- homiki.pl - https://homiki.pl -

Jest już nowa ''Replika'' europride'owa!

Ukazał się wakacyjny, lipcowo-sierpniowy numer “Repliki”. Na okładce autoportret Macieja Osiki, jednego z artystów zaprezentowanych w albumie „Art Pride”, to jedno z wydarzeń związanych ze zbliżającą się wielkimi krokami EuroPride. Wewnątrz recenzja „Art Pride” i krótki przegląd zaprezentowanych tam prac.

W numerze także:
– Wywiad z profesorem Michałem Głowińskim, który opowiada o pancerzu, który postanowił zrzucić i w wieku 76 lat mówiąc, że jest gejem.
– „Gejenka” – Natalia Kukulska w rozmowie deklaruje poparcie dla związków partnerskich i zastanawia się czy jej mama, Anna Jantar była gejowską divą.
– „Polski z lesbijką” – Marta Konarzewska specjalnie dla „Repliki” opisuje dlaczego zdecydowała się na pierwszy nauczycielski coming out w Polsce.
– Wywiad ze słynną śpiewaczką operową Jean Michèle Charbonnet, która opowiada jak wyglądał lesbijski świat Chicago 30 lat temu i dlaczego marzy o roli Marszałkowej w „Kawalerze Srebrnej Róży”.
– Ikony kultury LGBT w Polsce: Grace 'Bestia' Jones i Boy 'Do you really want to hurt me?' George.
– Reżyser filmowy Maciej Michalski mówi w wywiadzie dlaczego wątek gejowski w jego debiucie „Królowa śniegu” był niezbędny i jak udało się namówić do zagrania Ewę Kasprzyk.
– „Enter” – gejowski spektakl Jacka Poniedziałka i Anny Smolar.
– Robert Motyka, który 5 czerwca zawarł w Edynburgu związek partnerski pisze dlaczego musiał opuścić Polskę.
– Przedstawiciele i przedstawicielki portali i organizacji LGBT zastanawiają się kogo z osób publicznych chcieliby zobaczyć na EuroPride.

A poza tym:
– Kolorowe Kolorado”, czyli relacja z parady z Denver.
– „Polka w Nowym Jorku” – historia Ani w „Transakcjach”.
– Długa droga Hiszpanii do czołówki krajów najbardziej równościowych w cyklu „Lewica a LGBT” w krajach Unii Europejskiej.
– Nowe propozycje filmowe: „Grubasy”, „O miłości i makaronach”, „Oczy szeroko otwarte” w kinach i „Deszcz słodyczy” oraz „Prawie nic” na DVD.
– Nowy obuwniczy fetysz, między nogami Jacobsa i lesbijska miłość do pedałów w Stylu.
– W rubryce męskich filmów bezkostiumowych Bartosza Żurawieckiego “PoliceBoy”
– Jan Świerszcz kolejnym bohaterem “Ludzi KPH”.
– Różne dziewczyny – odc. 4 komiksu lesbijskiego Beaty Sosnowskiej.
– Ranking Bearbook czyli najpopularniejsze książki/filmy maja i czerwca 2010.
– recenzje książek: „Magma” Graff i „Seks lesbijski. 101 pozycji” Schell.
– Janiak, Kaczyński, Mucha w Czajniku, czyli orientacjach gwiazd i orientacji na gwiazdy.

„Replika” dostępna jest w najlepszych klubach gej-les w Polsce oraz prenumeracie!
Nowy i starsze numery dostępne także na allegro.

Prenumerata (6 numerów) kosztuje tylko 48 zł. Co dwa miesiące otrzymasz „Replikę” prosto do domu. Wpłat na prenumeratę należy dokonywać na: Kampania Przeciw Homofobii, numer konta: 35 2130 0004 2001 0344 2274 0001, z dopiskiem: Replika – prenumerata (darowizna) oraz podaniem dokładnego adresu do przesyłania magazynu.

Wraz z tym numerem dla wszystkich prenumeratorów/ek magnesy w dwóch wersjach: gejowskiej i lesbijskiej oraz przewodnik „NawiGAYtor”, wydanie przygotowane specjalnie z okazji Euro Pride.

“Replika” w internecie: www.replika.kph.org.pl [1]