ds. dyskryminacji kościoła przez pedałów i lesby miałaby do powiedzenia, gdyby zadano jej mniej wygodne dla niej pytania niż te z Gościa Niedzielnego.

 • marcin

  [Re: Na blogu pani Eli]

  proszę o streszczenie, co Tusk powiedział u Lisa, nie widziałem a jestem ciekaw, jak ją bronił? Ciekawi mnie jego tok rozumowania – zgadzam się z redakcją – mamy homofobiczny rząd! Przecież to skandal, że takie rzeczy pojawiają się na stronie pełnomocnika. Nie wiem, kto miał wyobraźnię. Pełnomocnik powinna stać za równym traktowaniem wszystkich, a nie jeszcze dobijać!

 • Jakbyco

  [Re: Na blogu pani Eli]

  Kluby KPH organizują w Polsce kolejne wiece w sprawie odwołania min. Radziszewskiej. „Powiedzmy NIE homofobicznym wypowiedziom, niekompetencji i niewiedzy Elżbiety Radziszewskiej. Albo równość albo Radziszewska!”
  Szczecin: 2 października, godz. 13:00, przed Urzędem Wojewódzkim, Wały Chrobrego 4
  Łódź: 2 października, godz. 14.30, przed Urzędem Wojewódzkim, ul. Piotrkowska 10
  Trójmiasto: 2 października, godz. 11:00 przed Urzędem Wojewódzkim(ul. Okopowa 21/27) w Gdańsku.
  Przybywajcie!

  (za Feminoteką)

 • Peter Pan

  [Re: Na blogu pani Eli]

  @ marcin

  Nie wiem czy potrafię to dobrze streścić, bo Tusk oczywiście udzielał wymijających odpowiedzi o tym, że nie chce podejmować pochopnych decyzji odnośnie swoich ministrów. Ale na stronie TVP można chyba obejrzeć ten program. Zwykle ostatnie odcinki są w archiwum.

 • marcin

  [Re: Na blogu pani Eli]

  dzięki, poszukam na str TVP, nie wpadłem na to, bo nie oglądam tv publicznej:)

  Przypominam, że premier odwołał Ćwiąkalskiego od razu i to za coś, za co ten bezpośrednio nie miał wpływu (to ta sprawa – koleś związany ze śmiercią Olewnika powiesił się w więzieniu), Tusk zrobił pokazówę dla ciemnego ludu.
  A tutaj Radzia sama się podkłada i jak widać wciaż się kompromituje tymi publikacjami na stronie i wszystko jest cacy.

 • wit

  [Re: Na blogu pani Eli]

  Podejrzewam, że sprawa jest daleko bardziej prozaiczna: Pani R. jest najprawdopodobniej czyjąś krewną lub żoną, wciśniętą na to stanowisko po znajomości. Nie przejmowano się jej totalną niekompetencją i indolencją, bo uważano to stanowisko (po cichu) za czysto dekoracyjne i (w istocie) niepotrzebne. A teraz biedna PO nie wie jak z tego wybrnąć z twarzą.
  Niestety, moja euforia po wielkiej przegranej Wielkiego Brata zaczęła mocno ostatnio przygasać – PO jest jak ciocia Juliasiewiczowa w „Moralności pani Dulskiej”: taka sama drobnomieszczanka (jak PiS) tylko w „liberalnym” opakowaniu. Jak jednak głębiej poskrobiesz, zaraz wyłażą kołtuństwo, ciasnota myślowa i klerykalizm.

 • junior

  [Re: Na blogu pani Eli]

  Premier nie ma jaj. Smutne

 • Jakbyco

  [Re: Na blogu pani Eli]

  Przy całej mojej niechęci do Radzi (oraz do Rzeczpospolitej, za cytowanie której na homikach niniejszym bardzo przepraszam), należy merytorycznie odeprzeć jej argumenty, a nie bawić się w hasełka. A w tekście poniżej, w otchłani cierpiętnictwa i w zalewie bełkotu, pojawiają się całkiem rzeczowe sprawy, które należy zweryfikować. Głośno i wyraźnie. Bo inaczej zostanie nam łatka krzykaczy.

  Poczytajcie:

  „Czy radykalne feministki nie są zainteresowane zmianą negatywnych stereotypów kobiet w polskiej reklamie? Atakujące mnie środowiska nie spostrzegły, że po raz pierwszy w historii Polski przyznałam nagrody – Kryształowe Łomy – dla twórców reklam za łamanie w reklamach stereotypów dotyczących płci. Była to też zresztą świetna okazja, by promować walkę z dyskryminacją nie tylko ze względu na płeć, ale i na niepełnosprawność czy z innych powodów (nagroda ma właśnie takie trzy kategorie). Nagrodę specjalną przyznałam Rafałowi Betlejewskiemu za ogólnopolską, antyrasistowską kampanię społeczną „Tęsknię za Tobą, Żydzie”. Tego typu wyróżnienia w Europie są tylko w Hiszpanii (tam wszak przyznawane są jedynie za łamanie stereotypów ze względu na płeć).

  By efektywnie zmieniać mentalność tak mocno kształtowaną przez media, pracuję intensywnie ze światem reklamy nad odpowiednimi uzupełnieniami w Kodeksie Etyki Reklamy. Nie zauważyły również, że po raz pierwszy w dwudziestoletniej historii naszej demokracji – eksperci rządowi, na mój wniosek, rzetelnie przejrzeli zawartość podręczników pod kątem występowania w nich różnorakich treści dyskryminujących. „

  „Wygodniej było przemilczeć fakt, że rozpropagowałam i przeniosłam na poziom rządowy akcję „Białej Wstążki”, ale i fakt, że w zespole ds. przeciwdziałania dyskryminacji kobiet działającym przy moim biurze wypracowałyśmy kilkanaście poprawek do ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, które w większości zostały przyjęte przez Sejm.

  Dzięki naszej wspólnej pracy (co ciekawe – przedstawicielki ponad 40 organizacji pozarządowych świetnie potrafiły współdziałać z panami aktywnymi w zespole ds. dyskryminacji ojców!) udało się nam rozpocząć zmiany w kodeksie rodzinnym i opiekuńczym tak, by prawa i obowiązki obydwojga rodziców były równe. W ten sposób po raz pierwszy stworzyliśmy kobieco-męską platformę na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji kobiet i przemocy wobec nich. „
  http://www.rp.pl/artykul/543344-Rewolucja–feministek.html

 • Peter Pan

  [Re: Na blogu pani Eli]

  @ Jakbyco

  Wszystko to może być prawdą, ale nikt nie zarzucał jej zaniedbań w sprawach dotyczących Żydów czy osób niepełnosprawnych.
  Rzecz w tym, że minister kultury nie może się zajmować kinami i galeriami a ostentacyjnie pokazywać, że ma gdzieś teatry.
  Podobnie jest z Radziszewską. Jej zadaniem jest pomoc wszystkim grupom narażonym na dyskryminację.
  To pierwsza sprawa. Drugą jest jej brak kompetencji.

 • idlxdb

  [Re: Na blogu pani Eli]

  O, a może to jest cała wielka akcja jest prowokacją, obliczoną właśnie na podniesienie świadomości społeczeństwa i poprawę sytuacji osób lgtb?

  Działania Giertycha i spółki wyszły nam na korzyść, nie? Ta sytuacja też może wyjść nam na korzyść.

 • Filip

  [Re: Na blogu pani Eli]

  Może najwyższy już czas droga redakcjo napisać o Ruchy Palikota Nowoczesna Polska!!!

 • Twoje imię

  [KULA W PŁOT]

  PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT, PA-LI-KOT!

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa