- homiki.pl - https://homiki.pl -

Energetycznie, konkretnie i… zimno

Energetycznie, konkretnie i… zimno. Tak można podsumować tegoroczną warszawską Manifę, która przeszła pod hasłem „Solidarne w kryzysie – Solidarne w walce”. Planowany marsz opóźnił się o godzinę, więc zdążyliśmy porządnie zmarznąć, ale nie ma co narzekać – słońce dopisało! Podczas przemarszu (standardowa i przyjemna trasa od Pałacu Kultury do Sejmu) padały z platformy rozmaite postulaty: wprowadzenia partytetów, przedszkoli dla wszystkich dzieci, ustawy antyprzemocowej, godnej pracy i płacy. Nie jest przypadkiem, że w tegoroczną Manifę włączyły się największe polskie związki zawodowe reprezentowane przez m.in. pielęgniarki i nauczycielki, a z drugiej strony – ochoczo do zdjęć pozowała Henryka Bochniarz, z platformy jako ostatnia przemawiała Jolanta Kwaśniewska… Po Kongresie Kobiet nastąpiła większa konsolidacja różnych środowisk, często odległych od siebie (np. Bochniarz i związkowczynie), ale jednak zaowocowało to ważną inicjatywą obywatelską, jaką jest projekt ustawy o parytetach. Twarzą lesbijek polskich była Yga Kostrzewa oraz – tradycyjnie – widoczna z daleka Anka Zet z nieodłącznym megafonem i hełmem.

Do zobaczenia za rok!

***Choć tegoroczna Manifa miała – jak zawsze zresztą – poważne postulaty odnoszące się do polityki ekonomicznej i społecznej, to jednak nie zapominajmy, że jest to radosne święto. Poniżej dzieła kasi_encanto okraszone szczyptą dowcipu.
 

[1]

[2]

[3]

[4]

[5]

[6]

[7]

[8]

[9]

 

Klimat warszawskiej Manify został uwieczniony na zaprzyjaźnionych blogach:
zdjęciowo – u Abiekta [10]
filmikowo – u Ewy w garniturze [11] (na jednym z filmików została uwieczniona część naszej redakcji oraz Jolanta Kwaśniewska, która… no właśnie… to musicie zobaczyć).
Polecamy!!!