Gejowsko-lesbijskie czasopismo po arabsku!

„Mithly“ jest w języku arabskim określeniem geja (homoseksualisty) – a równocześnie tytułem pierwszego gejowsko-lesbijskiego magazynu wydawanego w Maroku po arabsku. Pierwsze, 19-stronnicowe wydanie można też ściągnąć z sieci jako pdf. W stolicy kraju można było dostać też wersję drukowaną (print) w liczbie 300 egzemplarzy. Rozprowadzane były one spod lady, bo homoseksualizm jest w Maroku nielegalny. Można się liczyć z karami od 6 miesięcy do 3 lat pozbawienia wolności.

Redakcja „Mithly“ mieści się w Hiszpanii, w Madrycie. Jak informuje portal internetowy afrik.com lesbijki, geje, biseksy i transseksualiści uzyskali dzięki temu czasopismu głos. Władze krajów arabskich traktują osoby LGBT, jakby one w społeczeństwie nie istniały. Strona internetowa „Mithly“ jest finansowana ze środków Unii Europejskiej.

Szata graficzna, wersji drukowanej i internetowej, jest bardzo stonowana i skromna. Unika się nagości. Numer porusza tematykę coming-out, Światowego Dnia Kobiet a także planowanego koncertu Eltona Johna. W następnym numerze tematem wiodącym ma być liczba samobójstw wśród marokańskich gejów.

Oczywiście, jak można było się tego spodziewać, rodzi się sprzeciw i agresja przeciw magazynowi „Mithly”. Dziennikarz organu konserwatystów „Attajdid“ Mustafa Khalfi zażądał zakazu publikacji „Mithly“, bo jego zdaniem zagraża on islamskim wartościom marokańskiego społeczeństwa.

podajemy link do wersji pfd: http://www.mithly.net/01/mithly01.pdf
oraz strony internetowej po arabsku: http://www.mithly.net/home.html
i zajawka po angielsku: http://www.mithly.net/about.html

Info: http://samstagisteingutertag.wordpress.com

5 komentarzyGejowsko-lesbijskie czasopismo po arabsku!

 • prawicowy debil

  [Re: Gejowsko-lesbijskie czasopismo po arabsku!]

  pragnę zwrócić uwagę, że u „ciapatych” w Kuwejcie mężczyźni mogą kąpać się bezpiecznie jedynie w pobliżu posterunków policji, ew. straży granicznej.
  Mam pytanie – czym różni się typowy „ciapaty” od „ciapatego” geja? tym, że gej leży zawsze na spodzie? Bo niedawno Gazeta.pl biadoliła, że homofoby z Arabii skazali na mniejsze więzienie mordercę, gdy okazało się, że był on partnerem ofiary:/

 • krzsz1986@o2.pl

  [Re: Gejowsko-lesbijskie czasopismo po arabsku!]

  Od 6 miesięcy do 3 lat więzienia? To i tak pobłażliwie jak na kraj islamski.

  O co chodzi z tym bezpiecznym kąpaniem w pobliżu posterunku policji?

 • nuts

  [Re: Gejowsko-lesbijskie czasopismo po arabsku!]

  ciapaty odnosi się do Pakistańczyków mieszkających w Anglii od wypiekanego ciasta

 • krzsz1986@o2.pl

  [Re: Gejowsko-lesbijskie czasopismo po arabsku!]

  Czyli to taki osobliwy synonim słowa „ciacho”. 😉

 • zewsząd i znikąd

  [Re: Gejowsko-lesbijskie czasopismo po arabsku!]

  Zupełnie nie panimaju, o co chodzi z tymi „ciapatymi” i tym „na spodzie”. Czy o to, że w niektórych kulturach tylko mężczyzna będący w stosunku homoseksualnym stroną bierną jest uważany za geja? Napisane tak nieskładnie, że nie wiadomo, co jak się ma do czego.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa