Joanna Senyszyn w PE o konieczności wprowadzenia związków partnerskich

WYSTĄPIENIE eurodeputowanej Joanny Senyszyn w debacie nt. Dyskryminacji osób tej samej płci pozostających związku małżeńskim lub w cywilnym związku partnerskim, PARLAMENT EUROPEJSKI, Strasburg, 7 września 2010.

To niedopuszczalne, że są w Europie kraje, w których prawa osób w związkach małżeńskich i partnerskich są zróżnicowane w zależności od orientacji seksualnej.

W części państw członkowskich osoby homoseksualne nie mogą prawnie uregulować swoich związków. W Polsce, nawet w obliczu takiej tragedii, jak śmierć najbliższej osoby, jej homoseksualny partner jest traktowany niczym obywatel drugiej kategorii.

Jak skończyć z przyzwoleniem na dyskryminację z powodu orientacji seksualnej, skoro nawet na tej sali jesteśmy świadkami skandalicznych, homofobicznych wypowiedzi. Ich autorzy najwyraźniej nie mają świadomości, że homofobia, jako wstydliwa przypadłość, powinna być leczona. Najlepiej przymusowo.

Przestańmy dzielić obywateli na gorszych i lepszych. Wszystkim należą się równe prawa. Do zawierania legalnych związków, adopcji dzieci, pracy w każdym zawodzie, uczciwej edukacji, nie ukrywania preferencji seksualnych. Do miłości, dumy i szczęścia.

POLECAMY: http://senyszyn.blog.onet.pl/

5 komentarzyJoanna Senyszyn w PE o konieczności wprowadzenia związków partnerskich

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa