Zielonogórska pomoc dla LGBT kwitnie

W prawdzie wspominaliśmy już o zielonogórskiej pomocy dla LGBT, jednak, z racji rozkwitu tej inicjatywy, nie sposób nie wspomnieć o kolejnej możliwości, jaką przygotowała dla Was Kampania Przeciw Homofobii w Zielonej Górze!

KPH Zielona Góra informuje:

Oprócz dyżurów psychologa-psychoterapeuty, Daniela Bąka (Stowarzyszenie Tęczówka), który udziela dla Was bezpłatnych konsultacji, a także Telefonu Zaufania, prowadzonego przez zielonogórską specjalistkę poradnictwa, już od 1 lutego 2010 r. rusza także poradnictwo Skype!

„Stwierdziliśmy, że naszą pomoc należy rozszerzyć. Należy umożliwić dostęp do poradnictwa, osobom, które z określonych przyczyn nie są w stanie zadzwonić do naszego telefonu zaufania” – mówi Marta, członkini KPH Zielona Góra.
„Analizując dotychczasowe dyżury, można śmiało stwierdzić, że sam telefon nie wystarcza. Aby dotrzeć do jak największej liczby osób, musimy zrobić coś jeszcze. Zdajemy sobie sprawę z tego, że są takie osoby, które nie chcą, nie lubią, bądź nie mogą porozmawiać przez telefon. To właśnie z myślą o nich zdecydowaliśmy się udostępnić kontakt Skype” – dodaje specjalistka prowadząca zielonogórski telefon zaufania dla LGBT.

Mając na uwadze prawdziwy boom poradnictwa przez Internet, a także wielki entuzjazm i poparcie dla takich praktyk, Kampania Przeciw Homofobii w Zielonej Górze postanowiła uruchomić dla Was kontakt: kph.telefon.zaufania.zielonagora.
Równolegle z dyżurem Telefonu Zaufania, w każdy poniedziałek, w godzinach od 19:00 do 21:00, możecie – za pomocą Skype’a – porozmawiać, podzielić się myślami, czy chociażby zaczerpnąć informacji o działaniach oddziału.

„Mimo, iż od teraz będę mieć pod opieką dwie słuchawki, tę telefoniczną i tę wirtualną, to pewnością taki pomysł będzie mieć powodzenie. W końcu pomagamy i wspieramy. A to przecież najważniejsze!” – mówi zielonogórska specjalistka.

Jednocześnie chcemy poinformować, że kolejny dyżur psychologa-psychoterapeuty odbędzie się w trzecim tygodniu lutego. Wszelkie informacje znajdziecie na stronie internetowej oddziału (zielonagora.kph.org.pl). Zgłosić może się każdy! Dyżur będzie mieć formę konsultacji i można z niego skorzystać ówczesno zgłaszając się do specjalisty, Daniela: dbak@gestalt.waw.pl

Zapraszamy i pozrawiamy
Członkinie i Członkowie KPH Zielona Góra

1 komentarz do: Zielonogórska pomoc dla LGBT kwitnie

 • Ciekawostka

  [Re: Zielonogórska pomoc dla LGBT kwitnie]

  Pełen szacunek dla Zielonej Góry:

  „w każdy wtorek od 20:30 w Zielonogórskim Radiu Index na 96fm nadawany będzie program „Poradnia Młodzieżowa” którego jesteśmy patronem, gościem wtorkowego programu będzie prof. Zbigniew Izdebski z którym będziemy rozmawiali na różnorakie tematy, serdecznie zapraszamy do
  odwiedzenia portalu http://www.radio.uzetka.pl (dzięki tej stronie można posłuchać radia przez internet). W trakcie programu można zadawać pytania, podzielić się swoimi przemyśleniami i wyrazić zdanie dotyczące poruszanych tematów (poprzez komunikator GG pod numerem 9696 i telefonicznie łącząc się ze studiem pod numerem 068 326 96 96), a w ciągu tygodnia (od jutra) swoje pytania można przesyłać na adres poradnia@uzetka.pl , naszymi kolejnymi gośćmi będą psycholodzy z
  zaprzyjaźnionej z nami organizacji Towarzystwo Rozwoju Rodziny, osobistości z Poradni Młodzieżowej Uniwersytetu Zielonogórskiego i edukatorzy z Lambdy Zielona Góra.”

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa