Mężczyzna homoseksualny…

Podskórnie i bez zahamowań, ta od dawna lansowana teza, przemycana jest w relacjach o pedofilskich skandalach. Zasadniczo w przekazach medialnych wszyscy są zgodni: małe dzieci, na równi z właśnie dojrzewającymi chłopcami a nawet osiemnastolatkami, są niewinnymi młodziankami, będącymi poza cielesnością i seksualnością. Nie dokonuje się tu niezbędnego rozróżnienia i w ten sposób wszyscy stają się ofiarami. To uogólnienie wzmacnia utarty stereotyp.

Przed kilkoma tygodniami Sąd Najwyższy Republiki Austrii wydał orzeczenie, potwierdzające wyrok Sądu Okręgowego w Wiedniu, zgodnie z którym posiadanie homoerotycznych zdjęć bądź obrazów podlega karze, gdy przedstawione na tych wizerunkach postacie wyglądają na młodsze niż lat 18. Rzeczywisty wiek nie odgrywa zdaniem sędziów, żadnej roli. Dla oskarżonych zaś oznacza to siedem miesięcy więzienia.

W elitarnym internacie Salem zwolniono niedawno ulubionego wśród uczniów nauczyciela, bo był gejem i nie robił z tego nigdy żadnej tajemnicy – dlatego też nie było o nim żadnych „niepotwierdzonych pogłosek”. Jednak pod wpływem chwilowych nastrojów i niekorzystnej atmosfery kierownictwo internatu wysłała znakomitego pedagoga – przezornie, w ramach narastającej histerii – na zieloną trawkę.

Wraz z osłoną flanki aktualnych incydentów z molestowaniem umacniają się obecnie politycznie przeciwnicy prawnej inicjatywy partii Zielonych, lewicy oraz socjaldemokratów*. Ci ostatni chcieliby konstytucyjny zapis o tym, iż nikt nie może być dyskryminowany z powodu swej płci, uzupełnić o sformułowanie „…ani nie może być dyskryminowany z powodu swej orientacji seksualnej”. Przeciwnicy tego rozwiązania zaklinają jednak rzeczywistość i wietrzą niebezpieczeństwo: że w tym zapisie mogłaby zostać uwzględniona także pedofilia. Inicjatorom tego projektu chodzi głownie o to, by przeciwdziałać dyskryminacji „lesbijek, gejów, biseksów, transów oraz interseksualistów”, zaś przeciwnicy w sposób oczywisty „pedo-kryminalistów” traktują na równi z wyżej wymienionymi i klasyfikują ich jako podgrupę gejowską. Odpowiednio ostro występują też przeciwko reformatorom prawa. W końcu kwietnia, kiedy na posiedzeniu komisji prawnej dotyczącym tej kwestii wysłuchano wystąpienia rzeczoznawcy, gejowskiego prawnika Helmuta Graupnera, pocztą zwrotną spłynęła denuncjacja: Graupner, który wypowiadał się zawsze za prawem dzieci i młodzieży do seksualnego samostanowienia i współdecydowania, zdemaskowany tu został jako przyjaciel pedofilów.

Gdzie tylko spojrzeć: wszyscy homosie to pedofile i odwrotnie. Zwyrodnialcy zostali zidentyfikowani, pragnąca oczyszczenia/ katharsis opinia publiczna jest również zadowolona. Bo jedno już wiedzą na pewno ci palcami wytykający innych: prawdziwi sprawcy seksualnej przemocy są wśród nich, w ich własnych rodzinach.

taz.de / ELMAR KRAUSHAAR 10.05.2010, TŁUM. JBOG

* Autor ma na myśli oczywiście sytuację polityczną w Niemczech – przyp. red.

3 komentarzeMężczyzna homoseksualny…

 • jk

  [Re: Mężczyzna homoseksualny…]

  ciekawe jak to ocenic czy ktos wyglada na 18 lat czy nie. smieszne.

 • Soniasonia

  [Re: Mężczyzna homoseksualny…]

  Projekt podobnej ustawy planuje się obecnie wprowadzić w Japonii – jeśli udałoby się to, padłby w tym kraju praktycznie cały przemysł erotyczny, ponieważ ideałem japońskiej urody są kobiety i mężczyźni wyglądający na nie do końca dojrzałych (kora i efeb, dla uściślenia).

 • Rchcz

  [Re: Mężczyzna homoseksualny…]

  >Soniasonia, dzie tam … japonczycy dobrze wiedza gdzie konczy sie dziecko i wcale ich przemysl sie akurat na mlodocianych nie opiera, faktycznie sa tam wprowadzane teraz ograniczenia co do pornografii pedofilskiej /bodajze idzie o zakaz posiadania, wczesniej tylko rozpowszechniania/

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa