- homiki.pl - https://homiki.pl -

'Kościół jest mi to winien'

Kevin Gray, 67-letni amerykański duchowny z Waterbury w stanie Connecticut, został skazany na karę 20 lat więzienia za kradzież. Nie byłoby w tym nic dziwnego, wszakże kradzieże się zdarzają. Ale chodzi tym razem o szeroki zakres przyjemności.

Jak na siedmioletnie panowanie w parafii Najświętszego Serca, rachunek jest pokaźny: 200 tysięcy dolarów na posiłki w najmodniejszych restauracjach Nowego Yorku, 100 tysięcy na hotele, 80 tysięcy na ciuchy oraz 45 tysięcy zielonych na czynsz i szkołę dla dwóch niezidentyfikowanych mężczyzn. Ponadto ksiądz Kevin lubił zamawiać męskie prostytutki przez internet i oczywiście uczciwie za nie płacić parafialnymi pieniędzmi.

Duchowny wykazał się ponadto szczerością podczas przesłuchania: zapytany o powody kradzieży odparł, że „Kościół jest mi to winien” i żalił się, że jest niezadowolony ze swoich kościelnych obowiązków.

Redakcja poważnie się teraz zastanawia, czy jednak nie wstąpić do seminarium duchownego. Jednak z drugiej strony, perspektywa wydawania 80 tysięcy na ciuchy trochę ją martwi, bo oznacza to pewnie życie od sklepu do sklepu w stylu Paris Hilton, a to mogłoby być nie do zniesienia.

źródło: http://www.pinknews.co.uk/2010/07/08/us-catholic-priest-spent-1.3m-on-male-escorts-and-hotels/ [1]