Powtórka z Akcji Hiacynt?

Posłowie PiS zamierzają zgłosić interpelację w Sejmie, by MSWiA powołał zespół zajmujący się przestępstwami seksualnymi „popełnianych na szkodę dzieci przez pedofilów, w tym pedofilów homoseksualistów” („Rzeczpospolita”, cytat za „Gazeta Wyborcza” 19-20.12.2009, s. 2).

Policja miałaby prowadzić działania „polegające na identyfikacji i monitoringu lokali rozrywkowych, klubów, melin odwiedzanych przez homoseksualistów”,w tym monitoring treści pojawiających się na stronach internetowych.

To już nawet nie jest śmieszne. Myślałem, że mylenie podstawowych pojęć i nagonka na gejów, to przeszłość, która odeszła razem z LPR. Okazuje się, że brak wiedzy i rzetelnej edukacji dotyka również posłów. Być może wydarzenia na Litwie, dopingują ich w kolejnych, dziwnych pomysłach. Dziwi mnie, że w interpelacji nie ma mowy o środowisku kościelnym – i wcale, nie wyżywam się na Kościele. Suche dane i fakty z Irlandii, mówią same za siebie. Skandale seksualne z USA, to tylko potwierdzają. Mieszanie ludziom w głowach i straszenie gejami, to tani chwyt i zwykłe chamstwo.

Bo nie o troskę o dzieci tutaj chodzi!

(nj+mt)

15 komentarzyPowtórka z Akcji Hiacynt?

 • nie zabijaj karpia!!!

  [Re: Powtórka z Akcji Hiacynt?]

  dokładnie, nie o troskę o dzieci tutaj chodzi!!!! bezczelni….

 • pip

  [Re: Powtórka z Akcji Hiacynt?]

  no wlasnie, ktos powinien monitorowac plebanie!

 • Xen

  [Re: Powtórka z Akcji Hiacynt?]

  Niestety, dopóki brak wiedzy i rzetelnej edukacji będzie de facto warunkiem koniecznym do zdobycia mandatu posła (czyt. do poparcia przez kler i katooszołomów, którzy faktycznie rządzą Polską), nic się nie zmieni :/

 • jk

  [Re: Powtórka z Akcji Hiacynt?]

  ja proponuje zeby sprawedzili najpierw domy dziecka i domy pomocy prowadfzone przez kosciol. mysle ze tam mieli czego szukac jesli chodzi o roznego rodzaju molestowanie i przemoc

 • Arc-en-terre

  [Re: Powtórka z Akcji Hiacynt?]

  Po od razu komentować to antyklerykalnie i zniżać się do poziomu posłów z PISu?

 • sven

  [Re: Powtórka z Akcji Hiacynt?]

  @Arc-en-terre

  Bo, jak wiadomo, nic tak nie charakteryzuje PiSu jak krytyka kościoła … .

 • rchcz

  [Re: Powtórka z Akcji Hiacynt?]

  dzieci, jakie wy dzisiejsze, jakie ciemne- pisze toto z oburzeniem o inwigilacji gejow a zaraz ‚zjadliwie’ przywary te same przypisuje z przekonaniem klerowi … wiec widzisz malomadry geju, tak jak ty rozumuje PIS, bedzie ci latwiej zrozumiec mechanizmy homofobii …

 • Arc-en-terre

  [Re: Powtórka z Akcji Hiacynt?]

  No nie sposób się nie zgodzić z rchcz (choć te uwagi ad personam zbyteczne i przede wszystkim niekulturalne).

  PIS to partia polityczna. Kościół to organizacja religijna. To, że PIS miesza politykę z religią (i w ogóle miesza nie robiąc nic konkretnego i pożytecznego) nie oznacza, że w dyskusji na temat PISU, zwłaszcza takiej, należy mieszać te dwie sprawy.

  Tak samo jak homoseksualista nie równa się pedofil, tak samo ksiądz nie równa się pedofil. A więc argumentacja antyklerykalna upodabnia stronę, która się jej dopuściła do polityków PISu. A to jest żenujące i niesmaczne.

  Zaczynam się nie tyle obawiać, iż nie dożyję czasów, w których homoseksualizm w Polsce będzie zrozumiały dla przeciętnego Polaka… a obawiać tego, że nie dożyję czasów, w których „strona homoseksualna” w dyskusji o homoseksualizmie zacznie posługiwać się merytorycznymi argumentami. Bo to jest w tym momencie największa bolączka środowiska homoseksualnego.

 • Xen

  [Re: Powtórka z Akcji Hiacynt?]

  Mówiąc merytorycznie. Chodzi o to, że to Kościół sam z własnej inicjatywy i dla własnego interesu miesza się do polityki. A że za pomocą PISu to zupełnie inna sprawa. Zresztą nie tylko PISu, np. PO jest równie klerykalną partią, tylko może nie okazuje tego tak ostentacyjnie.
  I to w głównej mierze z powodu wpływu Kościoła na politykę, nie są możliwe żadne pozytywne zmiany dla środowiska LGBTQ
  Kościół zawsze był, jest i niestety będzie największym hamulcem wszelkiego postępu.
  Jedyne rozwiązanie to realny i całkowity rozdział Kościoła od Państwa.

 • Lilianne E. Blaze

  [Re: Powtórka z Akcji Hiacynt?]

  Warto dodac ze przy prawdziwym rozdziale kosciola od panstwa i jednoczesnym prawdziwym rownym traktowaniu wszystkich religii malzenstwa homo musialyby byc zalegalizowane poniewaz wiele religii je uznaje.

  Zdecydowanie zbyt rzadko mowi sie o tym ze brak legalizacji malzenstw homo – w swietle tego ze czesc religii je uznaje – jest rowniez dyskryminacja religijna.

 • Arc-en-terre

  [Re: Powtórka z Akcji Hiacynt?]

  No i to są rzeczowe komentarze, z którymi się zgadzam. 🙂

 • pip

  [Re: Powtórka z Akcji Hiacynt?]

  kosciol jest organizacja w pelni polityczna i dla mnie oczywiste jest, ze walka o prawa homoseksualistow oznacza walke z kosciolem. juz nie mowiac o tym, ze w kontekscie pedofilii pominiecie lustracji placowek koscielnych to biblijne niedostrzeganie belki we wlasnym oku.

 • schizoafekt

  [Re: Powtórka z Akcji Hiacynt?]

  wedlug PiSu 1/3 pedofili to homoseksualiści. To oznacza dla nich, że 6-8% społeczeństwa popełnia 33% przestępstw. Ich to przeraża.
  cieszy mnie, że dostrzegacie potrzebę lustracji. to co, zaczynamy od działaczy gejowskich, dalej partie popierające środowiska LGBTQ itd. Tylko, że wtedy nagle okaże się, jaki to ciemnogród, jaka nienawiść, jaki jaskiniowy antykomunizm. Dajecie się wodzić im za nos jak stado baranków Rydzykowi.
  Dam Wam receptę – niezależne myślenie nie boli, choć niekiedy skraca życie – spytajcie publicznie, czy np. o morderstwie Pyjasa milczy się w „branży”, bo został zamordowany przez SB za sprzeciw wobec sytuacji gejów w PRL. Tylko się spytajcie i posłuchajcie, jakim pięknym językiem wasze LBTQRSTUVWXYZ zostanie określone przez tak przychylnych wam antyklerykałów.

 • Soniasonia

  [Re: Powtórka z Akcji Hiacynt?]

  A propos poprzedniego postu, należy wziąć pod uwagę, że komunistyczne władze Polski „Ludowej” od zachodniej socjaldemokracji dzieli odległość jak, nie przymierzając, przeciętne dochody Polaka i Francuza. Władza komunistyczne z samej swej istoty była przeciwna nadawania komukolwiek (oprócz siebie) jakichkolwiek nowych praw, gdyż przez to traciłaby władzę. Warto też zauważyć, że jeszcze na początku lat sześćdziesiątych ŻADNA partia na świecie nie popierała ruchu LGBT. Pod względem obyczajowości władze komunistyczne nie różniły się od ortodoksyjnych chrześcijan – sądzę, że pod tym względem dzisiaj lepiej by się dogadały z PiS-em niż z własnymi potomkami.

 • heterofob.republika.pl

  [Hiacynt = wzrost przestępczości]

  Oni sobie nie zdają sprawy, jakie koszty finansowe i społeczne niesie angażowanie etatów policji w tropienie gejów…

  Przestępcy właśnie zacierają ręce…

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa