- homiki.pl - https://homiki.pl -

Zabójcze Ryjówki z apetytem

[1]

Jesteśmy najstarszą śląską drużyną LGBT i drugą w Polsce (po Warszawie), która zdecydowała się na szerzenie tolerancji, także w środowiskach sportowych. Po prawie 4 latach działalności, zmieniły się u nas priorytety. Przez nasze treningi „przewinęło” się około 30 osób, które mogły się u nas wiele nauczyć i które przeżyły zapewne niejedną wartościową chwilę na boisku i poza nim. Teraz postawiliśmy na rozwój i poziom sportowy. Zależy nam na drużynie, której poziom będzie zbliżony do III ligi zawodowej (czyli wciąż amatorski, ale jednak ze sporą domieszką profesjonalizmu).

Każdy z naszych graczy (a jest ich obecnie 10, trenujących regularnie zawodników) ma przeszłość klubową lub przynajmniej występy w reprezentacjach szkół czy uczelni. W nomenklaturze turniejów gejowskich na całym świecie, gramy na poziomie A (są 3 poziomy, C to amatorski, B – średni, a A – zaawansowany). Po licznych sukcesach na wyjazdowych turniejach, udało nam się doprowadzić do stanu, w którym treningi są na wysokim poziomie, a każdy zawodnik wie, o co walczymy i chce się rozwijać. Ciekawym wydarzeniem jest także w naszej bujnej biografii, występ w Plus Lidze Amatorskiej gdzie udało nam się awansować do turnieju głównego miasta Katowice.

A najbliższy cel przed nami to Volup Summer Cup – 3 już turniej organizowany w Warszawie. Pierwszy udało nam się zwyciężyć (były to nieoficjalne Mistrzostwa Polski w siatkówce LGBT), w drugim zdobyliśmy 3 miejsce, a na trzeci jedziemy z silna motywacją i tradycyjnie w dobrych humorach. Zapraszamy wszystkich sympatyków do kibicowania naszej drużynie, a siatkarzy zachęcamy do kontaktu z nami i przyjścia na trening. Gwarantujemy 2 treningi tygodniowy, super atmosferę, rozwój sportowy i wyjazdy na turnieje w Polsce i za granicą. Kontakt: zabojczeryjowki@onet.eu

Siatkarz – felietonista, pisarz, wykładowca przedmiotów psychologicznych, tłumacz literatury słowackiej, a także aktywista promujący sport w środowisku LGBT. Współpracował z redakcjami czasopism socjologicznych i psychologicznych, obecnie pisze dla portalu homiki.pl oraz dla innych portali publicystycznych. W życiu osobistym miłośnik sportu, dobrej książki i spokojnych pubów.

***
Turniej gejowskiej siatkówki Volup Summer Cup 2010

Warszawski Klub Piłki Siatkowej Volup ma zaszczyt zaprosić na 2 edycję jedynej w Polsce międzynarodowej imprezy sportowej LGBT, Volup Summer Cup 2010, który odbędzie się 26.06.2010 w Warszawie.

Będzie to turniej siatkowki LGBT w którym udział weźmie 16 drużyn, a tym samym ok. 120 sportowców z kraju i zagranicy. Będziemy gościć m.in. sportowców z Pragi, Frankfurtu, Mediolanu i Sztokholmu.

Poza samym turniejem w planach mamy m.in.
– powitanie zawodników w Queer na Rynku Starego Miasta
– oraz imprezę z Volupem i Candy Andy w klubie The Nine.
Będzie to wielkie święto polskiej siatkówki LGBT. Gwarantujemy weekend pełen sportowych emocji i niezapomnianych wrażeń. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!!!

Więcej szczegółów na www.volup.pl [2]

Volup Summer Cup 2010 [3]

(a TAK [4] pisaliśmy w zeszłym roku o VSC2009)

Autorzy:

zdjęcie Siatkarz

Siatkarz [5]

felietonista, pisarz, wykładowca przedmiotów psychologicznych, tłumacz literatury słowackiej, a także aktywista promujący sport w środowisku LGBT. W życiu osobistym miłośnik sportu, dobrej książki i spokojnych pubów.