Spotkanie z GI – konsultacje w Toruniu

KONSULTACJE W TORUNIU W SPRAWIE ZWIĄZKÓW PARTNERSKICH
DLA PAR OSÓB TEJ SAMEJ PŁCI

Związki partnerskie? Małżeństwa? Jakich rozwiązań oczekuje społeczność lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transgenderowych i queer Torunia i okolic?

Już 6 marca w toruńskim pubie „Pod Aniołem” o godzinie 14:00 odbędzie się debata na temat związków partnerskich. Toruń jest kolejnym miastem na trasie grupy która zainicjowała krajowe konsultacje na ten temat. W jej skład wchodzą osoby znane z aktywności w walce o prawa osób nieheteroseksualnych: Yga Kostrzewa, Krystian Legierski, Mariusz Kurc oraz Tomasz Szypuła. Spotkanie z nimi organizuje toruńskie Stowarzyszenie „Pracownia Różnorodności”.

2 komentarzeSpotkanie z GI – konsultacje w Toruniu

 • pomorzanin

  [Re: Spotkanie z GI – konsultacje w Toruniu]

  W „Gazecie” czytałem dziś o konsultacjach Grupy Inicjatywnej z SLD – ale również o tych spotkaniach w całym kraju (wg „Gazety” organizowanych jakoby przez KPH, ale to inna kwestia). W informacji tej doniesiono również, że w wyniku owej serii spotkań wyłania się oczekiwanie które można by streścić słowami „my to najbardziej chcemy czegoś takiego jak francuski PACS”. Czy rzeczywiście? Byłem na spotkaniu w Gdańsku, podczas którego oczekiwania wydawały się zupełnie inne – „najlepsze by były małżeństwa, ale patrząc realnie na szanse zadowolimy się też związkami partnerskimi – PACS to za mało”. Jak jest więc w rzeczywistości? Drogie Homiki, może warto zapytać o to GI w jakimś wywiadzie?

 • Uschi

  [Re: Spotkanie z GI – konsultacje w Toruniu]

  @ pomorzanin
  cierpliwości, bo już niedługo… 😉

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa