- homiki.pl - https://homiki.pl -

Volup zdobył srebro na Gay Games w Kolonii

Obudziwszy się dopiero po wpisie [1] na zaprzyjaźnionym blogu Abiekta z radością informujemy, że polska gejowska drużyna siatkarska Volup zdobyła srebrny medal!

W relacji na swojej stronie Volup pisze: W finale po drugiej stronie siatki stanął ponownie zespół Maithai. „Tajki” to zawodnicy niewysocy, szczupli, o niesamowitej skoczności i bardzo dobrej technice. Ich grę charakteryzował silny atak, bardzo dobra obrona oraz minimalna liczba błędów własnych. W drodze do finału nie przegrali nawet seta, miażdżąc po drodze wszystkich rywali. Do tego pojedynku podeszliśmy bardzo skoncentrowani. Taktyką była agresywna zagrywka oraz ustawianie podwójnego i potrójnego bloku na ich najlepszych atakujących. Od początku meczu trwała zacięta rywalizacja. Kibice głośno dopingowali, bo wymiany często były naprawdę spektakularne.[…]
Po przegranym finale schodziliśmy z boiska uśmiechnięci ciesząc się ze srebrnego medalu. Jest to niewątpliwie duży sukces i kolejny krok w rozwoju klubu. Każdy z nas natomiast ma osobistą satysfakcję ze zdobycia medalu.

Całość relacji można przeczytać na stronie drużyny [2]. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na następnych igrzyskach za cztery lata!

Więcej szczegółów na temat przebiegu Gay Games, relacje z zawodów i zdjęcia z ceremonii zakończenia na stronie http://www.gaygamescologne.com/ [3]