- homiki.pl - https://homiki.pl -

Krok po kroku – EuroPride w pigułce

[1]

Najpierw jednak zanurzmy się w berlińskim klimacie komery, ładnych chłopców, wspaniałych kreacji oraz niekończącego się pochodu. 19 czerwca 2010 r. tak paradowano w Berlinie [2]. Znajdź dziesięć podobieństw do EuroPride… Nie szukaj, to żart.

Ale także w Berlinie nie obyło się bez zgrzytów. Wybitna filozofka Judith Butler odmówiła przyjęcia nagrody od organizatorów. Tekst odmowy prezentujemy TUTAJ [3].

W między czasie odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Zastanawialiśmy się przez chwilę, jakie transparenty wysmażyć dla potencjalnego prezydenta Jarosława… Oto homikowa relacja live z wieczoru wyborczego. [4]

Ilość wydarzeń związanych z EuroPride okazała się naprawdę oszałamiająca! Przypominamy spis najważniejszych inicjatyw, ale… to na pewno nie wszystko. [5] Ale na pewno ten przedparadowy tydzień przejdzie do branżowej historii. Zwłaszcza z powodu profesjonalnej organizacji. Oby tak dalej!

Kochani, teraz wielki sukces [6] (co widać także na fotach). Na spacerze promocyjnym QueerWarsaw w piątkowe popołudnie pojawiło się… 150 osób. Byliśmy przekonani, że nikt nie przyjdzie z powodu upału, a tu proszę – tęczowa wycieczka w 40 stopniowym upale!

Cudowny klimat parady zarejestrowali dla nas Piotrek z Pawłem [7], ojcowie założyciele homików. Parada w Londku przypomina nam pochód pierwszomajowy – zabrakło tylko tęczowych piekarzy i elektryków. Queerowy naród buduje swoją stolicę!

Powoli zbliża się parada… Ale jak to paradować bez transparentów? To nie uchodzi. Redakcja homików, przyjaciele i bloggerzy pobawili się w Boba Budowniczego. [8] Chcesz zobaczyć jak lesbijki radzą sobie z wkrętarką (geje nie wiedzą co to jest, tzn. część nie wiedziała, no dobra – nie będziemy plotkować o Abiektównie i Rudej…)? Ale… Wszystko jest na fotkach.

Najpiękniejszym momentem dla nas był wieczór wspominkowy Gośki, Moniki i Joanny. Kawiarnia Amsterdam pękała w szwach, kiedy dziewczyny opowiadały o ruchu LG na początku lat 90. Do tego zajawki dokumentalne w postaci filmu BBC „Polski seks” z 1989 roku oraz program „Na każdy temat” i komiczne dziś pytania w stylu: „Jest pani ładna, to dlaczego jest pani lesbijką”. Łezka się w oku kręci. My nie zdążyliśmy z relacją, choć obiecaliśmy. Dlatego w ramach przeprosin likujemy do bloga Ewy Tomaszewicz www.trzyczesciowygarnitur.blogspot.com [9]. Łza się w oku zakręciła… (ale prosimy o nieczytanie najświeższego posta Ewy, to na pewno wynik urlopowego przegrzania, nie wierzymy w to!).

Wreszcie parada. Zobacz relację minutę po minucie. [10]
Dzięki najnowszej technologii na bieżąco mieliście foty, opinie, wrażenia i paradowe emocje.

EuroPride za nami! Tak paradowaliśmy! FOTY, foty i jeszcze raz foty! Duuuuuuuuużo fotek z parady. [11]

I garść analiz, już nieco na chłodno, za to często z humorem:
– Ciocia Juanitta, Karnawał, czyli manifestacja „polityczna” w rytmach disco [12]
– Jej Perfekcyjność, Czy przegięte cioty powinny iść w paradach? [13]
– Wojtek Szot, Historia medialna różowego transparentu” [14]
– Wielkie podsumowanie parady i wydarzeń, redakcja homików zastanawiała się Czy EuroPride zmieni oblicze Polski? [15]
– Krzysztof Halama – Walpurg, EuroPride w poniedziałkowej prasie [16]

***
UFF!
Macie teraz wszystko pod ręką. Czas na wakacje! Zasłużone.

Zapraszamy na sierpień z homikami. Obiecujemy mniej polityki, a więcej wakacyjnych tematów!