Lambda Warszawa inauguruje Akademię Kompetencji

Stowarzyszenie Lambda Warszawa rozpoczyna realizację projektu „Akademia kompetencji”.

Projekt skierowany jest do osób zajmujących się zawodowo pomaganiem i ma na celu rozwój kompetencji osób zatrudnionych w różnego typu placówkach i organizacjach pomocowych na terenie Warszawy i okolic (ośrodki pomocy społecznej, placówki leczenia uzależnień, placówki oferujące terapię i psychoterapię, interwencję kryzysową, wsparcie, poradnictwo obywatelskie, poradnie zdrowia psychicznego) w pracy z osobami homoseksualnymi i biseksualnymi.

Tematyka wykładów i seminariów dotyczyła będzie pracy z osobą homoseksualną/ biseksualną, lepszego rozumienia doświadczanego wykluczenia, dyskryminacji i homofobii, a także aspektów związanych ze zdrowiem, w tym uzależnieniami i zdrowiem seksualnym. Zaplanowane raz na dwa miesiące seminaria i wykłady prowadzone będą przez osoby zajmujące się zawodowo pracą z osobami homoseksualnymi i biseksualnymi, uznanymi specjalistkami i specjalistami z Polski i z zagranicy. Uczestnictwo w spotkaniach jest bezpłatne.

Działalność „Akademii” zainauguruje spotkanie pn. „Homofobia zinternalizowana”. W jego trakcie zastanawiać będziemy się jak doświadczanie przez osoby homoseksualne i biseksualne dyskryminacji, stereotypów i wrogości wpływa na ich funkcjonowanie społeczne i postrzeganie siebie. Przyjrzymy się temu jak negatywne stereotypy dotyczące osób homoseksualnych i biseksualnych mogą wpłynąć na psychikę młodych osób? Kiedy przyjmujemy normy społeczne za swoje? Jak bronić się przed zniewoleniem? Dlaczego geje i lesbijki muszą sobie zadawać takie pytania w dwudziestą rocznicę wyzwolenia z kłamstwa? Zapraszamy na rozmowę o tym, kim mogłyby być osoby homoseksualne i biseksualne, gdyby mogły być sobą.

Spotkanie poprowadzi dr Ryszard Romaniuk, pracownik socjalny, wykładowca i autor prac dotyczących zdrowia psychicznego. Pracuje w Szpitalu Weteranów, Case Western Reserve University oraz LGBT Center w Cleveland w stanie Ohio, USA.

Seminarium odbędzie się w dniu 15 września 2009 roku (wtorek) w godz. 13:00 – 15:00 w siedzibie Stowarzyszenia Lambda Warszawa, ul. Żurawia 24a (lok. 4). Dojazd: Metro stacja Centrum, Tramwaj 4, 18, 35, 36 przyst. Hoża, Tramwaj 7, 8, 9, 21, 24, 25 przyst. Centrum, Autobus 107, 117, 119, 127, 131, 158, 171, 175, 501, 502, 505, 507, 512, 514, 517, 519, 520, 521, 525, E-5 przyst. Centrum.

Nie jest konieczne wcześniejsze potwierdzanie przybycia.

Zapraszamy!

1 komentarz do: Lambda Warszawa inauguruje Akademię Kompetencji

  • zewsząd i znikąd

    [Re: Lambda Warszawa inauguruje Akademię Kompetencji]

    Jak już tak szczegółowo opisany dojazd, to dodam jeszcze, że również kolej stacja Śródmieście… Obecnie obowiązują tam bilety miejskie.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa