''Bagno i rusałki'' – Jacek Hugo-Bader o męskiej prostytucji na Centralnym w DF

Czwartkowy (9.09.2010) dodatek do „Gazety Wyborczej”, czyli „Duży Format”, otwiera bardzo dobry reportaż Jacka Hugo-Badera „Bagno i rusałki” o męskich prostytutkach na Dworcu Centralnym. Autor na podstawie rozmów z chłopakami pokazuje ich dzieciństwo, sposób na przetrwanie w hierarchicznej strukturze dworcowej prostytucji, ich aspiracji oraz dzień powszechny.

Zanim tekst trafi do sieci, cytujemy kilka luźnych fragmentów z wypowiedzi bohaterów, z wydania papierowego:

Powiem ci tak: ja bynajmniej jestem całkiem inny. Mając pieniądze, nigdy w życiu bym, kurwa, pedała nie tknął. Brzydzę się, kurwa. Ze to robię. Okropne życie, nie? Od chuja można zarobić na tych jebanych pedałach. Nieraz jak mam iść z jakimś pedałem, to aż mi się żyć nie chce. Trzyma mnie to, że mi ktoś pomoże wypierdolić z tej, kurwa, jebanej Polski. Ja bynajmniej na tę szansę stawiam. Nie?

(…)

Tych, co mi płacą, nazywam pokemonami. Dwa tygodnie temu był zajebisty pokomen w kiblu. Taki brudas z Norwegii. Z dziesięć razy zarobiłem u niego 150-200 złotych. Owszem, jestem młody, piękny, mogę znaleźć pracę, ale za ile? Dwa tysiące za cały miesiąc?! Dwa tysiące tutaj mogę mieć w trzy dni. Niech będzie w pięć. No kurwa! Nie wiem, jak ci to powiedzieć… Jakoś nie mogę do pracy. Idź zapierdalaj cały miesiąc! Ale mocno wierzę w to, że ktoś powie: „Chodź, ci pomogę”, i mnie zabierze. I pójdę do pracy.

Stałych klientów jest 30-40. Pokemona, który udaje psa, nazywają „Szarkiem”. „Doktor” nie jest lekarzem, ale bardzo sprawnie umiał opatrzyć jednego z chłopaków, który się pokaleczył. „Prokurator” świetnie zna prawo i jest podejrzenie, że to faktycznie jego zawód, a „Pinkflojd” jest strasznie gruby, mały, kudłaty i robi to na stojąco. Spuszcza portki, trzyma się za przyrodzenie, a któryś z chłopaków gniecie z całych sił kolanami to jego wielkie, twarde brzuszydło.

Bo ciągle widzę taką akcję: jak ja śpię na peronie, wjeżdża pociąg, a tam ludzie patrzą na mnie przez szybę. Normalni ludzie, kurwa! Potem wychodzą i sobie myślą, jaki to, kurwa, ćpun, bezdomny, jebany narkoman. Jakim prawem śpi na ławce na peronie? Kurwa! I to mi zadaje największy ból. Że to ja mogłem wychodzić z pociągu i widzieć jakiegoś śmiecia na ławce.

„Duży Format”, 9 września 2010, s. 2-5.

Jeśli macie możliwość przeczytania całego artykułu, to gorąco polecamy.

47 komentarzy''Bagno i rusałki'' – Jacek Hugo-Bader o męskiej prostytucji na Centralnym w DF

 • marcin

  [Re: ”Bagno i rusałki” – Jacek Hugo-Bader o męskiej prostytucji na Centralnym w ”D]

  Jacek Hugo-Bader to jeden z najlepszych autorów reportaży w Polsce, świetnie pisze, więc każdy tekst, który wyszedł spod jego pióra, jest fantastyczny.

 • vito222222

  [Re: ”Bagno i rusałki” – Jacek Hugo-Bader o męskiej prostytucji na Centralnym w DF]

  ciekawe i powinno prowadzić do refleksji. z jednej strony takie reportaże mają wzięcie, bo dotyczą młodych chłopców i łatwo dostępnych a wiemy że ludzi mających ochotę na młodziaków nie jest mało i należą do różnych sfer życia.
  z drugiej strony dla osób zainteresowanych humanizmem taki reportaż daje utwierdzenie ogólnie znanej prawdy, że ludzie lubią łatwy chleb a kupczenie ciałem do niego właśnie prowadzi. to też oczywiste, że chłopcy ci gardzą klientami a siebie starają się cenić mówiąc sobie, że robią płatny sex nie z wyboru ale z konieczności. otóż ta ich konieczność polega na tym, że mają ochotę zarabiać dobrych parę tysięcy miesięcznie bez kwalifikacji i większego wysiłku intelektualnego, czy fizycznego a „zwyczajną pracą” tyle nie zarobią. oczywiście wiemy, że to wymówka, oni muszą szukać usprawiedliwień własnego zachowania, bo to im daje poczucie wartości. nie mają żadnego innego źródła poczucia wartości a tylko dużo okazji do zaniżenia własnej wartości. także nie dziwimy się chłopcom szukającym usprawiedliwienia tego co robią.

  na zakończenie dodam, że ten reportaż prawdopodobnie nie wniesie nowej wiedzy i można byłoby go zapewne napisać zza biurka bez autopsji. być może nadejdą takie czasy, że prostytuujący się chłopcy przestaną się tak bardzo wstydzić swojej profesji i zaczną mówić o niej, że praca jak każda inna a może i lepsza, bo dobrze płatna i lekka a i własna działalność a do tego bez podatków i kontroli. wtedy reportaże na ten temat będą szczególnie interesujące, jako wnoszące do świadomości społecznej informacje o zmianach mentalności ludzkiej i zmianach obyczajów. póki co – zmian nie widać a proceder sprzedawania się chłopców na centralnym jest każdemu raczej znany.

  mimo to warto przeczytać, bo to życie a ono jest zawsze interesujące.

 • aga79

  [Re: ”Bagno i rusałki” – Jacek Hugo-Bader o męskiej prostytucji na Centralnym w DF]

  A czy ktoś wie gdzie można znaleźć i przeczytać reportaż w sieci?

 • KRZ

  [Re: ”Bagno i rusałki” – Jacek Hugo-Bader o męskiej prostytucji na Centralnym w DF]

  @aga79
  Od niedzieli będzie przez kilka dni (tygodni?) za friko na Gazeta.pl.

 • Peter Pan

  [Re: ”Bagno i rusałki” – Jacek Hugo-Bader o męskiej prostytucji na Centralnym w DF]

  Szlag mnie trafia jak czytam coś takiego.
  To właśnie przez tego rodzaju obrzydliwych palantów negatywne stereotypy wobec homoseksualistów są tak rozpowszechnione w społeczeństwie.

  Nie jestem absolutnym przeciwnikiem prostytucji. Rozumiem, że między dorosłymi (ale podkreślam dorosłymi!) ludźmi może dojść do kontraktu na zasadzie ,,pieniądze za seks”.
  Ale jaką, k…, trzeba mieć mentalność żeby kupować seks od osób co do których nie wiadomo nawet czy są pełnoletnie ?
  Nie mówiąc już o tym, że ci chłopcy są zazwyczaj hetero (jak rozumiem z artykułu) i tego rodzaju wtargnięcie w ich seksualność z pewnością odbije się na ich przyszłym życiu, relacjach z kobietami.

  Mam tylko nadzieję, że ktoś tym chłopakom pomoże … .
  Zresztą w ogóle tego nie kapuję. Są przecież organizacje pomagające prostytutkom a centralny od dawna znany jest jako miejsce pełne ludzi sprzedających się za kasę (także dzieci i młodzieży). Czy te organizacje nie mogą tam trafić ? Czy są bezsilne ?

 • marcin

  [Re: ”Bagno i rusałki” – Jacek Hugo-Bader o męskiej prostytucji na Centralnym w DF]

  prostytucja a stereotypy? to najstarszy zawód świata, wszelkie możliwe konfiguracje i okoliczności zostały odkryte na początku ludzkości, ja bym nie zestawiał tego bezpośrednio z emancypacyjnymi postulatami. Co więcej, z tego co piszesz ja bym wyciągnął wniosek taki, że trzeba jak najwięcej o tym mówić i pisać, choć pewnie nie dla każdego to jest problem i jako styl zarabiania też bym uszanował, ale tylko w odniesieniu do osób pełnoletnich i świadomych swoich czynów.
  Zgadzam się natomiast, że nie dla każdego jest to wybór, więc powinno się pomagać tym, którzy chcą wieść inne życie, a nie mają możliwości zmiany.

 • vito222222

  [Re: ”Bagno i rusałki” – Jacek Hugo-Bader o męskiej prostytucji na Centralnym w DF]

  proszę o wskazanie okoliczności, gdy nie ma wyboru i należy się sprzedać…czy ten pogląd zostałby podtrzymany w rozmowie np z biednymi ludźmi ze wsi? czy im powiedzianoby, że mieli lepszy start w życiu i lepsze życie od chłopców z centralnego….? czy tym biedakom powiedzianoby, że wcale nie mieli najgorzej? gorzej mieli chłopcy z centralnego mówiący, że po co robić za marne…..2 tysiące jak tyle można wyciągnąć w dwa dni….

  i druga uwaga, prawo nakazuje nam potępiać sex z kimś poniżej 15 roku życia. ale prawo nie zakazuje dyskusji na ten temat. proszę mi powiedzieć ale nie gołosłownie dlaczego jak 13 latek chce sexu z kimś to mu tego nie wolno?

 • vito222222

  [Re: ”Bagno i rusałki” – Jacek Hugo-Bader o męskiej prostytucji na Centralnym w DF]

  nie oceniam ludzi i nie sugeruje że ktoś ma jakieś ukryte pragnienia, ale jakoś doświadczenie życiowe pokazuje, że ci litujący się młodych chłopców, szczególnie zaniedbanych seksualnie, robią to dlatego, że sami mają na nich ochotę…dziwka….raczej zostanie dziwką, na pewno psychicznie.są ludzie przegrani, ludzie nie mający walorów humanistycznych i do takich należą m in dziwki a są nimi ci chłopcy z centralnego.

 • Peter Pan

  [Re: ”Bagno i rusałki” – Jacek Hugo-Bader o męskiej prostytucji na Centralnym w DF]

  @vito222222

  Twoje ,,walory humanistyczne” są mniej więcej takie same jak Twoja znajomość języka polskiego. Marne.
  Są różne powody, dla których ktoś się prostytuuje. Uznanie, że ,,dziwka to dziwka” i tyle, świadczy o całkowitym braku jakiejkolwiek empatii.
  W tej kulturze, w której żyjemy (tzn. nie tylko polskiej, ale ogólnie europejskiej) przyjmuje się zazwyczaj takie założenie, że dziecko lub młodociany może jeszcze popełniać pewne błędy a dorośli ponoszą odpowiedzialność za to aby mu pomóc.
  Między innymi dlatego kary dla przestępców nieletnich są niższe niż dla dorosłych.
  W związku z powyższym nawet jeżeli ci chłopcy popełniają błąd, to jeszcze nie jest powód, żeby z czystym sumieniem i przekonaniem o własnych ,,walorach humanistycznych” i wyższością nad ,,tymi dziwkami” robić im laskę (czy nie wiadomo co jeszcze).
  Niektórzy ,,litują” się dlatego, że mają choć trochę empatii i w chłopcach z dworca potrafią dostrzec biedne dzieciaki a nie, jak to raczyłeś określić ,,młodziaków”, których można wyruchać za parę złotych.

  P.S. Mówi się ,,litować się nad kimś” a nie liytować się kogoś”.

 • vito222222

  [Re: ”Bagno i rusałki” – Jacek Hugo-Bader o męskiej prostytucji na Centralnym w DF]

  Może i tak się pisze ale to nie powód aby pisać chamsko.

  Piszesz w naszej kulturze przyjmuje się pewne założenie, że młodziak może robić błędy a odpowiada dorosły. Dla mnie to nie jest argument, bo przyjęte założenia nie są dogmatem.

  Argumentem byłoby wykazanie, że ci chłopcy z określonych powodów zasługują na empatie i pomoc, ponieważ usprawiedliwione okoliczności doprowadziły ich do kupczenia ciałem. I takich argumentów oczekuję a nie dogmatów.

  Piszesz o empatii, ok, jeśli krwawi Ci serce na widok tych chłopców to w Twoim przypadku jest to argument aby im pomagać. Z tym, że na początku lat 90tych ludziom krwawiło serce na widok rumuna na skrzyżowaniu i tez pomagali…..aż się przekonali, że zostali oszukani, wykorzystani uczuciowo.

 • d.biskupa

  [Re: ”Bagno i rusałki” – Jacek Hugo-Bader o męskiej prostytucji na Centralnym w DF]

  No tak. W tym roku reportażu o męskich prostytutkach z Centralnego jeszcze nie było. Skoro redakcja homików gorąco poleca, to pewnie dowiemy się czegoś, czego nie opisano w poprzednim sezonie ogórkowym, ani tym dwa lata temu. Ani trzy…

  Młodociani luje, dworcowe szalety, kasa za seks, czego chcieć więcej. Przeczytam z wypiekami na twarzy!

  PS: Mam prośbę do detrollatorni o zbanowanie vito222. Jeśli chodzi o liczbę komentów, kolo wyrobił normę przynajmniej do końca września.

 • vito222222

  [Re: ”Bagno i rusałki” – Jacek Hugo-Bader o męskiej prostytucji na Centralnym w DF]

  biskupie, zażalenie kieruje się do guru tego portalu a nie w komentarzu……

 • benek

  [Re: ”Bagno i rusałki” – Jacek Hugo-Bader o męskiej prostytucji na Centralnym w DF]

  „gorąco polecamy” ???
  tak, gorąco polecamy – niech osoby nie zaznajomione z tematem utwierdzają się w przekonaniu, że tzw. geje to starsi panowie korzystający z usług zdemoralizowanych chłopaków w dworcowych toaletach (którzy to chłopcy zapewne w przyszłości sami staną się takimi „starszymi panami” przez takie praktyki i koło się zamknie) – oto cała prawda o pederastach (a pewno i pedofilach, bo co to panie za różnica jest). Gorąco polecamy!

 • buźka

  [Re: ”Bagno i rusałki” – Jacek Hugo-Bader o męskiej prostytucji na Centralnym w DF]

  A może być jeszcze inaczej. W mojej mieścinie mieszkał pięć lat temu nastolatek, który miał bardzo niskie poczucie własnej wartości. Uważał, że jest zbyt beznadziejny, by ktokolwiek się z nim związał i zbyt niezdarny, by dostać jakąkolwiek pracę czy skończyć szkołę (w gimnazjum powtarzał drugą klasę) i został prostytutką. W końcu próbował popełnić samobójstwo, ale mu się nie udało, a że był skandal, rodzina się wyprowadziła i nie wiem, co się z nim potem działo.

 • vito222222

  [Re: ”Bagno i rusałki” – Jacek Hugo-Bader o męskiej prostytucji na Centralnym w DF]

  a mi tam zwisa kto kogo dyma na centralnym i los tych młodziaków. nie wierzę, że robią to z konieczności i nie wierzę, że mogą się zmienić. znam ludzi biednych i w bardzo trudnej sytuacji i nie sprzedawali się, bo mieli pewien system wartości w którym to się nie mieściło.

  no a jeśli chłopak jest brzydki i do tego gej i słaby psychicznie to nie dziwne, że mu odbija od dawania dupy po wiszenie na gałęzi.

  ludzie nie są równi i ogólnie mówiąc dzielą się na tych co jakoś sobie z życiem radzą i tych przegranych.

 • buźka

  [Re: ”Bagno i rusałki” – Jacek Hugo-Bader o męskiej prostytucji na Centralnym w DF]

  A z przegranymi na Saharę, żeby nie psuli widoku, co?

 • Peter Pan

  [Re: ”Bagno i rusałki” – Jacek Hugo-Bader o męskiej prostytucji na Centralnym w DF]

  Mentalność w stylu ,,jak ktoś daje dupy to niech się z nimi dzieje co chce, bo sam sobie winny” jest absolutnym standardem myślenia konserwatywnego w jego najgorszym prowincjonalnym i plebejskim wydaniu. To jest jedyny rodzaj ,,moralności”, który taką postawę aprobuje.
  ,,Dziwkę” można opluć, bo ,,daje dupy” zamiast uczciwie zarobić. Żebraka kopnąć, bo przecież też mógłby się czymś zająć zamiast psuć nam widok naszych rozwijających się miast. Zgwałconą dziewczynę wywalić z domu, bo potem we wsi będą mówić, że się puszczała i dlatego tak to się skończyło. A ,,pedała” trzeba przegonić kamieniami, bo przecież żeby facet ,,się dawał ruchać” to już jest naprawdę najwstrętniejsze ze wszystkich świństw!

 • Peter Pan

  [Re: ”Bagno i rusałki” – Jacek Hugo-Bader o męskiej prostytucji na Centralnym w DF]

  A tak poza tym jest jeszcze jeden aspekt, który mnie interesuje.
  Zarówno wśród czytelników, jak i publicystów ,,homików” jest cała rzesza feministek (i feministów), które tak lubią rozwodzić się nad ,,seksualizacją kobiecego ciała”, przemocą seksualną itd. Wiadomo, iż wiele feministek (choć nie wszystkie) popiera też szwedzką ustawę kryminalizującą korzystanie z usług prostytutek.

  I oto nagle na tym portalu pojawia się artykuł o prostytutkach-mężczyznach i proszę … nic o ,,seksualizacji” ciała, o uprzedmiatawianiu, o fetyszyzacji ciała.
  Jest tylko reklama reportażu, przypominająca reklamę pornosa … .

 • vito222222

  [Re: ”Bagno i rusałki” – Jacek Hugo-Bader o męskiej prostytucji na Centralnym w DF]

  peter myśl sobie co chcesz, mamy pluralizm. chcesz pomagać słabym? to zakasaj rękawy i do roboty, bo tych słabych są miliony w afryce, w europie, w azji……ale Ty wolisz zająć się chłopcami z centralnego…nie mam nic przeciwko tylko motywacja mnie nie przekonuje, że to z potrzeby serca wrażliwego na ludzką krzywdę…..

 • Peter Pan

  [Re: ”Bagno i rusałki” – Jacek Hugo-Bader o męskiej prostytucji na Centralnym w DF]

  @vito222222

  Próbujesz mi wmówić, że mnie Ci chłopcy kręcą. Dobrze rozumiem ?
  To znaczy, że w Twoim świecie, ludzie, którzy np. pomagają chorym dzieciom są pedofilami, natomiast tych, którzy pomagają w domu starców po prostu kręcą starsze panie (lub panowie) ?
  Brawo. Dziwię się, że jeszcze nie dostałeś Nobla.
  Sorry, ale jeżeli ktoś w ogóle nie rozumie, że można mieć inne motywacje dla współczucia ludziom niż seksualne, to dla mnie jest to żenujące.

 • Rchcz

  [Re: ”Bagno i rusałki” – Jacek Hugo-Bader o męskiej prostytucji na Centralnym w DF]

  peter dobrze pisze- mnie tez irytuje ciagle pierdolenie feminazistek o biednych kobietach wykorzystywanych przez branze porno czy sex-biznes … ale jakos nigdy nie pisze sie o gejowskich pornosach jako zrodle traumy a jak w przypadku tego reportazu meska prostytucja okazuje sie wynikiem lenistwa i cwaniactwa … ju by hugo-badera kolezanki z redakcji rozniosly gdyby napisal tak o prostytutkach.

 • Peter Pan

  [Re: ”Bagno i rusałki” – Jacek Hugo-Bader o męskiej prostytucji na Centralnym w DF]

  @Rchcz

  Ja myślę, że Hugo-Bader nie miał złych intencji. Widać to choćby po cytatach z jego reportażu- koleś ewidentnie dobrał część wypowiedzi w ten sposób aby dla czytelnika było jasne, że te dzieciaki czekają na pomoc dorosłych, ale jej nie dostają.

  Bardziej mnie drażni sposób w jaki ten reportaż został zareklamowany tu na ,,homikach”. Można odnieść wrażenie, że chodzi tu o jakąś kolejną porno-powiastkę w stylu ,,Lubiewa”. Tymczasem to jest tekst o poważnym problemie społecznym.
  Szkoda, że część gejów, takie różne ,,dupy” i ,,vita” nie stać na żadną głębszą refleksję niż taka, że można się przy nim pobrandzlować.

 • vito222222

  [Re: ”Bagno i rusałki” – Jacek Hugo-Bader o męskiej prostytucji na Centralnym w DF]

  ale z was konserwy. macie jakis system wartości, powiedzmy sobie miłosierny ale po kiego grzyba narzucacie go innym? każdy ma prawo do wolności sumienia, sa tacy których nie rusza los dziwek chłopięcych z centralnego. wolnośc – drodzy koledzy – polega na tym, że pozwalamy komus na robienie co mu się podoba. ja nie zakazuję tym chłopcom dawania dupy a wy? no biorąć pod uwagę, że chcecie spieszyć z pomoca tzn., że chcecie ich uszczęśliwić na siłę, narzucić im inne życie niż WYBRALI. a ja mówię jeno – ktoś kto zostaje dziwką bo to daje dużą kasę – jak wynika z reportażu – ma osobowość nie interesującą mnie ani też nie wzbudza we mnie emaptycznie odruchu pomocy. nie ufam im i to są dla mnie zwykłe cwaniaczki, co to wsadzą nóż w plecy.
  mówię też, że faceci chcacy nieść im pomoc, w moim przeczuciu, mogą kierować się względami erotycznymi. jeśli bowiem tak nie byłóoby, to czemu ich wrażliwe serce nie zaangażowało ich już dawno w pomoc wszystkim potrtzebującym. trzeba być naiwniakiem, abny uwierzyć, że ochota starszego geja do wspierania młodziaków dających dupy na centralnym – nie ma podłoża seksualnego.
  przypomina mi to ochotę aktywistów z ośrodków katolickich leczących z homo – leczenie polega tam na tym na czym jedna z recept odchudzania – dużo sexu mm ma wyleczyć z homo, jak dużo żarcia samego mięsa ma odchudzić.

  chłoppaki mam do was apel – nauczcie się prezentować poglądy a nie narzucać je innym i szydzić z poglądów odmiennych.

 • vito222222

  [Re: ”Bagno i rusałki” – Jacek Hugo-Bader o męskiej prostytucji na Centralnym w DF]

  peter, jeśli ktoś pomaga starszym, nie ma motywacji erotycznych co do zasady, ale często ma motywacje finansowe. a pomaganie nmłodziakom czy w ogóle zajmowanie się młodziakami np nauczyciele w gimnazjum, obozy wakacyjne, wakacje pod żaglami itp – w takich przypadkach podtekst erotyczy ze strony miłosiernych pedagogów jest wyraźny…..młodziaki są ładni, bardzo erotyczni i aż tryskają seksapilem, stąd to jest ich dominująca wartość i po to sięgają starsi….
  nie na darmo nauczyciele chcą aby młodziaki ubierali się skromnie i obficie – bo trudno uczyć jak podniecenie seksualne rozum odbiera…..

 • Rchcz

  [Re: ”Bagno i rusałki” – Jacek Hugo-Bader o męskiej prostytucji na Centralnym w DF]

  najebales tego tekstu … ale mie nie o to szlo- tylko o to jak inaczej ocenia sie kobieca i meska prostytucje … osobiscie mnie to wisi, nawet lubie kurwy, jest w nich cos egzotycznego, ciete poczucie humoru, orzezwiajaca przyziemnosc itd … ale zobacz sam- kobieta kurwa- ofiara heteropatriarchalnej represji ; facet kurwa – leniwy zdemoralizowany element -tak wyglada ‚dyskurs’ … mnie to frapuje i tyle

  [upraszam o kulturę języka. detr.]

 • vito222222

  [Re: ”Bagno i rusałki” – Jacek Hugo-Bader o męskiej prostytucji na Centralnym w DF]

  seksistowsko na to spojrzałeś……ciekawe….nie zastanawiam się nad tym, bo jako facet nie czuję sie dyskryminowany i chętnie podkręślam, że całe szczęście, że jestem gejem, bo dużo bardziej wolę facetów od bab, baby lubię, np męskie less-))) a te typowe pindy, to mnie szlag trafia!

  ale wydaje mi się, że chyba tak jest jak napisałeś, baby chca awansu społecznego na półke pt człowiek pełnoprawy na której my siedzimy hehehehe no i wytukają jakie to one sa dyskryminowane.

  dyskryminacja bab to odrębny temat i chetnie wziąłbym udział w takiej dyskusji. jednak zwrócę uwagę, że istotnie są one dyskryminowane i sa pola do poprawy tego stanu rzeczy ale to one same sa najbardziej winne dyskryminacji tak, jak tez i geje odpowiadają za dyskryminację homo. a polega to na tym, że obie grupy nie p-okazują że zasługują na inne traktowanie. tytułem przykładu, geje się ukrywają, a często woleliby bhyć hetero i żałują że sa inni to trudno aby heterycy tez nie uważali homo za coś gorszego.
  baby chca być na równi ale jak się np buduje dom to która baba złapie się za pustaka i kielnie?

 • Peter Pan

  [Re: ”Bagno i rusałki” – Jacek Hugo-Bader o męskiej prostytucji na Centralnym w DF]

  @Rchcz

  Jasne, że inaczej ocenia się męską prostytucję. Przede wszystkim inaczej oceniają ją feministki, bo głos ludu w stylu ,,dziwka to dziwka”, który tu reprezentuje ,,vito” jest mniej więcej ten sam w odniesieniu do obu płci.
  Ja oczywiście dalej czekam na na reakcję feministek;)

 • Peter Pan

  [Re: ”Bagno i rusałki” – Jacek Hugo-Bader o męskiej prostytucji na Centralnym w DF]

  @detrollator

  Teraz i ja apeluję o zbanowanie vita. Bynajmniej nie ze względu na ilość postów.

  Jego teksty na temat seksualnych motywacji pracy w gimnazjum (!!!) oraz atrakcyjności dzieci w wieku gimnazjalnym, jak również wcześniejsze zdanie o prawie 13-latków do seksu z dorosłymi, pozwalają przypuszczać, że (nie pierwszy już raz) ktoś o skłonnościach pedofilskich podszywa się pod sprawy gejów i lesbijek.
  Wydaje mi się to czymś o wiele poważniejszym niż parę wulgaryzmów, za które upomniano tu kogoś innego.

 • krzsz1986@tlen.pl

  [Re: ”Bagno i rusałki” – Jacek Hugo-Bader o męskiej prostytucji na Centralnym w DF]

  Popieram. Mi też zrobiło się niedobrze.

 • seba

  [Re: ”Bagno i rusałki” – Jacek Hugo-Bader o męskiej prostytucji na Centralnym w DF]

  Vito222222 podszywa się pod sprawy gejów i lesbijek?! Dałbym głowę, że po prostu wyraża własne zdanie.

  Uprasza się o ochronę wolności słowa. Równie ostre prośby o bana widuję zwykle na forum frondy, które masochistycznie odwiedzam.

  BTW w słonecznej Hiszpanii ‚age of consent’ wynosi właśnie 13 lat.

 • zewsząd i znikąd

  [Re: ”Bagno i rusałki” – Jacek Hugo-Bader o męskiej prostytucji na Centralnym w DF]

  Osobiście uważam, że ze świecą szukać osoby poniżej 17. roku życia, która jest psychicznie dojrzała do seksu. Co nie znaczy, żeby prawnie zakazywać, raczej tłumaczyć, że warto opierać się modzie i że ten cały seks naprawdę jest przereklamowany.

 • Rchcz

  [Re: ”Bagno i rusałki” – Jacek Hugo-Bader o męskiej prostytucji na Centralnym w DF]

  taki np. kosciol k. tlumaczy ale jedyne co dostaje w zamian to kpiny, drwiny i oburzenie … 😉

 • Peter Pan

  [Re: ”Bagno i rusałki” – Jacek Hugo-Bader o męskiej prostytucji na Centralnym w DF]

  @seba

  Każdy kto coś mówi wyraża na ogół własne zdanie, chyba że wyraźnie zaznaczy, że kogoś cytuje.
  Pytanie tylko czy absolutnie każdy pogląd można wyrazić wszędzie.
  Z vitem delikatnie mówiąc się nie zgadzam, ale oczywiście nie chciałbym go banować za to, że nie rozumie co to empatia lub, że na temat problemu prostytucji ma zdanie typowe dla klienteli wiejskich sklepów monopolowych.

  Jednak w przypadku tego co pisze o dzieciach w wieku gimnazjalnym, mamy tu do czynienia z usprawiedliwianiem czynów karalnych oraz traktowaniem wykorzystywania nieletnich jako najnormalniejszej rzeczy w świecie.
  Jak dla mnie, jest to jednak drastyczne przekroczenie granic tego co dopuszczalne … .

 • stereo-typ

  [Re: ”Bagno i rusałki” – Jacek Hugo-Bader o męskiej prostytucji na Centralnym w DF]

  @ Rchcz

  Od kiedy kościół k. właśnie TAK to tłumaczy?

 • Rchcz

  [Re: ”Bagno i rusałki” – Jacek Hugo-Bader o męskiej prostytucji na Centralnym w DF]

  nie jestem ekspertem ale z tego co ‚slyszalem’ etyka seksualna kk to cos w stylu ‚seksualnosc to dar,ktorym trzeba rozporzadzac w sposob przemyslany i odpowiedzialny’ … oznacza to min. promocje dlugiego dziewictwa, monogamii malzenskiej i unikania perwersji w stosunu …

 • Soniasonia

  [Re: ”Bagno i rusałki” – Jacek Hugo-Bader o męskiej prostytucji na Centralnym w DF]

  @ zewsząd i znikąd
  I tutaj pozwolę sobie miec osobne zdanie. Seks jest skutkiem miłości między dwoma osobami. Gdy mamy parę zakochanych nastolatków, wiadomo, hormony buzują. Wydaje mi się, że w takim wypadku powstrzymywanie od zbliżenia jest szkodliwe, a niezaspokojony popęd, tym silniejszy, iż podsycany miłością, może doprowadzic nawet do nerwicy.
  Co do artykułu, to nie podobają mi się młodzi ludzie, z którymi przeprowadził autor artykułu wywiad. Ich światopogląd przypomina mi najbardziej niesympatyczne typki, jaki poznałam – chłopców, których sie bałam w gimnazjum. Wiem, że wpływ środowiska itd, i oni też są w pewnym sensie poszkodowani, ale nie chcę miec z takimi ludźmi nic do czynienia.

 • stereo-typ

  [Re: ”Bagno i rusałki” – Jacek Hugo-Bader o męskiej prostytucji na Centralnym w DF]

  @ Rchcz

  I to się wg Ciebie daje sprowadzić to lakonicznego stwierdzenia, że seks jest „przereklamowany”?
  Poza tym jest jeszcze kategoryczne potępienie wszelkiego seksu homo. No, chyba że taki seks podciągasz pod perwersje…

 • Rchcz

  [Re: ”Bagno i rusałki” – Jacek Hugo-Bader o męskiej prostytucji na Centralnym w DF]

  tak miedzy nami tekst o przereklamowanym seksie jako pierwszy wyglosil warhol w swojej filozofii od a do b a byl ona jak najdalszy od oceniania i wartosciowania jakichkolwiek zachowan …

 • Peter Pan

  [Re: ”Bagno i rusałki” – Jacek Hugo-Bader o męskiej prostytucji na Centralnym w DF]

  @Soniasonia

  O.K. Ich światopogląd nie wzbudza sympatii.
  Ale nie uważasz, że akurat oni mają prawo mieć na temat homoseksualistów nienajlepsze zdanie ?
  Ostatecznie poznali ,,nasze środowisko” z najgorszej strony.
  Mnie wciąż zaskakuje, że jakoś nikt nie widzi problemu w ich klientach.

 • Aaa

  [Re: ”Bagno i rusałki” – Jacek Hugo-Bader o męskiej prostytucji na Centralnym w DF]

  a może po prostu w pełni zalegalizować prostytucję? tak jak w niemczech, holandii, szwajcarii, itd.. ostatnio przymierzają się czechy.
  empatia? nie żal mi gościa, który mówi „Dwa tysiące tutaj mogę mieć w trzy dni. (…) Jakoś nie mogę do pracy. Idź zapierdalaj cały miesiąc!” sam sobie wybrał zawód

 • Sylwek

  [Re: ”Bagno i rusałki” – Jacek Hugo-Bader o męskiej prostytucji na Centralnym w DF]

  @Aaa

  No, prostytucje dziecięcą też zalegalizujmy – kolejny problem z głowy..

  LOL, trochę mnie rozwala, że nikt tu z „potępiających dziwki” słowa złego nie powiedział o klientach, a to oni są szmaciarzami prawdziwie godnymi pożałowania.

 • vito222222

  [Re: ”Bagno i rusałki” – Jacek Hugo-Bader o męskiej prostytucji na Centralnym w DF]

  nie jestem pedofilem i myślę sobie peter, że coś dziwnie mnie atakujesz. czym to ja Ciebie tak uraziłem, że sugeruję, że twoja chęć pomocy tym chłopcom ma podstekst erotyczny? no wiesz……najciemniej pod latarnia-))

  ale nie mam ochoty na żadne sprzeczki. po prostu zejdź na ziemię peter, ja tu prezentuje własne poglądy i mam do tego pełne prawo.

  co do sexu z kimś poniżej 15go roku życia to uważam, że prawo zabrania mówić, że taki seks jest w porządku. więc mówię, że nie jest w porządku. ale mam prawo postulować zmiany w prawie. a zmiany powinny być takie, że kto chce to sex robi, z kim chce. watykan ma granicę wieku 12 lat a po co im w ogóle sex?

  nie lubię obłudy. co ma robić 12 latek któremu staje i ma ciśnienie? czemu w hiszpanii jest inny wiek a watykanie inny a w polsce inny, to sa ludzie o takim samym poziomie dojrzałości.

  śmieszą mnie ludzie krzyczący jak to sex z młodziakami jest zły a samo mają na to ochotę.

  a dziwkom nie pomogę nigdy, bo i po co? mają lepiej płatny zawód niż wielu z nas. a że psychika leży? jak to leży? mogą sobie uważać co myślą, nie powinno ich się „nawracać”, bo to pogwałcenie ich wolności.

  i jeszcze jedno co do tzw pedofilii, obserwuję ludzi i zastanawiam się kto z kim poszedłby do łózka gdyby nie było zakazu prawnego. ogólnie zaobserwowałem że np. spora część gejów lubi menów, tzn. facetów po 30stce, co dla nich jest idealnie, bo łowią takich 20 paro latków. ci, co lubią menów w ogóle nie interesują się chłopakami poniżej 20stki a nawet takimi do 25. druga grupa też bardzo duża, to ci którzy lubią młodych. u tej grupy zainteresowanie koncentruje się na tych, którzy mają wyrośnięte ciało a nie są jeszcze menami, a więc którzy maja ponad 180 cm wzrostu i w miarę dobrze zbudowani.
  no i raz spotkałem faceta, który już na oko wyglądał jak miłośnik młodszych od młodych-))) i on deklarował, że lubi młodych bo chce im pomagać……to mnie nie przekonało, bo lubi się młodych o określonych parametrach wyglądu, np wysoki a to oznacza że taki młodziak będzie musiał mieć z 15,16,17 lat…..a jeśli ktoś nie ma hopla na punkcie wzrostu i wagi ale po prostu lubi młodych, to taki spokojnie czuje pociąg do każdego komu już staje, więc nawet 11 latka….

  wobec tego uważam, że łatwo rozgryźć kto ma jakie preferencje. jak napisałem, bardzo często faceci których pociągają osoby w wieku ciut ponad 10 mówią o potrzebie niesienia im pomocy……i tacy właśnie pracują z takimi bachorami. ale spotkałem tylko jednego póki co hehehe no i jak coś tam bąknąłem o pedofilii to się wystraszył i nie ma go.

  więc moi drodzy, uderz w stół a nożyce się odezwą, prawda peter? hehehe

 • Peter Pan

  [Re: ”Bagno i rusałki” – Jacek Hugo-Bader o męskiej prostytucji na Centralnym w DF]

  12-latek, ,,któremu staje” powinien jeżeli już faktycznie nie może się opanować, ,,zrobić to” z kimś w swoim wieku a nie z 40-latkiem.
  40-latek, ,,któremu staje” na widok 12-latka jest pedofilem, chyba że ten 12-latek jest tak przedwcześnie dojrzały, że jest na poziomie rozwoju 16-latka, ale to się bardzo rzadko zdarza.

  Ale sorry, ja nie mam ochoty na ten temat dyskutować, bo chce mi się rzygać, jak czytam co ty tu wypisujesz.

 • vito222222

  [Re: ”Bagno i rusałki” – Jacek Hugo-Bader o męskiej prostytucji na Centralnym w DF]

  [Post usunięty ze względu na możliwość naruszenia prawa. Detr. przypomina, że nikt w Internecie nie jest anonimowy.]

 • Kakałowy Łasuch

  [Re: ”Bagno i rusałki” – Jacek Hugo-Bader o męskiej prostytucji na Centralnym w DF]

  nie wiem czemu bohater tego tekstu o imieniu Maks mowi ” Tam wszystko jest poukładane w jedną stronę, do wyrzutu, a nie do wkładania. To boli jak cholera. Kurwa mać. Ktoś ci wsadzi fiuta 30-40 centymetrów i to ma być nic?!” Homiki i homiczki staraja sie aby przekonać ludzi do naszej „miłości” a tu taki samobój . Ja zaprawde powiadam wam „Nie lękajcie sie” homiczej miłości to wcale nie boli trzeba po prostu cwiczyć.

 • vito222222

  [Re: ”Bagno i rusałki” – Jacek Hugo-Bader o męskiej prostytucji na Centralnym w DF]

  bachory dziwki tak gadają, bo wstydzą się tego co robią ale wiedzą, że to najlepsza opcja dla nich i daje kasę, więc muszą jakoś dowartościować się. dowartościowują się mówiąc:

  1. nie jesteśmy gejami;
  2. brzydzimy się seksem pedalskim;
  3. bardzo chcielibyśmy zarabiać po 300 zł na dzień a skoro się nie da to jakie mamy inne wyjście? musimy się sprzedawać;
  4. z seksu nie mamy żadnej przyjemności, boli nas, dupa jest tylko do „wyjścia” a nie do „wejścia”;
  5. cierpimy, pomóżcie nam, dajcie nam z 10 tysięcy zł na miesiąc za nic nie robienie;
  6. gardzimy naszymi klientami;
  7. itp. itd.

  A prawda jest taka, że uważają ten zawód za doskonały sposób na kasę i nigdy przenigdy nie zostawiliby go, bo doskonale wiedzą, że na dupie wyciągają dużą kasę a tylko kasa ma dla nich znaczenie, duża kasa. Gardzą małą kasą jaką zarabia większość ludzi w polsce.

  To są normalne małe kurwiszony żyjące tylko dla kasy i gotowe poświęcić dla kasy wszystko, sprzedać się. Więc h im w d.

 • Gaytorious

  [Re: ”Bagno i rusałki” – Jacek Hugo-Bader o męskiej prostytucji na Centralnym w DF]

  bohaterowi artykułu chyba raczej chodzilo o fizyke niz psychike poza tym ten escort z dworca o imieniu maks z tego co mowi jest bardzo doswiadczony i robi to jako hobby , sam mowi mnie tu juz kazdy mial

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa