Dziękujemy za głosy!

Ankieta na temat naszych oczekiwań wobec ustawy o związkach osób tej samej płci została już wypełniona ponad 1000 razy! Wynik ten jest dla nas zaskoczeniem, ale mamy nadzieję, że to dopiero początek.

Skarżycie się, że ukryliśmy wyniki ankiety – spowodowane jest to naszą obawą przed sugerowaniem się wynikami przy głosowaniu. Dlatego też wyniki zostaną ujawnione dopiero na początku najbliższego tygodnia wraz z szerszą analizą jej wyników.

Nadal zachęcamy do wypełniania ankiety pod adresem: www.ankietka.pl

Na koniec pragniemy podziękować za wsparcie ankiety portalom Gay.pl i QueerCafe oraz wszystkim, którzy informowali o ankiecie na swoich blogach, stronach czy profilach.

10 komentarzyDziękujemy za głosy!

 • Jakbyco

  [Re: Dziękujemy za głosy!]

  Jestem baaardzo ciekawa tych wyników…

 • Żaba

  [Re: Dziękujemy za głosy!]

  Ja też, choć oczywiście nie można ich traktować jako poważne badanie, bo robione jest przez internet, ale w sumie nie to jest najważniejsze. Przynajmniej zobaczymy, jakie są oczekiwania ludzi, bo tego nie było jeszcze. A badania poważne to mogłaby jakaś organizacja zrobić albo instytut naukowy, takie poszerzone i gruntowne.

 • zewsząd i znikąd

  [Re: Dziękujemy za głosy!]

  I tu właśnie ankieta internetowa ma niewątpliwie pewną wyższość, niż ankieta prowadzona np. przez OBOP: nie płaci się za jej zlecenie! Albo (szczerze mówiąc nie mam pewności) płaci się niewiele. Dla organizacji LGBT pieniądze zdecydowanie piechotą nie chodzą…

 • Abiekt

  [Re: Dziękujemy za głosy!]

  W szeroki badaniu OBOPowym jest też oprócz kosztów inny problem – dotarcie do 1000 gejów i lesbijek tak by była to próba reprezentatywna. To teoretycznie możliwe, praktycznie prawie dla takiego ośrodka nierealne. Jeśli przekroczymy pięć tysięcy odpowiedzi – co jest realne – myślę, że wyniki będą odzwierciedlały realia. Zwłaszcza, jeśli do akcji włączą się strony typowo dla lesbijek.

  Wyniki są ukryte, byście nie sugerowali się nimi przy swoich odpowiedziach, ale mogę zdradzić, że najwięcej kontrowersji wzbudza adopcja dziecka z domu dziecka i obowiązek alimentacyjny. Podział głosów na tak, nie, nie mam zdania największy.

  Największe poparcie – prawo do otrzymania informacji o stanie zdrowia partnera/partnerki (chodzi o sytuację gdy jest nieprzytomna/y) – prawie 100 procent.

 • krzsz1986@o2.pl

  [Re: Dziękujemy za głosy!]

  Badanie przez internet nie jest oczywiście rozwiązaniem idealnym, bo dociera tylko do tych, którzy sporo korzystają z sieci + zaglądają na portale LGBT. Dotarcie do tak dużej liczby gejów i lesbijek w inny sposób jest możliwe, lecz prawdopodobnie spowodowałoby jeszcze większe obciążenie wyniku błędem. W przypadku badania OBOPowego chętnie wypowiadałaby się tylko osoby wyoutowane. Tym bardziej próżno szukać reprezentatywnej próby w gej-klubach.

 • KaFor

  [Re: Dziękujemy za głosy!]

  Wynik już jest ładny – w kilka dni prawie 2 tyś. osób wypełniło ją.

  PS. Portugalia i Islandia na progu wprowadzenia małżeństw jednopłciowych.

 • Best

  [Re: Dziękujemy za głosy!]

  Taaak, tam gdzie dno gospodarcze [Islandia i Portugalia – bankrut i prawie bankrut], tam się dziwne rzeczy dzieją… A może własnie dlatego to dno?

 • krzsz1986@o2.pl

  [Re: Dziękujemy za głosy!]

  Zbieg okoliczności 😉

 • marcin

  [Re: Dziękujemy za głosy!]

  Piszecie tak, jakby Polska była mocarstwem, a przecież to, że ma dobre wyniki gospodarcze na tle Unii, nie oznacza, że jest tu dobrobyt. Spróbujcie poszukać pracy, nie jest różowo. Nie wspominająć o autostradach, których wciąż nie ma.

 • KaFor

  [Re: Dziękujemy za głosy!]

  Praca jest Marcinie, lecz nie zawsze taka jakiej szukamy, nie zawsze zgodna z naszym wykształceniem – lecz dająca comiesięczne wynagrodzenie, pozwalająca na dalsze szukanie odpowiedniejszej dla danej osoby.

  Sama znam zakład, który w tej chwili potrzebuje 50 pracowników.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa